Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

Hair care

Dnes prichádzam s pokračovaním série care, aj keď je to asi aj posledná, ktorá príde v najbližšej dobe, Akurát, že dnes Vám budem rozprávať o vlasoch. Ja sa vôbec nepovažujem za typ človeka, ktorý by nejako extrémne pečoval o svoje vlasy, doposiaľ som sa o ne ani nejako špeciálne nestarala, no postupne sa mi nazbierali veľmi kvalitné produkty a tak vyzerajú o čosi lepšie a zdravšie.
Základom dobre vyzerajúcich vlasov je určite hrebeň. Dosť záleží na tom, ako dobre Vám ich prečeše a ako napokon aj vyzerajú po učesaní. Tangle Teezer je značka hrebeňov, ktoré sa postupne stávajú veľmi populárne vo svete. Bol vytvorený v Anglicku a je skvelý práve pre jeho tvar, ktorý je prispôsobený ruke a ešte k tomu je malý, takže si ho môžete zobrať kdekoľvek so sebou.
 
Určite ďalšou podstatnou vecou je šampón a kondicionér. Vystriedala som už mnoho šampónov, nikdy som nepoužila jeden viackrát za sebou, až kým som neprišla na značku Aussie. Obe produkty sú určené na strapaté a neposlušné vlasy, pričom moje sú a to veľmi a myslím, že odkedy ich používam moje vlasy sú viac uhladené a menej rozcuchané. Je to australská značka a ich produkty majú výťažky zo všelijakých rastlín. Pri aplikovaní na vlasy stačí malá bodka a šampón sa úplne rozpení, čo je omnoho šetrnejšie oproti iným šampónom, kedy som musela tekutinu vyliať na celú dlaň, aby sa mi urobila aspoň nejaká pena. Mnohé ženy podceňujú používanie kondicionérov, no za posledný rok som zistila, že je veľmi podstatný. Bez jeho používania som mala vlasy veľmi krepovité a rýchlo sa mi rozštiepovali končeky, no vďaka nemu sa mi držia v odosť lepšej kondícií. Ja si vlasy umývam každý druhý deň, kvôli rýchlejšiemu masteniu, no tento šampón mi vydrží približne 3 až 4 mesiace a kondicionér mám už pol roka.
 
Potom už prichádzajú všelijaké masky, oleje, gély a neviem čo všetko, no ja na také nepodstatné doplnkové veci veľmi nedbám. Akurát som si kúpila toto duo od Gliss Kur. Prvý je olej, ktorý používam na rozštiepené končeky a druhý je sprej, ktorý vonia inak úúúplne nádherne a má v sebe také malé trblietky, ktoré spôsobia to, že vlasy sú lesklejšie. 
 
 
Mojím veľkým každodenným pomocníkom je tento suchý šampón od Alpy. Najprv som veľmi neverila, že by bol dobrý, už len kvôli nízkej cene, obalu a tak, viete ako človek rýchlo posudzuje. Práve preto som si najprv kúpila suchý šampón v spreji, ktorý mi došiel asi po treťom používaní a dala som za neho 3-krát viac, čo ma dosť nahnevalo a tak som to riskla s týmto. Mám ho už asi rok a stále drží, je to proste taký malý zázrak pre mňa. 
 
Na skrášlenie vlasov taktiež samozrejme nesmie chýbať žehlička a kulma. Kulmu mám od Rowenty, ktorá nie je zlá, no mám pocit, že je trošku slabá a kučery mi až tak dlho nevydržia. Žehlička je značky Remington, ktorá je považovaná asi za najslávnejšiu značku práve takýchto výrobkov a je úplne skvelá. Vlasy sú po vyžehlení krásne, lesklé a hebké. 
Napokon, aby sa mi pri tých horúcich teplotách zo žehličky alebo kulmy nezničili vlasy používam tieto dva spreje. Obe sú od L’oréal a inak myslím, že som ani nevidela od inej značky takéto spreje.

2 comments

Anonymný

Kde si zohnala tento hrebeň? 🙂

Daisy Lily

Mám ho od mojej kaderničky, ale dá sa objednať aj zo slovenských stránok, ako alza.sk mall.sk alebo hej.sk 🙂

Leave a reply