Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

My Everyday Make-up Routine


Zdravím! Tak dnes prišiel ten deň, kedy ste sa dočkali nie len vy, ale aj my nášho prvého beauty príspevku. Je tomu tak, aj vďaka nášmu nadchádzajúcemu malému výročiu (náš blog bude mať pol roka), takže z mojej strany padlo rozhodnutie o pustení sa do vypĺňania doteraz prázdnej ikonky beauty. Dlho som sa tomuto článku vyhýbala, aj kvôli mojim nedostatočným skúsenostiam a zároveň znalostiam o kozmetike, no za poslednú dobu som sa dopracovala k produktom, s ktorými som spokojná a stoja za to, aby som Vám ich ukázala. Neberte všetko úplne ako 100% pravdu, pretože každý máme iný typ pokožky a tak každému daný produkt vyhovuje inak. Verím, že Vám zle neporadím a ak máte lepšie typy určite mi dajte vedieť!
1. Purpule Lilac Body Lotion (Yves Rocher): Prvý produkt, ktorý používam pri mojom každodennom líčení je krém, pretože mám suchú pleť, takže ju potrebujem hydratovať. Mala som možnosť vyskúšať viacero krémov, s ktorými som nebola veľmi spokojná, pretože keď som si kúpila krém na suchú pleť bol veľmi mastný, dlho sa vpíjal do pokožky a bola som príliš lesklá. Momentálne používam krém na tvár, ktorý je určený na telo, no mne vyhovuje používať ho na pleť, pretože mi hydratuje pokožku a nevpíja sa dlho. Možno to nie je správne rozhodnutie, ale značka Yves Rocher je veľmi kvalitná a ja si myslím, že to nie je až taký kameň úrazu používať krém na telo, na tvár pokiaľ s tým ste spokojní. 
2. Satin make-up base (Dermacol): Ako druhú vec používam podkladovú bázu pod make-up od Dermacolu, ktorá má za úlohu pleť zjednotiť, vyhladiť a aby make-up vydržal na pleti čo najdlhšie. Túto bázu používam zatiaľ veľmi krátko, takže vám nedokážem s určitosťou povedať jej presný účinok a či to 100% funguje. Podľa mojich doterajších skúseností nemám pocit, aby báza tú pleť až tak zjednocovala. Make-up však vydrží dlhšie, čo som bola sama prekvapená, pretože keď som sa vrátila domov zo školy, nevyzerala som ako strašidlo, ako to zvyčajne býva. Táto báza stojí 10€, takže neviem či sa to za tie peniaze až tak veľmi oplatí. Videla som na ňu mnoho recenzií a samozrejme ako to už býva, boli aj kladné, aj záporné. No väčšinou si ju dievčatá vychvaľovali, ale ja som v tom zatiaľ nenašla niečo až také perfektné.
3. Match Perfection-103 True Ivory (Rimmel): Po kréme a báze pokračujem make-upom, ktorý je od značky Rimmel. Používam ho ešte len pár dní, pretože jeho predchodca už bol na dne. Vybrala som si ho kvôli skvelým recenziám, dokonca aj od slávnych youtuberiek a ja sa k nim rada pridám. Farba mi sadla úplne perfektne, takže na tvári vyzerá prirodzene, je veľmi ľahký preto ani necítite, že nejaký make-up na sebe máte a zároveň má veľmi dobré krytie. Určite odporúčam vyskúšať. Myslím, že nebudete sklamaní!
4. Perfect Cover Cream (Janssen): Ak mi po nanesení make-upu zostanú na tvári nejaké nedokonalosti (napr. jazvy, chrasty, kruhy pod očami), ktoré treba ešte lepšie prekryť, používam na ne korektor. Ten môj mám od mojej kozmetičky, takže sa v obchodoch ani drogériách zohnať nedá, no napriek tomu je pre mňa tento korektor veľký zázrak. Ešte som nemala lepší krycí krém, ktorý by všetko tak dobre prekryl. Jeden čas som ho dokonca používala, aj ako make-up, no dosť mi vysušoval pokožku, takže som sa naspäť vrátila ku klasickým make-upom, no ako korektor je dokonalý. 

5. Creme Puff- 41 Medium Beige (Max Factor): Na zafixovanie make-upu používam púder, aby to vyzeralo ešte trošku prirodzenejšie. Púdre by mali síce požívať ľudia s mastnou pokožkou, aby sa po make-upe až tak neleskli, no ja som si zvykla na jeho používanie a je to taktiež jeden z mála produktov, ktorý si kupujem opakovane už také 2 roky. S týmto som mimoriadne spokojná a taktiež odporúčam, ak ste si doteraz nenašli ten svoj ideálny. 6. Ohh! Blushed Again- 003 Sienna (Miss Sporty): Táto tvárenka je takou tou lacnou variantou na rýchlu pomoc. Keďže ja sa do školy maľujem úplne jednoducho, tvárenku mám iba, ak idem niekam von, poprípade na nejakú oslavu alebo fotenie, takže som si kúpila úplne jednoduchú a lacnú na občasné používanie. 7. The Rocket Volum Express (Maybelline): Táto maskara je skvelá, pretože má veľmi dobrý štetec. Je rovný, jednoduchý s malými štetinkami, čiže špirála sa nanesie bez problémov. Riasy sa nelepia, rýchlo zaschýna a ani sa neotláča, dokonca večer vyzerá úplne rovnako, ako keď si ju dám ráno. Takže za mňa 1*.    8. Eyebrow Stylist Set (Essence): Veľmi dlhú dobu som používala na obočie ceruzku, no po čase tá farba z obočia úplne zmizla alebo tá farba úplne nesadla. Neskôr mi moja sesternica poradila tieto tiene na obočie a zato som jej vďačná. Obočie po aplikovaní farby vyzerá úplne prirodzene, no zároveň je o čosi zvýraznené. Balenie obsahuje aj papieriky, aby ste si mohli sami vytvarovať obočie ako chcete.9./10. Baby Lips (Maybelline): No a nakoniec si dám na pery buď jednoduchý priesvitný balzam alebo jemný lesk.

0 comments

Here is no comments for now.

Leave a reply