Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

Breakfast with Lily


Dobreee ráno želám všetkým! Dnes tu pre vás mám 3 recepty v jednom a môžete si ich dať, či už na raňajky, desiatu, olovrant alebo aj večeru. Tak verím, že vám budú chutiť a poďme na to! 

Toto je moja obľúbená raňajková pochutina, vločky. Vločky si môžete urobiť na všelijaké rôzne spôsoby, no dnes vám ukážem tu moju najobľúbenejšiu. Odvážime si asi 50g vločiek, najprv som si robila zo 40g, ale až tak ma to nezasýtilo. Potom ich opražíme na rozohriatej panvici, až dovtedy kým nezačnú rozvoniavať. K nim neskôr pridáme jogurt a napokon si môžete domiešať  ingrediencie podľa vašej chuti. Ja si stále dávam kešu orechy, sušené hrozienka, lieskovce alebo aj čerstvé ovocie a môžete to posypať kokosom alebo grankom. 


Na jeden nápoj potrebujete:
♥ šálku mlieka 
♥ 5-7 čerstvých jahôd 
♥ 1KL vanilkového cukru 
a napokon si môžete pridať také 2PL vanilkovej alebo jahodovej zmrzliny. 


Na čokoládové sušienky potrebujeme: 
♥ 200g masla
♥ 200g hnedého cukru 
♥ 1 vajce
♥ 275g hladkej múky + 3KL kypriaceho prášku do pečiva
♥ 75g kakaa
♥ 1 čokoládu 
♥ a trochu mlieka

Najprv zmixujeme maslo s cukrom, až kým nám nevytvoria hladkú hmotu. Potom postupne pridáme všetky ostatné ingrediencie. Ak je cesto príliš sypké pridajte trochu mlieka. Nakoniec primiešame čokoládu. Na plech si ich rovnomerne rozložíme a môžete ešte do nich pridať čokoládu, buď na vrch alebo do cesta, tým pádom sa pri pečení roztopí a chutí to skvele. Pečieme na 200 stupňov 10-20 minút. 

1 comment

Simbda

Já snídám nejraději lívance, ale nepohrdnu ani kaší, jogurtem, smoothie nebo třeba mug cakem.:)

Leave a reply