Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

You changed my life

Neviete si ani len predstaviť ako veľa mi blog dal. V bežný deň si to tak neuvedomujem, avšak keď sa raz za čas zastavím a zamyslím, tak mi naozaj zmenil a otočil život o 180 stupňov. Nie je to ani tým, že mám čo robiť, že musím chodiť fotiť alebo každý druhý deň si ku počítaču sadnúť a niečo napísať, skôr ma zmenil osobnostne, netvrdím, že charakterovo, pretože som myslím si, že stále ten istý človek, ale pomohol mi moju osobnosť vybudovať a otvoril mi nové smery v živote, o ktorých som ani nevedela, že existujú a že na nich mám.
V prvom rade je to zmysel pre módu. Pamätám si, že keď som mala možno 8 rokov a v Prešove sme nemali žiadne nákupné centrá, jedine Tesco, do ktorého sme s mojou najlepšou kamarátkou chodili nakupovať za každý jeden ušetrený cent, teda vtedy asi ešte korunu. Kupovali sme si rôzne tričká, farebné s nápismi a cítila som sa neskutočne úžasne a mala som pocit, že som ten najlepšie oblečený človek. Naopak, potom keď sa otvoril Max, tam som zase vykupovala New Yorker, stále som si myslela, že ma všetci považujú za skvelo oblečeného človeka, i keď som na sebe mala iba rifle, nejakú košeľu a sveter. Dokonca teraz, keď sa pozriem spätne na začiatok blogu, tak si hovorím, že som sa zlepšila. Mnoho z tých veci nosím doteraz, no snažím sa s nimi viac experimentovať a byť originálnejšia. Ja občas tvrdím, že je to rovnaké a potom ma tak Pežka zastaví a povie, ani náhodou Liana, je to oveľa lepšie. Síce mám počas zimy pocit najtemnejšieho obdobia, vtedy naozaj neviem byť kreatívna, no teraz mám toľko nápadov a toľko inšpirácie, až sa občas zastavím a poviem si, že teraz je to také ako má byť, i keď by som si občas priala, aby to bolo ešte lepšie.
crop top: Terranova   culottes: Shein   shoes: F&F   necklace, bag: Bižutéria Lilly
Ďalej sú to ľudia. To nemá asi nič spoločné s blogom, no prišli práve vtedy, keď som si ho zakladala. Na základnej škole, som sa cítila ako totálny outsider, odstrčovaná, ako piate koleso na voze. Možno, ak to niekto zo starých spolužiakov číta, tak si povie, že je to hlúposť, no bolo to tak. Každý mal nejakého najlepšieho kamaráta, ibaže ja som nemala nikoho. Potom, keď som prišla na strednú, všetko sa zmenilo. Určite nie na začiatku a doposiaľ to tak občas nevyzerá, žeby sme boli všetci až takí skvelí priatelia, veď o polovici ľuďoch neviem skoro nič. No ešte nikdy som sa necítila medzi ľuďmi tak dobre, ako medzi nimi. Doma ma považujú za tichú, uzavretú a zachmúrenú osobu, zatiaľ čo v škole asi nebol deň kedy by som nepovedala minimálne 500 slov, kedy by som sa neusmiala. Tí ľudia o tom ani nevedia, ako na mňa silno pôsobia, koľko energie a sebavedomia mi dodávajú. Tuto možno pôsobím ako sebavedomá, vždy dobre naladená mladá slečna, no úprimne moje sebavedomie je niekde ďaleko vo mne ukryté. Veď keď som si chcela založiť blog, tak som ho mala najprv rok s kamarátkou, pretože som nechcela byť ja sama stredobodom pozornosti. Vždy som kráčala so sklonenou hlavou a sklopenými očami, nikdy som si neverila, čo bolo spôsobené asi mojim okolím. Doposiaľ si občas musí niekto predo mňa sadnúť, pozrieť sa mi do očí, chytiť ma za ruky a povedať, si dobrá, len musíš veriť v samu seba. Za to som vám tak veľmi všetkým vďačná, či už mojim priateľom alebo spolublogerkám, ktoré mi tu moje výmysly komentujete, ani si neviete predstaviť ako veľa to pre mňa znamená. Nikdy som nebola zvyknutá na to, aby mi niekto povedal niečo pekné a pozitívne. Skôr si ma premeriavali a škaredo sa tvárili. Teraz sa stáva, že ma zastavia a povedia, Lily čítala som tvoj článok a bol super alebo, Lily máš peknú sukňu alebo povedia medzi rečou, že som pekná. Možno to znie strašne, veď predsa toto nie je absolútne v živote dôležité, no ja som naozaj chválu nikdy od nikoho nepočula. Takéto maličkosti mi veľmi ovplyvňujú život, vykúzlia úsmev na tvári, hoc urobím nejakú chybu v článku a už mi píšu, že si to mám okamžite opraviť alebo aj akákoľvek kritika, či názor ma posúvajú dopredu. Vtedy viem, že im na mne naozaj záleží a sledujú ma, majú ma radi, akceptujú ma takú aká som a to je niečo krásne. Pepka mi opravuje chyby, prekladá články, chodí so mnou fotiť vždy, keď si zmyslím. Nikdy som nemala takú kamarátku, ako je ona a som za ňu tak vďačná, že až! Ten pocit, že niekomu na vás naozaj záleží, že niekto vo vás verí, viac ako vy sami v seba veríte je úžasný pocit. Dúfam, že to všetci čítate lebo chcem, aby ste to vedeli, ako veľa pre mňa znamenáte.:‘) ĎAKUJEM vám za všetko!!!!

