Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

Hidden image of blogging

Viete čo ma poslednú dobu trápi? Bloggeri. Nie v tom slova zmysle, že je teraz veľa blogeriek, ktoré si chcú iba zarobiť a mať spolupráce a bla bla bla. Áno je to tak, je to veľká pravda, ale už je to taaak otrepaná téma, jasné vždy je on point, ale už ma o tom nebaví čítať lebo je to stále o tom istom. Veď prepána ľudia teraz už všade idú iba za vidinou peňazí. Stačí, že sedíme v škole a len počúvam o tom, ako si každý musí vybrať takú prácu, aby si veľa zarobil. Jasné, bez peňazí sa nedá v tejto dobe prežiť a ak človek chce mať viac, ako je suma na živobytie, musí mať lepší plat, no teraz nepôjdem robiť to, čo mi jednoducho nič nehovorí.

Skôr ma trápi to, že som sa tak torchu mýlila o svete blogu a blogerkách. Je síce fakt, že už blogujem rok a pol, no doposiaľ som vzhliadala iba ku väčším blogom a sledovala ich, také menšie ma vôbec nezaujímali. Je to asi divné, pretože ako tak pozerám po terajších menších blogov, blogerka, ktorá má blog pol roka má na gfc 100 ľudí lebo sa od začiatku do toho zapájala. Ja som si takéto menšie blogy, ako je môj začala všímať, až teraz počas vianočných prázdnin a musím povedať, že je mi to hrozne ľúto, pretože som našla zopár skvelých blogov, ktoré naozaj stoja za čítanie a možno ešte viac, ako niektoré, ktoré majú už obrovské publikum.


No to nie je môj point, ku ktorému sa chcem dostať. Pôvodne som brala označenie blogerka ako sväté, predstavovala som si pod ňou šikovnú slečnu, ktorú baví móda, písanie, cestovanie, život a chce sa o neho s niekým podeliť. Aj ja som chcela byť takzvanou „blogerkou,“ no momentálne neviem, či by mi bolo príjemné počuť od niekoho: „aha to je tá blogerka.“ Nechcem tu nič zveličovať, možno to ani nie je big deal, ale nejako ma to zasiahlo, pretože som si myslela, že reklama frčí iba na aplikáciach ako je instagram, kde si po novom ľudia kupujú followerov a na facebooku, kde si platia za reklamu. Avšak teraz zisťujem, ako to chodí aj tu medzi nami. Viem, že to teraz môže čítať niekto, kto robí presne to isté, ale prepáčte, ja som známa tým, že som úpimná a priama a keď sa vám pravda nepáči, tak mi je to ľúto. no musím povedať, že som smutná ako to tu chodí. 


Jedna blogerka si pootvára na lišty všetky blogy aké nájde, ani si ich nepozrie, ani si text neprečíta, ani sa jej nepáčia fotky/outfit alebo čokoľvek a napíše pod to: „veľmi pekné.“ Mňa ide v tej sekunde roztrhnúť. A tak si pozerám ďalšie blogy a tam ten istý popis poprípade zmenené slová a robí to len preto, aby ju viac blogeriek followlo cez gfc, aby malo viac videní. Najviac ma dostane keď niekto napíše do komentáru, či sa navzájom nebudeme sledovať. PROSÍM?! Veď pokiaľ sa TEBE páči môj blog ja budem prešťastná, keď ma budeš sledovať, pretože sa ti PÁČI, pretože ťa niečim oslovil, ale ja ťa mám follownúť iba preto, aby sa ti zvýšil počet followerov, veď keď sa aj mne bude páčiť tvoj blog, tak ťa s radosťou follownem, ale takto? Ono to samozrejme nie je tragédia, ale myslela som si, keď som si začala viac všímať, že si všetky navzájom komentujete blogy a sa sledujete preto, že vytvárate nejakú komunitu, že sme dievčatá, ktoré niečo spája, ktoré bavia podobné veci a rozumieme si a nie preto, aby si môj blog pozrelo čo najviac ľudí.

