Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

Valentine’s day


Valentín je podľa mňa čisto marketingový biznis, vojdete do obchodu- čokolády v tvare srdiečok, samé kvety, spodné prádlo, prejdete sa po meste- valentínske výklady, všade samé srdiečka, v reštauráciach menu pre dvoch, dokonca aj na blogoch všetci píšu, čo si kúpiť pre seba na Valentína. Je to podľa môjho názoru padnuté na hlavu. Čo keby sme sa na chvíľu zastavili a uvedomili si, že Valentín nie je o čokoláde a ružiach (aj keď tie ma vedia vždy potešiť), ale o tom, akých máme ľudí okolo seba a veciach, ktoré nás robia šťastnými. A tak mám v dnešný deň srdce na dlani.

Láska. Láska to je pre každého pojem relatívny. Každý pod ním vidí a cíti niečo iné, a preto je ťažké rozpitvávať túto tému do špiku kosti. Moja láska je rodina, ľudia, ktorých milujem. Je to aj láska k móde, ku západom slnka a čokoláde. Láska ku letu a teplým pohodovým dňom, ku krásnym fotkám k môjmu blogu, tulipánom, k New Yorku, samotnému cestovaniu, dokonca aj k púdrovo ružovej, ku knihám a filmom a iným všelijakým drobnostiam. Avšak, je tu jedna iná, tá, ktorá sa k tým vyššie vymenovaným nedá prirovnať a to je láska k môjmu priateľovi

Všetko sa v živote mení veľa ľudí prichádza a odchádza do našich životov, no pri tejto osobe viem a hlavne verím, že nikdy neodíde. Všetko sa to začalo v jeden chladný januárový deň, keď vonku husto snežilo a ja som šla do školy. Keďže naša skvelá doprava je taká, že napadá pár centimetrov snehu a zrazu meškajú autobusy pol hodinu, tak som stála celé minúty na zastávke a čakala. Najhoršie bolo, že som sa vôbec nevybavila na takéto počasie a tak mi sneh padal na vlasy rozpúšťal sa, čiže som sa musela skryť oproti zastávke pod strechu. Keď autobusové meškanie dospelo až do takého štádia, že prichádzali ľudia na ďalší autobus, medzi nimi bol aj ON. Neveríte na lásku na prvý pohľad? Ani ja som asi neverila, no v tú chvíľu ako som ho zbadala môj život sa otočil o 180°. Potom sa všetko zomlelo veľmi rýchlo, často sme sa stretávali v autobuse, no ja som netušila, kto je on a on netušil kto som ja, no stal sa zázrak alebo zaúčinkoval takzvaný osud a nejako nás dal dokopy. Odvtedy ubehli presne 3 roky, teda tuším, že o 4 dni to bude 1095 dní, čo ma našiel a dali sme sa do reči. Je to neuveriteľné, ako sa vedia dvaja ľudia nájsť a v takomto veku vydržať spolu tak dlho. Ja som vtedy mala 14 (haha, tak vtipne to znie) a teraz sa blížim k 18mnástinám. 

Môj chlapec je dobrosrdečný, skromný, pracovitý a vždy si ide za svojim. Nemáme toho až tak veľa spoločného, každý máme iné záujmy, ciele a priority, no možno práve to nás viac spája. Je to človek, bez ktorého nedokážem vydržať ani jeden deň, pri ktorom sa zobúdzam najradšej a s ktorým sú dni jasnejšie. Ten, ktorý sa o teba vždy strachuje, a ten ktorý ťa neustále provokuje. Ten, ktorý ti nastaví rameno keď plačeš a smeje sa s tebou, keď máš dobrý deň. Ten, ktorý si nikdy nedá povedať a hundre na všetko, no v tom sme si naopak podobní. Ten, ktorý mi písal básničky, zúčastňoval sa na spoločných dobrodružstvách, počúva moje trafené nápady a má so mnou trpezlivosť. Eduardik je moja láska, moja Valentínka a o tom dnešný deň je, stráviť ho s tými, ktorých máme najradšej a uvedomovať si to nie len 14.2., ale každý deň v roku.

Želám vám veľa lásky.♥
-xoxo Lily

11 comments

Sofie futó

Jé, mooc pěkný článek 🙂 Každého ta růže nebo čokoláda potěší, ale nejdůležitější jsou ti lidé <3

Kateřina Výmolová

Krásný článek! Taky nám Valentýn přijde jako marketinkový útok na lidi, kteří poplašeně běhají a shání nějaké dárky, ale o tom to není stačí pusa, úsměv nebo jen milé slovo a udělá to větší radost než, kde jaký dárek.
Beauty by K.

bee.

Keď sa nad tým tak človek zamyslí, v dnešnej dobe je už každý jeden sviatok komerčný. Valentín, Veľká noc, Halloween, Vianoce, Nový rok, úplne všetko. Na každú jednu takúto príležitosť sú vyzdobené regály i výklady obchodov, ľudia kupujú milióny zbytočných dekorácii a zbytočností. Veď každý z nás sa mesiace teší na Vianoce, kupuje tony darčekov, stromček stavia už týždne dopredu a na každú jednu voľnú poličku ukladá sobíky, mikuláškov a ďalšie somariny. A to nie len Vianoce, takisto zdobíme aj na Veľkú noc, niektorí na Halloween a koniec koncov aj na Valentín.

Ale netvrdím, že je to zlé. Všetci sme ľudia, ktorí musia každý jeden deň prejsť cez kopu rôznych prekážok a problémov, niektorí možno viac, niektorí menej, ale at the end of the day, v každom z nás sa schováva kus malého dieťaťa, ktorému sa pri pohľade na tie roztomilé drobnosti rozsvietia oči. Takže ja osobne som za takéto somariny – veď všetci sa s nadšením dívame do výkladov a obdivujeme.

Len nech vám to dlho vydrží ♡♡♡
BEELIEVIN

Tereza Markalousová

to je vážně roztomilý:( já jsem sama

Lily of the valley

Ďakujem pekne:)

Lily of the valley

Súhlasím, mne stačí nejaký pekný večer s mojou polovičkou než si kupovať plyšákov a podobne:)

Lily of the valley

Máš síce pravdu, ale neviem pri Vianociach a Veľkej Noci som si na to nejakým spôsobom zvykla, no pri Valentíne ma to zatiaľ irituje:D.
Ďakujeme!♥

Lily of the valley

Raz budeš mať aj ty:))

Ľúbezná

Krásne napísané. Síce viem, že Valentín je jeden veľký marketingový ťah, ale aj tak sa mi to páči, všetky tie výklady a roztomilé vecičky. A v tejto uponáhlanej dobe si aspoň tí, čo nemajú čas, spomenú, aj keď by to tak nemalo byť len jeden deň v roku. 🙂
A milé, že ste sa zoznámili práve takto! 🙂 Je to tak najlepšie! 🙂

Ev.

Jeeej, veľmi vydarený článok! 🙂

Na mojom blogu práve prebieha Giveaway s Weledou a budem veľmi rada, ak sa zúčastníš 🙂
Hello, my name is Ev

Leave a reply