Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

Blog world lately


Neviem, či ste si všimli, ale v nedeľu som zdieľala odkaz na príspevok od Peti, ktorá sa vyjadrovala o tom, ako sa blogerský svet veľmi zmenil. Ak ste si to otvorili, iste sa vám ten dlhokánsky text nechcel čítať, no mňa táto téma veľmi zaujala a aj keď možno nie som na tejto blogerskej scéne dlho a nemám ani zďaleka toľko skúseností ako ona a ani také obrovské publikum alebo spolupráce, povedala som si, že vám napíšem taký príspevok plný výlevov z môjho pohľadu, ako z pohľadu malého blogu, či blogerky. 


Prvou z vecí je iste to, akým sa blogy stali obrovským fenoménom. Blogy, ktoré sú momentálne najpopulárnejšie začínali svoju cestu pred 3,4 až 5 rokmi, pričom si svoju „slávu“ poriadne vydreli. Vtedy o blogoch vedel málokto, ale tí, čo na nich teraz natrafia vidia, že majú kvalitnú stránku, fotky, obsah blogu a sú tak prepracované, až ich začnú sledovať, práve preto sa im to takto teraz zbiera. Toľko sa na tom napracovali, že sa nečudujem, že poniektoré sú nahnevané, ako príde teraz nejaká nová blogerka dá si na seba tohto obdobné klišé ako nike topánky, zelenú párku, roztrhané nohavice a všetci ich milujú, kým oni sa s blogom dreli celé roky. Avšak ja na svoju obranu môžem jedine povedať, že aj oni mali 16 rokov, keď začínali a aj ja som mala toľko, ibaže doba bola vtedy iná a aj teraz je. Ja som svoju blogovú éru začala asi keď som mala 10 ( o tom nikto nevie) a vtedy som si založila moju prvú stránku s názvom High School Musical…prosím nesmejte sa, ale vtedy som to zbožňovala. Ibaže ako 10 ročná som o internete, stránkach a programovaní nevedela veľa, preto som s tým veľa času nestrávila a taktiež jediné informácie, ktoré som dokázala čerpať boli tie z wikipedie. Potom som spoznala blogerku, ktorá ešte len vtedy začínala, môžete ju nájsť pod thedominica a od začiatku som bola jej verný fanúšik. Myslím, že tu na Slovensku to najviac prepuklo, keď vznikli stránky, ako Dnes nosím a Móda zo slovenských a českých ulíc. Ja som približne v tom čase spoznala blog A cup of style a vďaka ním som si založila svoj prvý blog, ktorý je už teraz premenovaný, ako iste viete.

Ďalšou z vecí, ktoré spomínala Peťa, bolo to, ako mnoho blogov si dievčatá zakládajú, aby mohli mať spolupráce a tým pádom dostávať veci zadarmo, čo ma maximálne udivuje, pretože keď sa v živote do niečoho púšťam a robím to vo svojom voľnom čase tak to musím robiť zo srdca a aby ma to naozaj bavilo. Robím to možno aj pre iných ľudí, aby videli akýsi kúsok z môjho života, aby videli to čo nosím, aby si prečítali moje názory alebo ako vidím svet ja, no hlavne to robím pre seba, pretože ma to baví a pretože to chcem robiť. Samozrejme, ak by ma nejaká firma oslovila so spoluprácou (avšak nejakou kvalitnou a normálnou, pretože som už počula o všelijakých blbostiach), tak by som asi neodmietla, no stále je to o mne a o vás.

Veľmi ma mrzí, ako sa niektorí ľudia pozerajú na terajšiu módu, ako príde nejaké dievča v „cool“ oblečení a je z nej totálny hit a ja sa môžem snažiť koľko chcem a nikomu nevyhoviem. Samozrejme absolútne nejdem o sebe tvrdiť, že sa skvelo obliekam, to nikdy, myslím že môj štýl je úplne priemerný, no občas mi je ľúto, že snaha a čas, ktorý vkladám do tejto stránky už pomaly rok sa mi nejakým spôsobom nie až tak vracia, ako som si predstavovala, keď som si blog zakladala. Tiež sa občas stáva, že nejaké dievča príde napr. v Prahe na akciu blogeriek a tak sa zviditeľní, že je z nej hviezda a ja tu v Prešove veľa nezmôžem. Je v tejto dobe veľmi ťažké zviditeľniť sa popri tých všetkých ľuďoch, je ťažké stať sa originálnym, nápaditým, či kreatívnym, pričom mám pocit, že už všetko poznáme. Napriek tomu, toto malé miestečko, s ktorým trávim veľa môjho voľného času, sa stalo mojim útočiskom, mojou obrovskou záľubou a neodlučiteľnou súčasťou mňa a ja sa budem snažiť robiť všetko preto, aby ste sa tu cítili vy dobre, aby túto stránku navštevovalo čoraz viac ľudí a aby som sa aj ja čoraz viac zlepšovala a aby sa tento blog vyvíjal a nebol len ďalším nepodstatným a otrepaným blogom.

2 comments

Dominica

jee Lily, čítam si čítam a zrazu, že thedominica 😀 ♥
nesmúť, môj blog bol prvé dva roky totálna fraška podľa mňa, ty už začínaš s kvalitenjšími fotkami ako ja kedysi, len problém je, že je už také veľké množstvo blogov, že ľuďom sa to nechce nejako toto… čítať. alebo neviem. mojou výhodou bolo, že som začala v dobe, keď to nebolo veľmi rozšírené a "slovenskí blogeri" bola akási polouzavretá skupina ľudí, ktorí sa navzájom sledovali a komentovali. mnoho blogov už aj zaniklo, také čo si pamätám ako mojich obľúbencov, čo je tiež škoda :/

Liana Janeková

Bola si prvá, ktorú som sledovala a nezmeškala som ani jeden jediný článok od teba.:) No keď si začínala ty, mala si to o dosť jednoduchšie, vtedy bolo blogov fakt málo, veď keď som videla od teba prvý príspevok, tak som fakt nevedela o čo sa vlastne jedná, až po veeeľmi veľmi dlhej dobe, som zistila, že blogy má viacero ľudí. Tak som zvedavá ako to pôjde ďalej no.

Leave a reply