Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

Zo zákulisia


Naposledy som dávala z Bratislavy také základné info, o tom čo sa dialo, kde sme boli a ako sme sa tam vlastne dostali. Dnes vám naopak ukážem to, čo bežne vidieť nemôžete, takzvane veci zo zákulisia a aby ste si to mohli poriadne predstaviť namiesto fotiek som urobila videa. Ako prvé sme navštívili Funradio, kde sme išli na ranné vysielanie s Juniorom a Marcelom. Boli sme tam možno pol hodinu, pretože je to veľmi malé a tým pádom sme tam nemali čo dlhšie robiť, takže aj video je krátke. 


V ten večer sme mali možnosť ísť sa pozrieť do ateliérov, kde sa natáča Búrlivé víno a Chlapi neplačú. Bolo to pre mňa celkom zaujímavé, pretože občas mrknem jedným očkom na tieto seriály a vidieť aké to je v skutočnosti je opäť iný zážitok. Inak veľmi obdivujem tých hercov ako sa vedia vcítiť do tej role, pretože oproti nim majú ďalších 5 iných izieb, asi 4 kamery a celý tím pozostávajúci režisérom, kameramanmi, scenáristom a ďalšími hercami, fakt klobúk dole. 

Tretí deň ráno sme mali cestu do televízie Markízy, kde sa na nás usmialo obrovské šťastie a mohli sme na vlastné oči vidieť natáčanie Kredencu a zároveň sa odfotiť napríklad s Peťou Polnišovou a Jurajom Kemkom, čo bolo úplne super. Zároveň sme videli Dangla ako Kredenc režíroval. Mali sme možnosť vidieť aj spravodajské, redaktorské miestnosti, maskérňu a teleráno. 

V ten istý deň sme boli ešte v rádiu Expres. Celé to bolo super, pretože vlastne to rádio sa nachádza v dome, takže atmosféra tam bola veľmi uvoľnená, priateľská a domácka. Dokonca nám dovolili vyskúšať mixovať hudbu, fotiť sa pri mikrofónoch, ukázali nám časti, ktoré by sme vidieť asi nemali a dostali sme darčekové balíčky!

V RTVS bolo cítiť asi najväčší rozdiel oproti všetkým ostatným médiam, už asi len z toho dôvodu, že to patrí štátu, no na moje prekvapenie návšteva tam nebola takou katastrofou akou som si ju predstavovala. Ukázali nám všetky štúdia, od správ až po miss Slovenska (vo videu tá posledná najväčšia). Tam sa inak natáčala aj láska na vlásku. Taktiež nás zobrali do kostimérni, ktorých majú celkovo 10 (tuším) a nachádza sa tam okolo 60 000 rôznych šiat, kostýmov, oblekov od praveku až po súčasnosť a mohli sme si ich aj vyskúšať. 


0 comments

Here is no comments for now.

Leave a reply