Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

England 2015: HP studio

Tak a je tu posledný deň nášho anglického dobrodružstva, ktorý sme strávili v Harry Potter štúdiu, aj keď to pôvodne vyzeralo tak, že sa tam nedostaneme, Prečo? Hlavným problémom bola doprava, ktorá je podľa mňa v UK maximálne chaotická, pretože Wattford- mesto, kde sa štúdia nachádzajú je ku Oxfordu ešte bližšie ako Londýn, no absolútne tam nepremávajú autobusy. Teda idú, ale také, v ktorých sedíte 4 hodiny, aby ste sa ta dostali, aj napriek tomu, že je to reálne 45 minútová cesta. Potom chodia aj vlaky, ale tie stoja 65libier?! Takže posledná možnosť nám ostala, aby sme šli HP autobusom z Londýna, ktorý tiež nebol najlacnejší a ešte k tomu sme naň objednávali lístky 6hodín pred tým ako sme odchádzali a museli sme ich niekde vytlačiť. Tak sme to riskli, ráno o 5 vstali a išli na prvý autobus v ktorom sme strávili 2 a pol hodiny lebo boli pondelkové zápchy. Vtedy sa nám už slzy tisli do očí, že prídeme o 90 libier kvôli jednej zápche a to sme ešte stále nemali tie lístky! 😀 Nakoniec sme to nejako zvládli a stihli, dokonca so 40 minútovou rezervou!! A musím povedať, že to bol jeden z najkrajších momentov na našom výlete, všetko bolo neskutočné ako keby ste sa naozaj zrazu ocitli v tom filme a bolo tam všetko! Najkrajšie bolo, ako nás posadili do mini kina a ukazovali nám na obrovskom plátne krátky film, o tom ako to všetko vlastne vznikalo a na konci sa zrazu to plátno celé zrolovalo a ocitli sme sa pred dverami do veľkej sály, bolo to kúúzelné. Najviac ma zarážalo, že aj to čo som si myslela, že bolo natočené naozaj bolo pred zeleným plátnom. Celé štúdio sme prešli pomerne rýchlo, aj keď sme očakávali, že sa tam zdržíme zopár hodín. Najdlhšie nám to trvalo v obchode so suvenírmi, kde sme lietali ta a späť a nevedeli sme čo si máme kúpiť skôr. Po ceste naspäť sme mali ešte ochutnávku fazuliek všehochuti a poviem vám, chutili presne tak ako mali-odporne. 😀 Večer sme prišli do Oxfordu celkom zničené a tak sme si už iba urobili nákup na cestu, zbalili sa a šli spať. 

ios 294

DSC05783

DSC05792

5
DSC05810

DSC05823

DSC05825

DSC05835

DSC05839

ollage
DSC05852

DSC05848

DSC05865

DSC05867

ios 309

DSC05873

DSC05879

2 comments

Jane Hepburn

jéééj! presne tu som bola pred rokom, tak som si to vďaka tebe krásne pripomenula. Mne sa tam tiež veľmi páčilo, všetko bolo úplne rozprávkové a čarovné .
A tá cesta, dobre viem, o čom hovoríš. My sme išli síce autom, ale miesto 40min cesty bola takmer dvojhodinová vďaka veľmi veľmi dlhým zápcham 😀 tiež sme mali miestami strach, že to ani nestihneme .

Lily of the valley

Tak to sa veeľmi teším!:) Tak, tak, ono to bol ešte prvý školský deň v Anglicku, čiže o to horšie, plus to, že sme mali zaplatený ten HP autobus a keby sme ho nestihli, tak nestíhame prísť ani na čas do štúdií. Ale tak obom sa nám to podarilo a teraz môžme spoločne zdieľať tieto zážitky!:)

Leave a reply