Ja osobne vyskakujem do nebies z každého videnia, z každého liku, z každého followera, no nie za takú cenu. Taktiež som teraz navštívila viacero blogov a zanechala viacero komentárov, ale úprimných a pravdivých a aby som pri úprimnosti ostala, moje štatistiky sa taak zvýšili a svietia mi pri tom oči, keď vidím tie vysoké čísla. Každý jeden deň a mám z nich radosť, no teraz ani neviem, či sú úprimné, že ľudí naozaj zaujímam, že ich zaujíma môj blog alebo prídu, napíšu mi do komentára, že sa mám zapojiť do giveaway a hotovo. Prepáčte, naozaj tým nechcem nikoho urážať, myslím si, že blogerstvo je ťažká práca a aj okomentovať všetky tie blogy trvá desiatky minút, aby ste vytovrili giveaway tak sú to aj vaše peniaze a napísať článok, váš čas, no ja neviem. Nehovorím, že ja mám čistý štít, tiež som pár krát okomentovala v tom zmysle, že som si ani neprečítala článok a páčil sa mi napríklad outfit, len ma udivuje, ako chce každý všetko za každú cenu. Nechcem tu nikoho urážať, ani osočovať, ani na nikoho nemierim, len ma naozaj zaujíma, či tie komentáre pod mojimi príspevkami sú od srdca alebo, či si dievčatá chodia robiť reklamu na iné blogy. 

Čo na to hovoríte vy? Som úplne mimo alebo si aj vy všímate takéto veci?
-xoxo Lily

18 comments

Minau

Ano určitě na tom něco pravda bude.. Lidi nečtou například články k outfitům a jen ho okomentují,neříkám, že to nedělám taky, zase proč ne, outfit se mi líbí, článek mě nezaujal. Například ale tvůj post jsem přečetla celý a řekla bych, že máš ptravdu

Sue Diamond

Vynikajúco napísaný článok, musím ťa pochváliť. Ja sama som ešte pár rokov dozadu sledovala len tie slávnejšie blogy. Bolo to hlavne z dôvodu, že vtedy ešte na FB neexistovali skupiny pre blogerov a tak som vôbec nemala prehľad o tom, aké všemožné blogy existujú. Časom ako sa ale vytvorili tieto skupinky a blogeri tam zdieľajú svoje články, som objavila desiatky menších blogov a musím úprimne povedať, že sa na nich cítim omnoho lepšie, než u TOP blogerok. Na malých blogoch mám rada tie priateľstvá, ktoré tu vznikajú, sme taká milá malá komunita ľudí, ktorí majú svoje blogy radi. U "veľkých" blogerok je to v posledných mesiacoch len o tom, že sa im všetci pchajú do prdele (prepáč za výraz) a snažia sa jeden na druhom priživiť a zviditeľniť. Z rovnakého dôvodu som prestala sledovať youtube a mám tam už len pár menej známych tvári. Inak ale musím súhlasiť, že najhoršie je žobroniť o odbery takým tým citovým vydieraním alebo ako to nazvať – skrátka sleduj ma a budem ťa sledovať tiež. Čo z toho ten bloger má? Hej, v GFC mu možno svieti pekné číslo, ale načo mi sú falošní čitatelia, ktorí články nečítajú a možno na ten blog ani nechodia? Mne v poslednom čase ubudlo asi zo 5 čitateľov, ale vôbec sa za to nehnevám, nechcem mať na svojom blogu ľudí, ktorým sa u mňa nepáči. Nebudem si ich tam držať nasilu, keď tam sami nechcú byť. Ja takisto po rokoch opúšťam blogerky, u ktorých som predtým bola každý deň. Veď predsa sme ľudia a dospievame, meníme názory, vyvíjame sa a je pochopiteľné, že čo sa nám páčilo pred dvomi rokmi, sa nám už nemusí páčiť dnes.. Ja môžem povedať, že aj keď mám vyše 400 odberateľov, stále mi oči zažiaria keď k nim nejaký nový pribudne a dokonca o každom z nich viem, kedy si ma pridal do odberov. Teda, nie žeby som to vedela spamäti, to zas nie, ale skrátka ak niekto pribudne, ja si to všimnem a väčšinou aj viem, kto je ten nový odberateľ, tak si s radosťou klikám na jeho profil a ak má tiež blog, idem si ho prečítať. Už som takto objavila kopu skvelých blogerov a dovolím si tvrdiť, že s viacerými som kamarátka. A o tomto by blogovanie malo byť. Nájsť si kamarátov, podeliť sa o skúsenosti, pomôcť si… Škoda, že niekedy mám pocit, že niektorí blogeri ostatných vnímajú skôr ako akúsi konkurenciu a nie sú ochotní s ničím pomôcť, lebo veď "čo ak náhodou bude potom niekto lepší ako ja?!"… Chápeš ako to myslím…

