Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

My travel bucket list

Asi nepoznám človeka, ktorý by nechcel cestovať, spoznávať nové krajiny, kultúry, krásy sveta a vidieť to všetko naším okom nepoznané. Avšak každému sa páči niečo iné, niekoho priťahuje slnečné Španielsko/Taliansko alebo historické Grécko, či Rím. Iní by sa na druhej strane bežali ukryť pred slnkom do Škandinávie. Niekoho môže fascinovať Ázia a iných zase premodernizovaná Amerika. Mňa to ťahá asi všetkými smermi a tak vám ukážem moje vysnívané miesta, destinácie, krajiny do ktorých verím, že sa raz dostanem. P.s: nebudú tu asi všetky lebo to by bolo príliš nadlho.

Začnem asi najväčším klišé. Londýn, Paríž, totálna klasika, ale keď proste ja si nemôžem pomôcť. Sú to dve (asi) najväčšie/najznámejšie metropoly Európy a ja ich v mojom drahocennom živote potrebujem vidieť. Dokonca do Paríža idem o necelý mesiac (wuhuuu) a do Londýna sa možno dostanem cez leto (finger crossed). Ja ani neviem, aké dôvody týchto miest napísať. Preskúmať ich, ísť na Eiffelovu vežu, odfotiť sa pred Big Benom. Sadnúť si do oxfordskej knihovňo-kaviarni a jesť makrónky. Nakupovať v týchto mestách módy, vojsť do obchodu Chanel a vychutnávať si život. Krása. 

Jeden z mojich najväčších snov je precestovať USA. Mala som obrovitánské šťastie, že som mala možnosť byť v Amerike už 2-krát a pri tom vidieť Washington, Boston a New York, no to mi nevystačilo. Raz sa chcem dostať do Californie, prejsť sa po chodníku slávy, bicyklovať sa v Los Angeles po Venice beach, vidieť tie najkrajšie západy slnka, užívať si teplo a všetky tie super duper palmy. Taktiež San Francisco je jedna zo zastávok viď. Golden Gate plávajúci v mrakoch a tie najkrajšie pastelové domy.V Santorini chcem stráviť svoju svadobnú cestu (:D). To prekrásne tyrkysové more, všetky tie biele domčeky s luxusnými bazénami a dych berúcim výhľadom alebo ešte potom by som sa nepohnevala ani na nejaký ostrov Bora Bora, Fiji a spol. 


Z európskych severných krajín by som rada zablúdila do Amsterdamu a na sobíky do Fínska. Taktiež do Ria v Brazílií a asi najbližšie a najbanálnejšie do Prahy!!!! 

Napokon mojím najväčším snom je New York (opäť). Mohla by som tam byť aj milión krát, stále sa chcem vrátiť a preskúmať toho čo najviac. Doposiaľ som v New Yorku nemala možnosť vidieť toho tak veľa, čiže určite ešte prídem. Sadnúť si na svetoznámi kameň v central parku s dokonalým výhľadom na všetky tie mrakodrapy, ísť na vrch Rockefellerovho centra, dať si raňajky na „green roofs,“ sledovať západ slnka na Brooklynskom moste, sledovať všetky tie reklamy na times square a nakupovač na fifth avenue.♥

0 comments

Here is no comments for now.

Leave a reply