Určite som urobila pokrok aj v písaní, zo začiatku ani neviem o čom som písala a asi radšej ani nechcem vedieť. Spomínané chyby sú tu stále, no toto je moja naozaj slabá stránka. Tento týždeň som mala v diktáte 8 chýb prosimpekne, no nikto nie je dokonalý však? Tiež som pred 2 rokmi nevedela ani rovno odstrihnúť papier, od vtedy som tu mala pár DIY, sama som začala uvažovať viac nápadito, vytváram si veci do izby, oblečenie strihám a prerábam. Viac pečiem. Všímam si viac malých detailov a tie si potom aj omnoho viac vážim.

Nedávno som sa rozprávala s Pežkou, že ma veľmi obdivuje, ako sa viem pred cudzími ľuďmi otvoriť, s tým, že ona by nedokázala zdieľať ani to, že bola niekde na káve a nie to tu písať takéto osobné veci. Občas idem aj ja po škole, po meste s totálnou úzkosťou, že niekto vie niečo o mne viac a ja naozaj nechcem chodiť ako otvorená kniha. Ibaže mám pocit, že takto sa jedine k vám priblížim, keď vám ukážem, že aj ja som normálny človek, ktorý má problémy, ktorý nie je neustále usmiaty, ktorý kedysi nikde nezapadal, nikdy predsa nevieš, komu takýmito slovami pomôžeš. Síce to tu všetko znie akoby som sa lúčila, avšak ja mám pocit, že ešte len začínam. Som mojej konvalinke navždy zaviazaná a budem si ju pekne krásne hnojiť a pravidelne polievať, aby rástla do krásy, pretože toto tu celé je môj život, i keď je to trochu  smutné, že je iba takýto sociálny a virtuálny, som za neho veľmi vďačná.

-xoxo Lily 

ASK     BLOGLOVIN     FACEBOOK     INSTAGRAM

16 comments

Paige Douglas

Veľmi pekne napísaný článok 🙂 Blog mi dal tiež niekoľko vecí, ktoré si veľmi vážim. Spoznávam blogérov/čitateľov a ich príbehy, zdieľam s nimi svoj život a hlavne som vďačná, že nájdem niekoho, kto ma chápe. V škole si niekedy tiež pripadám menejcenne ale na budúci školský rok pôjdem na strednú školu, takže ma zas čaká niečo nové. Outfit je veľmi pekný, nikdy by ma nenapadlo to všetko k sebe zladiť, je to originálne a svedčí ti to 🙂

Blanka Husárová

osobne si myslím, že to prišlo aj vekom, nielen blogom 🙂 osud ti zaveje do života mnoho zaujímavých ľudí a ja som rada, že som ťa aspoň takto virtuálne mohla spoznať 🙂 inak outfit je super a úplne žiariš :*

Liana Janeková

Tiež rada spoznávam ľudí cez ich blogy, myšlienky a články.:) Držím palce, nech si nájdeš ten naj kolektív. Ďakujem krááásne!♥

Liana Janeková

Určite, to nevylučujem, ale mnoho ma naučil, minimálne z tej zručnej a kreatívnej stránky:) To som aj ja! Ďakujem veľmi♥

Anonymný

Krásny outfit, krásna ty, super článok. <3 🙂

Veronika Baginová

na tej poslednej fotky si úplne skvelá 🙂
MakeUpByVeo

Helena Marley ☼

Moc pěkné fotky! Jsi krásná! 🙂

bee.