Sofie futó

Myslím, že komentáře pod tvými příspěvky jsou od srdce, protože píšeš skvěle, máš krásné outfity, pěkné diy a dáváš si moc záležet. Já osobně se raduju z každého komentáře, ale přece jen, ony ty od srdce zahřejí mnohem více než jen ty, které nemají s upřímností co dočinění. 🙂 <3

bee.

Až som sa potešila, keď som zbadala, že si predsa len tento článok pridala ❤

To je tiež veta, ktorú neznášam. Veď prečo mi všetci hovoria, aby som sa veľa učila, že tak si nájdem lepšie platenú prácu? Ako… okej, toto je viac-menej taká priama úmernosť – čím vyššie vzdelanie, tým vyššie postavenie v práci – ľudia len so základkou zväčša nemajú niekoľkotisícový plat. Ale prečo by som sa mala v živote hnať za tým, že chcem byť nejaká informatička alebo doktorka iba preto, že majú štvorciferný plat? A nie radšej ísť za svojimi snami, i keby som mala byť len predavačka v TESCU?

Ach, tie čísla. A nie je to len na blogu, je to úplne všade. "Och, ona má sedemsto priateľov na facebooku? Tak to musí byť populárna." "Až tridsať ľudí jej okomentovalo fotku na instagrame? Tak to je určite lepšia a krajšia ako ja"… Blog je tiež o kliknutiach, o komentároch, o sledovaní cez GFC. A je to nesmierne smutné, že niektorí sa ženú za tým, aby im dennodenne pribudlo minimálne desať pravidelných čitateľov, než by radšej mali dať do článku svoje srdce a úprimný názor.

Keď ja vidím komentár "pekné fotky" a k tomu odkaz na blog, mám pocit, že ma ide pretrhnúť 😀 Lebo ako aj ja niekedy pootváram desať blogov naraz, ale zase nevedela by som len tak k niečomu napísať komentár bez toho, aby som ten článok aspoň nepreletela očami. Píšem "pekné fotky" a podobne, ale to zväčša len v rámci minimálne dvoch-troch viet – veď je to tak či tak pochvala. Ale dať si nejaký goal, že za deň okomentujem články na päťdesiatich blogoch, tak to je podľa mňa poriadne hlúpe.

Ja také blogy naspäť nefollowujem. Ako keď ma niekto začne sledovať len s tým, aby mi potom do komentáru mohol napísať, nech ho follownem späť, tak mile rada to jedno sledovanie stratím, než aby som toto mala podporovať.

Píšem radšej rozvitejšie komentáre, ale to si si už všimla 😀 Ale sama viem, ako mňa poteší, keď vidím viac než len dvojslovnú vetu; hlavne k dlhšiemu príspevku s peknou myšlienkou – ako je napríklad tento. Blogovanie je o zdieľaní názorov, nato vytvorili túto kolonku na písanie názorov. Inak by to bolo tlačidielko LIKE alebo čosi podobné, nie priestor na vyjadrenie sa.
A som rada že tento názor zdieľame a že nie som sama, ktorá si to všíma a ktorú to trápi. Ale možno tento článok prinúti niektorých vstúpiť si do svedomia, take a step back a prehodnotia, aký to má zmysel – že z čísel at the end of the day nič nebudú mať.

