Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

Skin Care

 
Síce sa vraví, že podstatné je to, čo máme vo vnútri a nie na povrchu, no myslím si, že každý jeden človek sa chce cítiť aspoň sám pre seba dobre a pekne. Predsa len dosť záleží na tom, ako sa sami cítime v našom vlastnom tele a ako sa o neho staráme. Možno nás mnoho krát práve make-up dostane zo strašidelného pohľadu do zrkadla, no samotná pokožka by mala vyzerať zdravo a sviežo. Práve preto Vám dnes ukážem, ako sa o tú moju starám ja.
 
 
Garnier je veľmi známa a výrazne používaná značka kozmetiky medzi ženami. Myslím, že Vám ju nijako predstavovať nemusím. Od tejto značky som už vyskúšala krémy, BB cream, vodu na odličovanie, ale aj všelijaké masky, no po tom všetkom som si overila iba tieto dva produkty s ktorými som spokojná. 
1. Ako prvú Vám predstavím micelárnu vodu, ktorá je úplne jemná a ja som s ňou nadmieru spokojná. Osobne mám veľmi suchú a citlivú pleť, pričom pri mnohých vodách na odličovanie ma potom tvár štípala a dokonca pri niektorých je písané, že sa s nimi môžu odličovať oči, ktoré napokon taktiež štípu, no pri tejto nemôžem asi ani nič vytknúť. Dokonca sa práve táto micelárna voda porovnáva s jednou drahšou od Biodermy (čo je veľmi kvalitná značka) a vraj sú na veľmi podobnej úrovni. 
2. Druhým produktom je gél, ktorý ma v sebe malé guličky, čiže robí peeling. Používam ju každý druhý, až tretí deň, kedy mám pocit, že je pleť drsnejšia a o čosi suchšia. Po tom čo si gél aplikujem na tvár, tak sa odumretá koža odstráni a pleť je potom jemná a vyhladená. 

 

Kozmetiku značky Dado Sens, síce nie je dostať bežne v obchodoch alebo lekárniach, no ja som ju dostala na Vianoce, pričom ju mamka kúpila u našej kozmetičky. Tým pádom ju používam približne 2 týždne a mám z nej pocit, že mi len pomáha. Ako prvý sa nanáša wash creme, ktorý nádherne vonia a ním sa len umyje tvár, neskôr si s tampónom nanesiem na tvár tonicovú vodu, ktorá mi pleť trochu vyštípe, no zároveň všetky póry uzavrie. Nakoniec si dám na tvár krém, ktorý sa správa tak čiastočne ako maska, aj keď to maska nie je, ale po jeho nanesení cítim na tvári ako keby sa z neho vytvorila ochranná fólia. Všetky tri produkty sú z prírodných výťažkov a sú určené na predchádzanie robeniu sa akné, vyrážok, či akýmkoľvek zápalom.
My doma považujeme kokosový olej za hotový zázrak. Keďže je to prírodná vec, používame ju na čokoľvek. Dá sa použiť pri varení, ako liečivo, ako krém a ja ho najčastejšie používam po holení nôh. Olej sa krásne roztopí vplyvom tepla a na koži je úplne neškodný a jemný. Všimla som si, že už ho viacerí ľudia poznajú, používajú ho a predovšetkým vychvaľujú. Môžete si ho zakúpiť v drogériach DM medzi zdravými vecami.
Krém excipial, ktorý je určený na telo, no stretla som sa aj s ľuďmi, ktorí ho používajú dokonca ako podkladový krém pod make-up, čo určite vyskúšam aj ja. My tento krém používame odmalička, čo je znakom, že je úplne jemnunký, aj k detskej koži. No a na záver je tu Dermochlorophyl, čo je zelená maska, ktorá je určená na hojenie rán a jaziev a keďže ja ich mám viac než dosť, tak táto vecička ich síce nezahojí úplne, ale zrýchľuje ich liečbu.

3 comments

Anonymný

Úplne s tebou súhlasím !! 🙂 micelárna voda od Garnier je naozaj super 🙂 rýchlo odlíči a je naozaj jemná.. teším sa z nej 😀

Anonymný

dík za typy !

Daisy Lily

Tak to som rada, že sa zhodneme 🙂

Leave a reply