Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

Fresh Start


Toľko by som vám toho chcela vyrozprávať v tomto príspevku, toľko veľa veci sa udialo za posledný týždeň, toľko psychickej ujmy som utrpela, až neviem kde začať. Asi pekne od začiatku. Po tom, čo mi minulý víkend Dáška oznámila, že končí s blogom, bol to pre mňa pravdupovediac úplný horor. Vedela som, že to Dáška nemala ľahké s časovým rozpoložením a párkrát sme sa rozprávali, že čo vlastne bude ďalej, ale ani vo sne by mi nenapadlo, že náš blog vedený vo dvojici bude ukončený tak rýchlo. Keď sme zverejnili náš posledný príspevok, bola som ešte stále v štádiu spamätávania sa. Nie jedna slza mi vyšla, keď som si čítala nás prvý príspevok, keď sa začali valiť vaše krásne komentáre plné povzbudzovania a optimizmu. Musím povedať, že veľkú rolu v tomto celom odohrala aj moja rodina, ktorá mi povedala, že s tým sakra nemám končiť a moje naj naj naj super kamarátky, ktoré sa na mňa usmiali a povedali, to zvládneš, choď ďalej. To bola tá prvá fáza, ktorú nazvem smutočnou aj plnou vďaky.

Avšak potom nastúpila fáza číslo dva plná bytia mimo? Asi tak to nazvem. Nevedela som ako sa pohnúť ďalej, či zakladať blog úplne nanovo, aký mu dám názov, čo urobím s našou facebookovou stránkou a tak ďalej a tak ďalej. V pondelok som prišla do školy úplne vymytá, mimo reality a zapojila som snáď všetkých do vymýšľania názvu pre blog, pretože ja som bohužiaľ v takýchto veciach úplne neoriginálna. Nikto nič, žiadne nápady. A tak sa stal zázrak!!! Pežička (ktorej neskutočne najviac ďakujem) prišla s názvom „Lily of the valley.“ Pre tých čo nevedia v preklade to znamená konvalinka, aké racionálne čo? Inak doslovný preklad by mohol byť aj Lily z dediny, ale prosím takto to neprekladajte, vyznie to divne. Hneď ako to vyslovila, pomyslela som si, to znie super! Dokonca názov Thedaisylily bol vymyslený na základe našich mien a kvetov dokopy, takže mi to pripadalo ako super nápad pokračovať v kvetno názvovej tématike. Čiže názov je vymyslený a čo ďalej? Facebookova stránka sa dá premenovať, ak má menej ako 200 likov, takže je možné, že sa ocitnete na krátku chvíľu niektorí z vás vymazaní, aby som mohla stránku premenovať, ale nič sa nebojte pozvem vás hneď naspäť.

Fáza tri bola tá najhoršia, čisté zúfalstvo. Povedala som si, že ak mám začínať od začiatku, tak poriadne. A to tak, že preprogramujem celý vzhľad blogu. Hľadanie tej pravej šablóny mi zabralo pár hodín a keď som ju našla, nastal problém, ako ju správne naprogramovať. Sranda je, že som sa kontaktovala asi so štyroma chalanmi, ktorí vedia programovať a ani jeden mi nedokázal pomôcť. Viete si to predstaviť? Išla mi z toho hlava explodovať, koľko času som pri tom strávila. Napokon som to dokázala sama. Wuhuu. Keby ste videli tú radosť. Ibaže moje problémy sa s tým nezakončili. V piatok, keď som programovanie ukončila, išla som zakúpiť dómenu. Nastal problém. lilyothevalley.com bola obsadená a teraz nastala dilema. Mám kúpiť .sk alebo vymyslieť niečo iné. Moja rozmýšľacia lenivosť rozhodla a lilyofthevalley.sk vyhrala. Aby toho nebolo málo ďalší prúser. Blogger mi nechcel vziať dómenu, až do dnešného dopoludnia, kedy mi už opäť začali tiecť slzy zúfalstva.


Napokon sa všetko šťastne skončilo, akurát ako som plánovala mať funkčný blog na nedeľný príspevok. A tak som tu. Po celom týždni totálne hotová, vyžmykaná, ale na druhej strane mám konečne pokoj na duši. Vzhľad blogu síce nie je ešte úplne dokončený, ale to príde postupne. Tak čo páči sa vám názov, nový vzhľad a zároveň nový začiatok? Verím, že áno. 🙂

4 comments

Anonymný

Lily som veľmi rada že si sa rozhodla pokračovať 🙂 pači sa mi tento novy dizajn 🙂

Liana Janeková

Ďakujem, som rad, že sa páči :))

Dominica

prvé čo mi napadlo, keď som videla názov bolo tiež.. že lily z údolia 😀 ale držím palec!

Liana Janeková

áno, áno myslím, že sa s tým budem ešte často krát stretávať 😀 Ďakujem!

Leave a reply