Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

New York City

Keď som bola prvýkrát v New Yorku pred šiestimi rokmi (mala som 10), pripadal mi ako to najneobyčajnejšie miesto na svete. Cítila som sa ako vo filmoch, kde je New York ukázaný v tej najväčšej kráse, kde sa pohybujú žlté taxíky na každom metre štvorcovom, kde sa opica King Kong vydriapala  na Empire State Building a hlavne, kde sa plnia všetky sny. Bola som ohromená čo na svete existuje, s čím som sa dovtedy nestretla. Počas šiestich rokov, ktoré ubehli od poslednej návštevy tohto malebného mesta, som zisťovala, že to nie je až také skvostné miesto. Videla som ho v rôznych filmoch, seriáloch, čítala som o ňom v časopisoch, či knihách, no nejako som o neho strácala záujem. Predsa len niekomu sedí viac big city ako je NY, niekomu zase lahodí slnečná California. Jednoducho som mala chuť preskúmať niečo iné. 
Toto všetko sa zmenilo v tú chvíľu, čo i len som uvidela siluety obrovských budov mihajúcich sa v diaľke. V tom momente sa mi zastavil dych a po rukách prešlo tisíce zimomriavok. Je to niečo úplne iné čo človek nevidí len tak každý deň. Obrázok v časopise Vám nedá to, čo skutočná realita. New York je jedná veľká džungľa plná ľudí, ktorí sa ženú za časom, ktorí rozprávajú na telefónoch, hrajú sa na mobiloch a vôbec si ťa nevšímajú. Je to jedno zložité bludisko, v ktorom máš veľký problém sa zorientovať, kým nemáš GPS. Pre mňa to všetko bolo veľkolepé, sánka mi neustále padala a nemohla som sa vynadívať na to všetko, čo tam je. Realita však neskôr nastala, keď som vystúpila z auta. Je veľmi dôležité, v ktorej časti sa nachádzate pretože v jednej sú domčeky krásne upravené a zasa v druhej sa budovy rozpadávajú a ulice príšerne smrdia. Na jednom chodníku nájdete všetky rasy ľudstva, či náboženstva sveta. Za každým rohom je rozostavaná budova s minimálne jedným 20 metrovým žeriavom. Pred každým vchodom, či reštauráciou stoja kopy smetia a trvá dlho kým ich niekto odnesie. Veľmi veľa ľudí prežíva každý deň na uliciach, spávajú v kartónoch a chodia pomedzi auta pre pár drobných. Na druhej strane, ak by ste si chceli žiť lepšie niekde na Upper East Side, ako Blair Woldorf, museli by ste sa stáť súčasťou niečoho väčšieho. 
 Je to magické mesto plné všetkého možného aj nemožného. Prajem každému, aby toto všetko mohol vidieť na vlastné oči, aby sa mohol presvedčiť, že niekedy je mnoho veci skreslených. Pre mňa sa stal New York jeden zo splnených snov a určite by som neodmietla ísť do tohoto sveta ešte raz, ale život si tam predstaviť neviem. Je to jednoducho bláznivý svet. 


0 comments

Here is no comments for now.

Leave a reply