BEELIEVIN

Nikola Kotrbová

Hezky sepsáno 🙂 já si zakládám blog hlavně na prezentaci svého líčení a nehtů, kde mě ani moc netíží, jestli si ten článek přečtou nebo ne, stačí když shlédnou ty fotky, ale co mě dokáže naštvat je, když napíšu nějakou negativní recenzi a všichni píšou, jak jim ten produkt přijde strašně super 🙂

Ľúbezná

Joj, ja ani neviem, čo k tomu napísať, pretože tieto témy sa už ani mne vôbec nechcú riešiť. Proste každý je aký je, každý si vedie blog ako chce a tak aj komentuje či navštevuje iné blogy. Priznám sa, že aj ja som si na začiatku dávala do komentu link na ten svoj blog, niekedy som fakt napísala len komentár typu pekný outfit (aj teraz niekedy napíšem len pekný klobúk apod., ale niekedy proste nie je nič v tom článku čo by ma zaujalo viac ako ten klobúk :D).
Ale snažím sa tiež rozvito komentovať, pretože viem ako mi vždy poskočí srdce, keď vidím, že niekto napísal toho viac a že naozaj vidno tú spätnú väzbu :).

monica

Super pravdivý článok! Ja tento "blogový svet" beriem ako jednu komunitu – ako si už sama napísala a tiež sa mi veľmi nepáčili, čo z toho niektorí ľudia robia. Niektorí sú takmer posadnutý slávou, tým, aby mali čo najviac kliknutí a najviac komentárov. Pre mňa toto nie je real. Ja sa teším z každého úprimného komentáru, ktorý vypovedá, že si ten človek môj článok prečíta naozaj. Nie len ho preletel očami aby sa nepovedalo a potom napísal : pekný článok.

Celý tento virtuálny svet je veľmi veľmi nákazlivý. Veď si len pozrime facebook – každý chcem mať čo najviac priateľov, instagram – čo najviac likov, twitter – najviac followerov, blog – najviac čitateľov. Nie je nič zlé na tom, aby sme si stanovili cieľ a chceli dosiahnuť niečo viac, ale nie takouto cenou. Ja milujem tento svet preto, lebo som tu stretla tak veľa dobrých ľudí a som za nich vďačná. A ja som vlastne vďačná za každý jeden komentár, aj keď obsahuje len dve slová. Ani nie preto, že mám o jedno kliknutie na blog viac, ale to, že si ten človek dal aj tú najmenšiu námahu, aby niečo napísal – aj keď pre jeho dobro. Ja si stále prechádzam všetky blogy, ktoré komentujú môj blog a veľakrát sa tam aj vraciam, ale keď mi ten blog nesadne, tak proste odídem. Nesnažím sa nasilu niečo robiť, pretože to je zbytočné.

V dnešnej dobe toto už tak chodí. Čím viac, tým lepšie – na úkor všetkého. A to je smutné. Mali by sme si uvedomiť prečo vlastne píšeme.

Johanka

Myslím, že tohle prostě netěší žádného blogera, takové komentáře typu: "Krása ♥". Přiznám se, že někdy píšu stejné komentáře na cizích webech, ale to prostě proto, že autorka nepíše nic extra zajímavého/nepíše vůbec nic a nebo píše o tak složité situaci, na kterou moje angličtina nestačí, že se vzmůžu jen na něco jakože doufám, že se blogerce bude dařit líp.
Mně takové komentáře s folouvnutím nazpět taky netěší, ale rozumím tomu, v dnešním světě to prostě jinak nejde, v první řadě jde o náběr čtenářů. A nakonec, i komentátor/ka, který/á mi napíše "krásný" mě potěší, protože to znamená, že je to (třeba) pravda a oblíkám se "krásně". 😀

Lucka

Svatá pravda … ! Jsem ráda, že někdo ty moje pocity dokázal takhle krásně zformulovat!!! Já osobně mám blog 2 měsíce, na každém příspěvku si dávám záležet a snažím se, aby to byl odraz mě. Nemám tam žádný widget na sledování. Kdo mě bude chtít vidět, najde si mě přeci. 🙂 A co se týče komentářů, komentuji jen ty příspěvky, které se mi líbí obsahem nebo fotkami. Tak to přeci má být, ne?
Bohužel v dnešní době už převládají blogy, kteří se honí za followers a následně za spoluprácemi – klidně i s pochybnými čínskými e-shopy. Hlavně když je to zadarmo, že jo? Smutný příběh…

