Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

Healthy Cosmetics

Dnes som sa po dlhej dobe rozhodla opäť otvoriť tému kozmetiky akurát, že trochu v inom ponímaní. Totižto akonáhle vojdete do drogérie skoro na každom produkte píše bio alebo bez akýchkoľvek chemikálii, iba že je to veľká lož. Prečo? Je to jednoduché akonáhle sa v kozmetike na obale, či popise o zložení dočítate, že sa v tom nachádzajú parabény, sulfáty, PEG alebo EDTA, je to zle. Sama som sa rozhodla, že si nájdem krém, ktorý tieto látky neobsahuje a v drogerii som strávila asi pol hodinu, kým som jeden našla. Neviem, či sa mám smiať alebo plakať po pomyslení na tom, ako každého totálne klamú. Tak som si povedala, že chcem aby ste o týchto faktoch vedeli a keď vám trochu záleži na tom čo si dávate na svoju pokožku tak si možno jeden z týchto produktov zakúpite.
Začnem šampónom, ktorý zohráva veľkú úlohu v tom, ako naše vlasy budú vyzerať. Naposledy, keď som písala o starostivosti o vlasy, kde som si vychvaľovala šampóny od Aussie, nevedela som, aké vlastne sú. Majú v sebe všetky škodlivé látky a po tom čo som ho prestala používať, mi vlasy o dosť ožili. Pretým boli suché a bez lesku. Teraz používam šampón od Alverede, čo je nemecká značka, ktorá vyrába kozmetiku bez akýchkoľvek chemikálii a silikónov, je čisto prírodná. Nečudo, že šampóny stoja 4 a viac eur, to je tými všetkým prísadami, ktoré do nich nahádžu. Tento stoji 2,50€. Som s ním maximálne spokojná vlasy vyzerajú nadýchanejšie a lesklejšie a pri umývaní mi skoro vôbec nevypadávajú.


Manufaktura je česká značka kozmetiky, ktorá opäť vyrába kozmetiku bez akýchkoľvek škodlivých vecí. Je síce drahšia, asi približne ako Yves Rocher, ale s tým rozielom, že v sebe chemikálie má, čo bolo pre mňa maximálne šokujúce, pretože mnoho ľudí tejto značke dôveruje. Od Manufaktury som síce veľa produktov nevyskúšala, mám iba telový krém a sprchový gél, ale sú veľmi jemné k pokožke a voňajú prekrásne.
 
 
Tak ako som pomínala v úvode, kým som našla krém bez kaýchkoľvek hore vypísaných prísad trvalo mi to pol hodinu, až som našla tento od Nivei. Je to hydratačný denný krém s výťažkami z uhorky a aktívnou látkou hydra IQ. Je akurát ideálna aj na leto, pretože chráni pleť pred vplyvom slnečného žiarenia a zároveň oživuje pleť. Ja mám problém so suchou pleťou, keď mám zlý krém mám ju veľmi suchú a koža sa mi šúpe. No aj vďaka tomuto krému je dostatočne hydratovaná. Síce je v ňom EDTA, ale to je ešte dobre, keď je tam iba jedno z nich, lebo väčšinou majú krémy všetky. Krém sa pri aplikácii hneď vpíja a prispôsobuje pokožke a som s nim spokojná.
Napokon je tu môj najnovší úlovok, na ktorý už nikdy nedám dopustiť. Je to Ružová voda, ktorá má v sebe výťažky zo vzácnej damašskej ruže. Pleť je vďaka nej pevnejšia a hydratovaná, taktiež slúži ako fixátor make-upu a hojí malé rany. Táto voda je jednoducho zázrak a vďaka nej mám oveľa krajšiu pleť.

0 comments

Here is no comments for now.

Leave a reply