Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

Insta Bratislava

Pokiaľ ma sledujete na aspoň jednej zo sociálnych sieti, iste ste si mohli všimnúť, že som posledné dni bola v Bratislave. Bola som spolu so svojim priateľom na 3 dni, s tým, že sme si chceli aj oddýchnuť a opäť niečo nové vidieť. Všetko bolo super, až na tie horúčavy, ktoré nás prenasledovali každý deň, ale tak s tým asi človek veľa nenarobí. 


V prvý deň, po príchode a ubytovaní, sme si urobili prechádzku po uličkách v starom meste, kde bola hlava na hlave, takže sme odtiaľ veľmi rýchlo zutekali. Prešli sme sa okolo Dunaja a zakotvili v Eurovei, aby sme pobehali obchody so zľavami, naobedovali sa a dokonca sme aj zastihli natáčanie nákupných maniačiek, no a tak trochu sme sa im (omylom samozrejme) vtrepali do záberu, tak možno sa tam aj objavíme. Na izbu sme prichádzali úplne dobití, pretože sme boli hore od 4 rána a večer nás ešte čakal hokej, takže sme potrebovali  oddych. Na štadióne Ondreja Nepelu hrali Slovan Bratislava a Kometa Brno, pričom tam bola neuveriteľná atmosféra a vyhrali sme 5:4! 

Na druhý deň sme si urobili výlet na Bratislavský hrad, no videli sme iba jeho okolie, vnútornú prehliadku sme neabsolvovali. Vonku bolo tak horúco, že sme už nevedeli stáť na nohách, čiže rozhodnutie padlo, že ideme do Auparku, no a to sa nakoniec ukázalo aj ako dobré aj ako zle rozhodnutie- ostali nám takmer prázdne peňaženky. Napokon nasledovala dlhá cesta domov spojená s večerou a predstavte si v ten deň sme sa nachodili 16km! 

Inak Bratislava sa mi nikdy obzvlásť nepáčila, pôsobila na mňa chladne a nato, že je to hlavné mesto Slovenska, nikdy z nej nevyžarovalo čaro. Avšak, teraz keď sme tam boli práve počas najväčšej turistickej sezóny ukázala sa v celej svojej kráse, všade boli ľudia, celé mesto žilo, na každom kroku sa niečo dialo, večer som do 1 počúvala ako neustále premávajú autá, jednoducho iný život, oproti tomu nášmu a to na mňa tento krát zapôsobilo trochu inak. Myslím, že sa vám oplatí takto ísť a pozrieť si tie najznámejšie miesta, splynúť s davom, či vychutnať si večernú pohodu. 

0 comments

Here is no comments for now.

Leave a reply