Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

Sweet home

 Choroba ma drží doma, tak som sa rozhodla vám môj domov trošku ukázať. Nečakajte však nič veľké. Ide skôr o mini room tour. Na fotkách nie je zachytená celá moja izba, ale detaily, ktoré ju dotvárajú a zútulňujú. Začnime preto kvetmi, pretože bez nich (ako vždy vravela moja mama) nie je dom domovom. Doposiaľ som si nevypestovala vzťah k rastlinám (čoho je dôkazom priemerná doba života 1 mesiac), takže ich u mňa veľa nenájdete, no aj v mojom prípade existujú výnimky. Tými sú cyklámeny, ktoré mi pripadajú naozaj krásne, preto sa snažím aby prežili čo najdlhšie.   

  Biela, Hnedá, Tyrkysová a Fialová. Pre niekoho nepredstaviteľná kombinácia, pre mňa každodenná rutina. Už viackrát som spomínala, že biela patrí medzi moje obľúbené farby, čo platí hlavne v interiéri. Milujem v izbe veľa prirodzeného svetla a prírodné farby. Preto pre mňa bola hnedá jasnou voľbou už od začiatku. Je to teplá, upokojujúca, jesenná farba a tyrkysová je jej úplným opakom. Dodáva mi každé ráno energiu, je veľmi živá a samozrejme predstavuje more a leto. Tento kontrast zbožňujem, pretože mi pripomína, že ľudia majú viacero tvárí, čo sa odráža vo veciach, ktoré vytvárajú. Od filozofie späť k izbe. K fialovej som sa dostala pomerne náhodne, pretože ešte pred zariaďovaním som mala niekoľko vecí, na ktorých bola práve táto farba. Tak som sa ju rozhodla zakomponovať v podobe tapiet, koberca a drobností.
  
Spomienkami a darčekmi je moja – asi ako každá – izba preplnená. Rada sa obklopujem vecami, ktoré mi pripomínajú jedinečné momenty, a ktoré mi úprimne venovali moji blízki. Tiež sa celkom rada hrabem v minulosti a smejem pri prezeraní starých fotiek, keďže tých máme doma peknú kopu. Perfekcionizmus je u mňa dostatočne viditeľný, pretože neznášam, keď spolu niečo neladí. Keď sa v mojej izbe niečo také objaví, okamžite začnem pracovať na zmene. 
 
 Momentálne najdôležitejším darčekom (ktorým sa obklopujem pomerne často), ktorý mi neskutočne zjednodušil život ( :D ) je tablet. Ním sa moja mini room tour končí. Ukázala som vám veľmi malý kúsok z toho ako to tu vyzerá, keďže si zvyšok šetrím do budúcna, ak bude záujem. 

1 comment

Anonymný

odkiaľ máš ten fialový koberec? 🙂

Leave a reply