Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

Recipe: Home made ice cream

Kráásny začiatok týždňa želám a ten má byť vraj poriadne horúci, takže som si pre vás pripravila poriadne schladenie a to v podobe tej najlepšej domácej zmrzliny. Keďže je čokoláda moje najobľúbenejšie jedlo (hihi) tak som samozrejme musela urobiť čokoládovú a k tomu osviežujúcu jahodovú. A niežeby som si nejako extra verila, kdeže, ale tá čokoládová bola asi najlepšia akú som kedy v živote jedla. Taak sa do toho pusťme!

Na jahodovú (ktorú som robila ja) alebo akúkoľvek ovocnú zmrzlinu potrebujeme:
♥ 100g čerstvého ovocia
♥ 375g jogurtu alebo 1/2/3 (podľa toho ako veľa zmrzliny chcete) smotany na šľahanie 

Postup: To všetko len spolu rozmixujeme, ak teda použijete jogurt treba pridať aj 1 balíček vanilkového cukru (to som použila ja). Ibaže som zistila, keďže to bolo po prvý krát, čo som robila domácu zmrzlinu, že je lepšie to urobiť so smotanou na šľahanie, pretože s tým jogurtom vznikla skôr taká dreň, akoby ste mali takú typickú nanukovú hmotu, ktorú jedia deti. So šľahačkou je to viac nadýchané a zmrzlinové. Nakoniec ju vlejete do plastovej nádoby a necháte v mrazničke minimálne 5 hodín. 

Na čokoládovú zmrzlinu potrebujeme:
♥ 160g čokolády 
♥ 250ml smotany na šľahanie 
♥ 60g cukru 
♥ 1 vajce 
♥ 2 žĺtka 

Postup: Najprv nad parou roztopíme cukor a k nemu pridáme aj žĺtka aj vajce (a povaríme, aby nebolo surové). Potom to rozmixujeme, kým z toho nevznikne taká penistá štruktúra. Neskôr roztopíme čokoládu nad parou a keď nám trochu vychladne rozmixujeme ju s vyšľahanou smotanou. Napokon spolu všetko spojíme, rozmiešame a vlejeme do vhodnej plastovej nádoby, ktorú dáme do mrazničky aspoň na 5 hodín. 


To je všetko, aké jednoduché, vážne odporúčam doma urobiť, je to pochúťka! 
P.s.: Zmrzlina sa veeľmi rýchlo roztápala preto sú fotky také aké sú. 

0 comments

Here is no comments for now.

Leave a reply