Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

DIY: Carton frame

Dnes je tu nedeľa a s ňou prichádza aj ďalší DIY. Iste viete, že som práve v štádiu prerábania si izby a keďže tu najťažšiu a takzvane najhrubšiu robotu mám za sebou ostalo mi iba dokončovanie takých tých malých detailov. Práve to trvá najdlhšie a kým sa všetko doladí podľa mojich predstáv…ach jaj, to ešte potrvá. Jednou z pre mňa najpodstatnejších vecí v izbe sú fotky. Znamenajú pre mňa veľmi veľa, všetci ľudia na nich, všetky zdokumentované spomienky, ku ktorým sa môžem kedykoľvek vrátiť alebo sú pripomienkou toho, čo som v živote všetko videla a zažila. Keďže ich chcem mať v izbe čo najviac a fakt pekné rámčeky stoja hŕbu peňazí, rozhodla som sa, že si ich sama vyrobím a to za minimálnu cenu. 

Čo k tomu potrebujeme? 
♥ vrchný diel krabice od topánok/ krabicu od servítok, čokoľvek obdĺžnikové, no nie veľmi na šírku hrubé 
♥ baliaci papier 
♥ farbu 
♥ zošívačku (spinkovač)
♥ špagát 
♥ štipčeky 
a v neposlednom rade fotky!

Pre prvý krok budeme potrebovať nejakú malú kartónovú škatuľku, ja som si zobrala vrchnú časť od škatule na topánky. Ďalej, baliaci papier, zošívačku a v prípade núdze lepidlo. Zoberieme si kartón a obalíme ho papierom, pričom ho upevníme pomocou zošívačky, tak že keď ho pripíname dávame podlhovastý koniec spinky dovnútra, aby nám ho zvonku nebolo vidieť. Ak nám otŕčajú nejaké časti, prilepíme ich lepidlom. 

Neskôr si zvyšné vnútro škatule vymaľujeme farbou (akrylovou) a necháme vyschnúť. Potom si zoberiem špagát a odstrihneme približnú dĺžku krabičky, avšak je lepšie odstrihnúť viac. Špagát namočíme do farby (pokiaľ chcete) a opäť necháme vysušiť. Ak je všetko vyschnuté urobíme si dierky na bočných stenách, prevlečieme cez ne špagát a zvonku urobíme uzlíky. Napokon ostáva už iba vytlačiť si fotky a pripevniť ich malým štipcom. 1 comment

ninuska

to je ake super vyuzitie krabice
wau sikovnica

Leave a reply