Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

Weekend.

Podľa mňa je umenie sa v tejto dobe zastaviť. Aj keď si človek nájde chvíľku času pre seba, vždy sa nájde niečo ďalšie čo musí urobiť. Ja som naopak tá, čo jej 10-krát nemusíte hovoriť, aby si ľahla do postele a strávila v nej celý víkend. No čím ďalej tým menej víkendov je takých a už mi začínajú chýbať. Takže som si dnes dala voľno od všetkého a nevyliezla z postele, ani z pyžama. Najkrajší pocit na tom je, že jediné na čo musíte myslieť je, aký ďalší film je na zozname alebo čo z chladničky si vyberiem, keď sa najbližšie vygúľam z teplých perín. Krása. A pre tých, ktorý to majú podobné, som vytvorila zoznam, ako si efektívne vychutnať voľné víkendové chvíle. 

1. V poslednej dobe som si obľúbila rituál, nechať všetko doma, mobil myšlienky, slúchadla, všetko! A len tak sa ísť prejsť, či už sama, so psíkom alebo si so sebou zoberiem fotoaparát a snažím sa fotiť to, načo zvyčajne nemám čas. Byť sám so sebou, v tichu, je pre mňa obrovský relax. 
DSC06149

DSC06155

DSC06184


2. Nájsť si čas na knihu, je vzácnosť. Naposledy som čítala asi niekedy v júli a to mi mimoriadne chýba. Pri čítaní zabudnem na všetko iba sa ponorím do deja a vynorím sa večer o 10, keď za mnou príde mamka, s otázkou v očiach, že kde som celý deň. Najviac sa už teším, keď budú chladné dni, uvarím si čaj sadnem si do kresla a nebudem sa vedieť od nej odtrhnúť. Kniha je pre mňa určite zaručeným oddychom. 
3. Ďalej je to rodina/kamaráti/priateľ. Trávime s nimi síce každý deň aspoň chvíľu času, no nie tak ako by sme možno chceli. S rodičmi si vymeníme zopár slov, aký sme mali deň, s kamarátmi zasa „drby,“ o tom čo sa udialo a s priateľom objatie, či pusu. Avšak podstatné je, aby sme si naozaj vychutnali spoločné chvíle. S mamkou niečo cez víkend napiecť, s kamarátkami ísť von na kávu, čaj, či koláč a s priateľom zájsť do kina.

4. V priebehu roka, som si veľmi obľúbila mini výlety s mojou „bandou,“ kade tade. Vtedy sa udejú tie najvtipnejšie príhody, spomienky sa nám najviac zapíšu do pamäte a napokon je to ten najlepší spôsob, ako spoznať aj tie najväčšie somarinky o vašich kamarátoch. 

DSC05306
DSC02499


5. Napokon sú to podľa mňa tie najmenšie maličkosti, ktoré vám spríjemnia deň. Napríklad vyjsť von a hrať sa so psom, prečítať si nejaký článok alebo dobrý časopis, pustiť si hudbu na plné pecky pri upratovaní, uvariť, či upiecť si nejakú dobrotu, váľať sa v perinách, pozrieť si obľúbený seriál alebo robiť jednoducho to, čo vás baví a nestíhate to zrealizovať počas každodenného šfungu. 

0 comments

Here is no comments for now.

Leave a reply