Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

Trends for SS 2015


Síce sa to ešte vonku, či v kalendároch tvári na zimu, módny priemysel je vždy o krok vpred a tak už vieme, aké budú trendy na jar a leto! Každý jeden módny návrhár predviedol úplne iný štýl odevov, modelov a farieb, no v celku sa dá povedať, že trendy budú crop-topy, midi sukne, kvety, vzory, biela a či už pastelové alebo sýte farby. To najkrajšie vám ukážem práve v tomto príspevku a potom sa už vy rozhodnite, čo sa vám najviac páči a ktorým smerom sa uberiete.

Ako prvá je módna kolekcia od značky Dior, ktorá sa mi z tých všetkých najmenej páčila. Túto kolekciu pre Dior navrhol Raf Simons, ktorý sa do nej snažil vniesť módu z 50., 60. a 70. rokov, pričom jej dodal novodobý vzhľad. Romantika a veľké nadýchané sukne ako súčasť 50. rokov, plastové prvky a mnoho pomiešaných vzorov z 60. rokov a veľa disco trblietok zo 70. rokov. Myslím, že sa návrhárovi veľmi dobre podarilo zachytiť tému a previesť ju z daných rokov do našej doby, no ako móda pre nás, pre bežných ľudí je myslím si, že nepoužiteľná a príliš extravagantná. Celú prehliadku si môžete pozrieť tu.

Teraz prichádzajú kolekcie, ktoré sa mi veľmi páčili a sama som sa nevedela rozhodnúť, ktorá je lepšia, krajšia, či použiteľnejšia, takže vám to tu budem dávať nejako zaradom. 

Elie Saab jednoducho vždy príde s nádhernou radou priam pompéznych šiat. Vždy sú presne také ako majú byť. Ani nie prehnané, ani naopak príliš jednoduché, proste tak akurát. Jeho návrhy na jar a leto sú prevažne v prírodných, jemných farbách s vyšívanými kvetovanými vzormi alebo perím a taktiež sa trblietajú od vrchu po spodok. Jediné čo ma mrzí, že ak pozeráte celú  16 minútovú prehliadku, prídu vám tie šaty pomaly všetky úplne rovnaké, no keby som raz mala možnosť vybrať si nejaké šaty, aké chcem určite by som mierila za Elim. Celú tu nádheru si môžete pozrieť tady.
Ralph&Russo iste mnohým z vás asi nič nehovorí, no tieto modely ma veľmi zaujali. Sú jednoduché, no zároveň očarujúce a minimalistické. Ako som už skôr spomínala, trendom bude určite biela a tu to aj môžete vidieť.  Celá kolekcia je, akoby vystrihnutá z rozprávky a pokiaľ si ju chcete pozrieť kliknite tu.


Čerešničkou na torte je pre mňa kolekcia od Chanel. Na začiatku sa črtala ako veľmi jednoduchá a elegantná s pastelovými farbami, no napokon sa z toho vykľuli takéto nádherné romantické, kvetované modely. Počas celej prehliadky som nedokázala odtrhnúť zrak od obrazovky a niektoré z nich mi priam vyrážali dych. Táto módna prehliadka sa vážne podarila a myslím, že nie len mňa očarila. Karl Lagerfeld je jednoducho úplna jednička a nikdy nesklame. Pre viac modelov kliknite sem.  

Samozrejme ja nie som nijaký odborník na módu a to čo sa mne najmenej páčilo, mohlo byť kritikmi ospevované a to čo ma dostalo, mohlo byť naopak potopené. Samozrejme to hodnotím z pohľadu toho, čo sa mne páči a čo je môjmu srdcu najbližšie.  A čo vy, čo vás najviac očarilo? 

0 comments

Here is no comments for now.

Leave a reply