O hodinu a pol mi ide vlak do Bratislavy, kde ma potom v utorok čakajú prijímačky a notebook som vzala do rúk pred pár minútami iba preto, aby som ešte rýchlo zverejnila článok. A zrazu mi na homepage vyskočil tento post a priznám sa, že som na chvíľu premýšľala, či si ho nemám prečítať až vo vlaku, v Bratislave, až keď sa v utorok v noci vrátim.
Ale som taká rada, že ma zvedavosť nepustila.

Blog mi dal tak veľa. A keby som mohla objať Bereniku, ktorá nielen zakladala beelievin, ale ako dvanásťročná sa rozhodla, že to skúsi, tak by som to hneď spravila.

Bola som tá, ktorá sedela vždy v prednej lavici s knihou v ruke, ktorú si celú základnú nikto nevšímal a na jej meno a prítomnosť si spomenuli až vtedy, keď potrebovali narýchlo opísať domácu úlohu. Bola som tá, ktorá sa bála, ktorá radšej sedela doma, v teple a bezpečí, ktorá poobedia trávila pri telke alebo učebniciach, ktorá nemala v živote žiaden smer.

A ani sa mi nechce veriť, kde som.
Idem študovať žurnalistiku, písanie, niečo, čo ma fascinovalo a bavilo odmalička. Naučila som sa zvládať stres – nielenže v Nitre som bola pred komisiou na ústnej časti úplne v pohode, ale celkovo som aj teraz úplne pokojná – veď keď ma nevezmú, budem rok doma, niekde pracovať a skúsim to na ďalší jún znova. Naučila som sa komunikovať, nadviazať vzťahy, nebáť sa skúsiť niečo nové.
Našla som niečo, čo milujem, čo ma napĺňa. Nech mám akýkoľvek hrozný deň, stačí mi otvoriť blog a pozrieť si komentáre či prečítať vaše články. Našla som svoj cieľ. A síce samú seba možno ešte stále hľadám – blogovanie mi v tom iba pomáha.

A ani si nevieš predstaviť, aká som za teba vďačná. Som síce obklopená ľuďmi, ktorých mám rada a viem, že oni majú radi mňa, ktorí pri mne stále stoja a podobne, ale mať pri sebe niekoho, kto sa "rozumie" aj do blogovej stránky, kto vie, o čom to všetko je a hlavne kto sa díva na svet rovnako alebo aspoň podobne ako ja, je na nezaplatenie.
Ďakujem ti, Lily. Ďakujem, že si mi vtedy napísala, že sa z nás stali kamarátky, "kolegyne", že si moja opora, inšpirácia, motivácia a človek, ktorého obdivujem a ktorý ma posúva ďalej.
Si úžasné dievča s obrovským srdcom.

Jane Hepburn

krásny článok! Je úplne super, že si sa nám tu takto "otvorila" 😀 A je ešte lepšie, že blog ti dal toľko veľa super pozitívnych vecí a tak dobre ťa zmenil. Tiež mám pocit, že ako sa pohybujem v tejto skromnej slovenskej blogosfére, vždy sa nájde niečo, čo ma nakopne, aby som sa zmenila alebo spravila niečo nové. 🙂 a to je na blogovaní asi najviac super 🙂 a inak krásne fotky! veľmi

Liana Janeková

V prvom rade držím palce na skúškach. No a v druhom ani nemám slov. Ďakujem ti Bee veľmi pekne! Som rada, že sme sa našli, že sme sa "dali dokopy" a že mám teraz možnosť poznať tak skvelého človeka. Ďakujem ti za všetky rady a nádherné komentáre, ktoré mi od teba pri každom jednom článku zlepšia náladu a nakopnú ma, pretože zakaždým vidím, že mi rozumieš a vieš sa do mňa vcítiť a to si nesmierne vážim!! A ani neviem, čo ďalej napísať lebo si mi naozaj vybila dych. ĎAKUJEM!

Styleofblonde

That outfit is so cute, I love it! You look gorgeous and have a wonderful blog. Would you like to follow each other?

