Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

Healthy drink for the summer


Sú tu prázdniny, leto a spolu s ním aj horúce dni, ktoré sú niekedy priam na nevydržanie. Človek celý deň presedí v tieni a mal by prijať čo najviac tekutín. Mnoho z Vás si dá kofolu, malinovku či ľadovú drť. A čo tak niečo zdravšie? 
Dnes prichádzame s receptom na takzvanú zdravšiu verziu koly. Recept je úplne jednoduchý a dá sa veľmi rýchlo spraviť. Získali sme ho na jednej prezentácii, kde sme sa dozvedeli, čo všetko zlé sa nachádza v sladkých vodách a zároveň, akú náhradu za ne môžme získať pre tieto teplé dni.

POTREBUJETE: 
1. podľa vlastnej chuti si môžete vybrať buď -žihľavu  
                                                                           -petržlenovú vňať 
                                                                           -lístky z malín/ ríbezli  

                                                                           -špenát

2. med
3. citrón 

POSTUP: Pre naše nápoje sme sa rozhodli použiť žihľavu. Najprv si do nádoby odmeriate 1 liter vody, kde vložíte žihľavu. Spolu to s ručným mixérom rozmixujete až kým sa voda nezmení na zelenú farbu a žihľava bude rozsekaná na malé kúsky. Nerozsekané kúsky precedíte cez sitko a do precedenej vody pridáte lyžicu medu a dve lyžice citrónu. Spolu to opäť rozmiešate a tramtadadá môžete nápoje podávať. My sme ich vložili ešte na hodinu do chladničky, aby boli chladené, no namiesto toho do nich môžete pridať ľad. 0 comments

Here is no comments for now.

Leave a reply