Hezký zbytek neděle, Lucka.
http://www.sleepy-cat.com

Jde o Cestu

Skvělý článek! Je sice fakt, že takhle se dá přijít snadno k penězům, ale nevím… Já to dělám třeba hlavně proto, že mě to baví a také proto, abych se mohla třeba za 5 let podívat kde jsem všude byla, jaké jsem v té době měla myšlenky a prostě něco jako vzpomínka:-)
http://www.jdeocestu.blogspot.cz

Andy Jak*

A to je důvod, proč radši stále hledám menší blogery, kteří píší/fotí/kreslí jen pro čirou radost z toho, co je baví a ani tolik nehledí na popularitu.

Zažívala jsem to stejné s komentáři, co popisuješ, i na minulém blogu, kde bylo tak 80% zpětných reakcí jen za účelem toho, aby si slečny nahnaly nové čtenáře, folouvry a buhvícoještě. Ono mě to i tak potěší, že někdo nějakým způsobem našel můj blog a že mu to aspoň stojí za těch pár vteřin zmáčnkutí Ctrl+V a přidání komentáře. Vlastně vždycky se na ten daný blog, který slečna propaguje, kouknu, čímž se naše ztracené vteřiny života nějak vyrovnají 😀 Někdy se mi líbí, tak chci udělat radost a také za sebou zanechám nějakou stopu, jindy ne a pomyslím si své. Chápu ale zároveň, že některé slečny to opravdu dělají kvůli zhlédnutím a popularitě, ale tak priority má každý jiné, tak co s tím zmůžu. Jedině mě těší, že jsou stále lidé, kteří to vnímají podobně jako já!

Lily of the valley

Tiež si to krásne napísala a vystihla. Mňa len mrzí to, že viem koľko práce a času strávim písaním článku, fotením daných fotiek a niekto si tu príde urobiť reklamu, že on bude sledovať mňa, keď aj ja jeho.

Už zo mňa hnev, ktorý som mala pri písaní tohto článku vyprchal, takže už ani neviem, čo dodať k tvojím slovám, asi sa jednoducho iba zhodneme.

Lily of the valley

To je kráásne♥♥ Ďakujem ti veľmi pekne!

Lily of the valley

Tak to teda áno, vtedy asi vidno, kto si ten článok naozaj prečíta a kto zasa nie.

Lily of the valley

Ale veď na nechaní linku v komentári nie je nič zlé.:) Mne sa tiež stane, že ma zaujme viac outfit, než text a tým pádom napíšem, že jej to svedčí alebo dané kúsky sú pekné. Len občas ide o ten princíp, že napíšem naozaj niečo s pointou a ten druhý to skomentuje ako "pekné."

Lily of the valley

Veru, veru je to tak, ale asi to robí každý tak ako uzná za vhodné, ak píše blog preto, že chce mať zato oblečenie zadarmo a nejaký profit, tak nech to preto robí, no ja to robím z lásky k svojmu koníčku a ak raz príde nejaká možnosť spolupráce, tak sa z toho budem veľmi tešiť, ale preto, že viem, že som na tom tvrdo drela a nie preto, že som komentovala alebo nejakým spôsobom naháňala followerov.

Lily of the valley

Presneee, ja som si zakladala blog s tým, že som nechcela dávať každú jednu fotku na facebook, tam som chcela mať prázdno, no zároveň som sa chcela podeliť s inými o svoje zážitky a aby to bolo pre mňa miesto, kde sa naozaj môžem pozrieť dozadu.

Lily of the valley

Ja len súhlasím, už asi neviem ani čo dodať lebo všetky tu máte pravdu a stotožňujem sa s vašimi názormi.

Ja mám chvíľku na blogy iba občas a tiež si ich pootváram viac a tie, ktoré ma naozaj zaujmu im venujem viac ako iba jeden komentár, poriadne si ich popozerám a aj follownem. No tie, ktoré ma nezaujmu vypnem a nepíšem im nasilu komentáre, že sa mi neviem ako páčia. Len o to ide, či je to real alebo iba pretvárka.

Leave a reply