Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

TBT: New York

Posledný mesiac som sledovala Nicole z A cup of style, ako bola v Amerike, najprv v Karolíne a potom na pár dni v New Yorku, pričom som pri takmer každom videu vyronila slzu. Neskôr sa konal aj NYC fashion week, až mi prišlo smutno za týmto mesto, tým, že som ho mala vkuse na očiach. A tak som si povedala, že si dám na blogu throwback thursday do môjho milovaného veľkomesta- New Yorku. 

New York, je mnohými milovaný, inými zase nie až tak. Niektorí ho považujú za veľký sen, ostatných láka Ázijská kultúra, či európske pamiatky. Jedny ho považujú za špinavú džungľu s kopou ľudí druhý ako niečo nezvyčajné a unikátne. Neviem vám povedať, kedy, kde a ako som nechala svoje srdce práve v tomto meste, no celé hodiny vám viem básniť prečo. 


V Amerike som už bola 2-krát. Prvý raz som mala 10, vtedy som mala možnosť vidieť všetko dôležité. Boli sme pri Rockefelerovom centre (môj sen je ísť na jeho vrch), prešli sme sa po Broadwayi (netuším ako sa to skloňuje), kde sme boli na muzikálové predstavenie Lion King. Taktiež sme sa pozreli na výhľad z Empire State Building a plavbu loďou okolo sochy slobody. Škoda, že si to už nepamätám tak živo, iba fotky mi pripomínajú, aký úžasný mesiac prázdnin to bol. Pred 2 rokmi som tam bola opäť a bolo to ako keby som ta prišla prvý krát. Sedela som na prednom sedadle, išli sme po diaľnici a počúvali disney pesničky a v tom to prišlo. Neuveriteľný pohľad na panorámu New Yorku. Bol to neskutočný pocit, nevedela som chytiť dych a srdce mi vynechávalo údery. Keď sme vošli do tej spleti mrakodrapov nechápala som, kde sa nachádzam, či som na zemi alebo niekde inde. Amerika je jednoducho iný svet. 

Bola som v rôznych mestách, nehovorím, že som ich prešla mnoho, no myslím si, že na môj vek celkom dosť, nie každý má také možnosti, aké som doposiaľ mala ja. Bola som v Londýne, ktorý je krásny, nekonečne ma fascinovali domčeky a architektúra a bolo super vidieť všetky tie slávne pamiatky, no nezapôsobil na mňa tak, ako Paríž. V Paríži bola úžasná atmosféra, milí ľudia, dobrá nálada, taký iný pocit tam človek nadobudol, keď sa pozerám spätne, tak mi napadá slovo-pokoj. Paríž je čarovné mesto naozaj. No nič sa nevyrovná New Yorku. Nehovorím, že je krásny, to nie Paríž je iste krajší, no európske mestá mi pripomínajú domov, sú podobné. Iste nedajú sa porovnávať s Prešovom alebo Bratislavou, ale majú takého toho európskeho ducha. A práve preto, sa vám zastaví dych, keď sa postavíte do stredu ulice na Manhattne a musíte vykrútiť celý krk, aby ste dovideli na vrch budovy. To je to, čim aspoň mne vyvoláva NY takéto neopísateľné pocity. Vždy, keď zbadám akúkoľvek fotku alebo si spomeniem na niečo z dní, keď som tam bola, zastaví sa mi srdce. Neviem, či mi rozumiete, či máte nejaký sen ohľadom cestovania, no ja som si ho splnila, tým, že som tam bola, no zároveň nesplnila, pretože ho nemám dosť. Je toľko miest, ktoré, by som si tam rada pozrela, že ich ani neviem spočítať. Silno, silno, silno verím, že sa tam opäť čoskoro vrátim. 

-xoxo Lily 

7 comments

Ľúbezná

Juj, tiež ma videá Nicol dosť umárali, pretože som stále myslela len na to, kedy si budem schopná na takýto výlet na šetriť. Treba však veriť, že sa tam raz dostanem! 😀 Skvelé fotky, aj tie staršie z prvej návštevy aj tie novšie, hlavne predposledná :).

Zuzana Majerová

Krásny článok! O New Yorku som sa zmienila v jednom článku, ale bohužiaľ len o tom, ako by som ho rada navštívila :/ ani si nevieš predstaviť aké máš šťastie 🙂
…ale máš pravdu, aj tu v Európe máme plno prekrásnych miest 🙂

http://apieceofusss.blogspot.sk/

Dominica

New York je pre mňa len v kategórii sen, no hovorím si, že na to mám ešte čas. A vôbec, ktovie, kedy sa tam dostanem. Poznám to, že sa nejakého mesta nemôžeš proste "nabažiť". Minulé leto sa mi podarilo byť v Londýne 2x za jeden mesiac, raz so školou, potom so strýkom a súrodencami. To mesto je skvelé, normálne mám teraz pocit, že už ho poznám, čo ale asi nebude pravda. Keď som sa vracala domov, hovorila som si: Dobre, už toho Londýna nateraz asi aj stačilo. A hneď nato sa ma brat spýtal: Keby si mala možnosť ísť tam znova zajtra, išla by si? Bez akéhokoľvek zamyslenia som povedala áno.

No môj vek mám toho tiež celkom nacestovaného, ale zatiaľ len po Európe. Mestá, do ktorých sa chcem vrátiť sú určtite Londýn :D, Rím, Miláno, Verona♥, Graz, Drážďany a Budapešť ♥. A ešte veľa miest. Na Európe sa mi páči to, že v každom jej kúte je niečo zaujímavé a iné a mňa asi nikdy neprestane baviť ju spoznávať.
V lete idem do Paríža, tak na to sa veľmi teším, len dúfam, že to vyjde. A môj sen je teraz Amsterdam, Portugalsko a škandinávske krajiny. A tak to ostane asi trochu dlhšie.
Krásne fotky a tú pasáž, kde si písala o príchode autom do New Yorku som si musela prečítať viackrát, je to skutočne dobre napísané a ten pocit je vždy nezabudnuteľný.
DominicaLand

bee.

Fotky som preletela už včera, no dne som sa poriadne pri každej zastavila – a akurát tak mám chuť si zabaliť veci do nejakého batôžteka a ísť do New Yorku trebárs i pešo (a potom trošku preplávať :D).

Je to jednoznačne mesto, ktoré chcem raz vidieť. A vlastne nie len raz. Hoci môj názor na NY sa utvára/utváral len vďaka fotkám, videám a rozprávaniu ostatných, zbožňujem ho. Je to iný svet, iní ľudia, iné úplne všetko. A nielen New York, v USA je nespočetné množstvo miest, ktoré chcem v živote navštíviť.

Bola si neuveriteľne roztomilá – tie fotky sú úžasné ♡♡
BEELIEVIN

Lily of the valley

Veru, veru. Ďakujem krásne!♥

Lily of the valley

Tak to teda poznám, ja som sa zasa rozprávala s kamarátkou a hovorila som jej, že som síce v NYC bola 2-krát a mám taký sen precestovať celé USA, no ak by mi stále niekto dával na výber medzi mestami, ktoré som už videla alebo aj tými, ktoré som ešte nevidela, vždy by som si vybrala ísť do New Yorku:))

Milano a Amsterdam sú moje destinácie, ktoré by som chcela navštíviť, čo najskôr. A Ďakujem♥♥

Lily of the valley

Tak New York je taktiež len malou bodkou v USA a rada by som aj ja videla ďalšie mestá. :))

Hej, to mi každý hovorí, škoda, že už teraz nie som. 😀

Leave a reply