Saja Frey

Skvelý článok, najmä krásne napísaný!:) tiež mám pocit, že odkedy píšem blog, veľmi som sa zmenila, utvorila si svoj štýl, názor, upevnila osobnosť a rozvila schopnosti či už v písaní alebo vo fotení. Blog ma napĺňa a úprimne, už si ani neviem predstaviť, že by som ho nemala:) stal sa neodmyslitelnosu súčasťou môjho života:) inak outfit je krásny, tento typ nohavíc som videla už na viacerých blogoch, veľmi to svedčia, tiež som nad nimi uvažovala, len sa bojím, či k ním budem mať čo zladiť a ako v nich budem vyzerať

Saja Frey blog

Zaninkaa

Nádherné fotky ! Máš krásný outfit, miluju starorůžovou. A croptop taky ! 😀 A ty boty jsou teda fakt super, i když bych je asi neuměla kombinovat s mým oblečením.. A hlavně s blogem pokračuj ! Je super že blog bereš takhle, já sice na blog taky myslím pořád, ale jsou tu pro mě daleko důležitější věci a proto nestíhám psát články.. ale co, je to každého věc, jak často bude psát články 🙂 Myslím že i tví čtenáři by pochopili, kdyby jsi déle nanapsala článek 🙂 Super blog, pokračuj dál !

Zanet Mlcak.

Dominica

Skoro som zmeškala takýto skvelý článok, tak to idem napraviť. Blogy fakt dávajú veľa. Niekto to berie len ako nejakú zábavku, ale fakt je to omnoho viec. Ešte si pemätám, ako som mala možno 6-7 rokov a sestra si založila blog. Vtedy to ukázala aj mne a ja som si na blog začala pridávať Barbie obrázky. 😀 Aj keď som poriadne nevedela, čo taký blog je. 😀 Ale už sa to so mnou viezlo až doteraz…

Sama som si to dlho neuvedomovala, ale blog je miesto, kde sa môžeš posťažovať o hocičom, hocikedy a aj celkom často, a pritom ti nikto nebude vyčítať, že ho to už otravuje. O mojom sebavedomí niekedy v minulých rokoch ani nerozprávam, nie som si istá, či nejaké bolo. Ale od januára 2014, kedy som si založila blog, ktorý som mala pre týmto, mi trochu začalo stúpať, pomocou pochvál. Nechcem tým teraz povedať, že som namyslená alebo že si o sebe myslím veľa. To tiež nie. Ale keď ma niekto v škole zastaví a povie mi, že čítal posledný článok, že ho to pobavilo, alebo že sa dobre vyjadrujem (čo už sa stalo, a fakt ma to prekvapilo, kedže o svojom vyjadrovaní si nič dobré nemyslím). Ale niečo na tom bude. Práve to, že sa na blogu môžem vykecávať, trochu zlepšuje štylistiku a potom sa to prejaví.

A čo sa týka módy. Mimochodom – fakt nádherný outfit, takto sa to k tebe hodí a tá farebná kombinácia je skvelá! ♥ Ja sama na blogu mám veľmi málo outfitov, niektoré už mám dlhšie premyslené, ale nemám ich kedy nafotiť. Niektorí, ktorí boli aj pri začiatkoch môjho blogu a vedia, že by mal byť módny, mi to s radosťou aspoň raz za týždeň pripomenú. Ale aspoň sa fakt snažím kombinovať aj staršie veci, ktoré mám v šatníku, možno aj vďaka inšpirácii aj z tvojho blogu. ♥
DominicaLand

Liana Janeková

Veru, mnohí si myslia, že to je len tak,no človek obetuje všetko, preto aby mu to tu fungovalo a chce to ozaj veľa času a nápadov.

Presne tak! Všetky tie pochvaly na mňa tiež veľmi pôsobia a pomáhajú veriť v seba samú viac, predsa len, mnohí sa zbytočne podceňujú a nevidia v sebe to, čo niekedy druhí áno:)

Ďakujem krásne!♥ Ty hlavne rob, čo teba baví a nenechaj sa vyviesť z miery z toho, že si niekto niečo zapamätal. Píš a foť, to čo sa tebe najviac páči!

Eliška Mezuláníková

Myslím si, že blog je skvělé místo, kde se člověk může věnovat svým věcem a dělat je přesně tak, jak chce 🙂 A rozhodně se v nich může díky tomu i zlepšovat, což je hrozně super 🙂 Outfit se mi moc líbí, zbožňuju tyhle jemné barvy a ty culottes jsou úplně aaa <3

FRECKLED style

Leave a reply