Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

Bratislava travel tips #1

SK: O Bratislave som už síce písala pár článkov, no boli o základných veciach, pamiatkach a tie už všetci veľmi dobre poznáte. Tentokrát náš výlet zahŕňal menej známe miesta a musím povedať, že vďaka nim som si Bratisku zamilovala ešte viac. Viem, že mnoho Slovákov považuje naše hlavné mesto za škaredé, avšak mne sa páči čím ďalej, tým viac a zakaždým sa teším na jeho návštevu, pretože sa tam cítim ako doma.  

EN: I have written a few posts from Bratislava and they were mainly about basic stuff, sightseeing and so on. I think, people from Slovakia know this city well, but there are some cool places which are worth seeing despite they are not as popular as Bratislava castle for example. So I have decided that I would write you about them. 

SK: Našou prvou a poslednou zastávkou bolo Mondieu- najlepšia palacinkáreň v meste. Dokonca, v centre majú až 3 pobočky, skoro vedľa seba, avšak každá je svojim spôsobom jedinečná. My sme si však ako prvú vybrali tú najstaršiu, keďže v tej sme ešte neboli. Páčila sa nám asi najväčšmi, pretože mala typickú parížsku atmosféru so všelijakými starožitnými, ale zároveň aj modernými detailami. No hneď v ten večer nás poslali aj do tej novej, pretože tam mali iné menu a zároveň skvelú atrakciu, kde si môžete sami vyrobiť svoj vlastný nanuk.  Tak sa nám to tam zapáčilo, že sme tam nakoniec boli každý jeden deň počas nášho výletu. 

EN: Our first and last stop was Mondieu, which is the best creperie in the city. They have 3 affiliates in the city center and they are all just amazing! We were in the oldest one, which has wonderful Parisian atmosphere and antique but at the same time modern details. But then we went to the newest one, which has different menu and you can make there your own ice cream. As we really enjoyed this place, we spent there every evening during our trip.  

SK: Odtiaľ sme mali asi na 5 krokov mestskú galériu, ktorá sa spočiatku zdala ako sklamanie, keďže na prízemí boli také dosť nudné a neosobné obrazy, no čím vyššie sme šli, tak tým lepšie či zaujímavejšie to bolo. Samozrejme, že sme boli neskutočne ohúrené z knižného nekonečna, ktorý z fotiek pôsobí ako rad kníh, no v skutočnosti sú z každej strany zrkadlá a tak máte pocit, že je ich tam milión. No a neskôr sme si zamilovali obrazy z talianskej tvorby a tiež priestory, ktoré tomu dodávali historickú podchuť. 


EN: Then our footsteps were heading to city gallery, which in the begining seemed like disappointment because there were old and kind of boring paintings on the ground floor, but the higher we went, the better it got. We were amazed by book infinity, we loved Italian creation and exhibition location.

SK: Napokon určite nemôžete zmeškať najlepšiu zmzrku z Kounu. Nájdete tam nezvyčajné príchute, známe, aj neznáme a dokonca aj vegánske. Jediné, čo vás môže odradiť, je dlhokánska rada. 

EN: Eventually, you can’t miss the best ice cream from Koun, where you can find unusual flavours even vegan ones. The only thing which can deter you, is the long line outside.  


-xoxo Lily 

ASK     BLOGLOVIN     FACEBOOK     INSTAGRAM

9 comments

Another Dominika

To jsou skvělé tipy! ♥ Bratislavu chci jednou navštívit, je to jedno z TOP míst, kam bych se chtěla podívat 🙂 Článek si dávám do oblíbených a až tam jednou pojedu, vrátím se k němu 🙂

Another Dominika

Terka Polak

do Bratislavy chodím posledný rok častejšie ale nikdy nie takto sa poprechádzať prípadne zájsť sa niekam najesť okrem obchodných centier, ale toto leto to ešte určite musím skúsiť a využijem tvoje tipy!

Terka Polak

Part of Nicol

Veľmi pekný článok! 🙂 V Bratislave je veľa pekných miest kam ísť 🙂 Fotky sa naozaj vydarili :))
partofnicol.blogspot.sk

Jane Hepburn

ja takto už nejaký ten rok spoznávam Bratislavu a fakt to tam mám dosť rada. hlavne takéto miesta. a zrovna posledné dve fakt zbožňujem, len v knihách som dlho nebola, tak by som si to rada išla zopakovať. v Mondieu som nebola nikdy, ale už dlho sa chystám, len neviem, vraj sa v poslednom čase dosť zhoršili, tak uvidím 🙂

Ajvn

kráásne fotky! 🙂 ja v Bratislave bývam a nemyslím si, že je škaredá. Jasné, má aj ona horšie zákutia ale centrum je pekné a ja mám toto mesto stále radšej a radšej .. a o Mondieu ani nehovorím 😀

bee.

Po tom, čo som ľuďom povedala, že si dávam prihlášku na Komenského do Bratislavy a že je to aj univerzita, kde by som chcela študovať, som sa stretla s nejednou poznámkou typu "ow, a to fakt chceš ísť do Bratislavy?" či "určite sa ti páči také škaredé mesto?". Doteraz som tam bola len päťkrát, z toho raz na prípravný kurz, raz na prijímačky a raz, keď sme sa vracali z Viedne a museli sme čakať na vlak, takže len dvakrát som mala možnosť sa tak "poriadne" prejsť po centre, preto som vždy po takejto poznámke ostala trochu zaskočená a zároveň som sa ešte necítila na to, aby som sa Bratislavy mohla nejako zastávať; no aj po mojich krátkych návštevách v našom hlavnom meste si myslím, že je pekná – a veľmi nerozumiem, čo by ju malo robiť takou škaredou. Centrum sa mi celkom páči a myslím, že je bohatšie ako to naše prešovské, a páči sa mi aj to, ako je historická časť mesta prepojená s tou "novodobou" – na jednej strane máš krásne námestia a kostoly a o pár metrov ďalej už Euroveu a cez Dunaj Aupark.
Hoci nie som veľmi palacinkový typ (mám ich rada, ale keď už si nejakú dám, tak mi je potom nesmierne sladko a potom už dlho nemám chuť na palacinku :D), v Mondieu som zatiaľ ešte nebola – i keď som naň počula iba samú chvály 😀 Takže keď budem od septembra nazývať Bratislavu svojim domovom, toto bude jedno z prvých miest, ktoré navštívim 😀
BEELIEVIN // Facebook Page

Caroline T.

I keď Bratislavu mám naozaj veľmi rada, vždy sa teším už domov do nášho malého mesta. Časom mi to množstvo ľudí tam začína prekážať a teším sa na to naše ticho 😀
Okolo Mondieu prechádzam pri návštevách snáď stále, no ešte nikdy som tam nevošla. Už to musím zmeniť 😀
V Koune je úplne najlepšia zmrzka! <3
Do Galérie som chcela ísť minule aj ja, no zrovna vtedy tam chystali novú výstavu, a tak sme sa tam nedostali. Ale Pasáž by som chcela naozaj veľmi vidieť!
CAROLINE

0Simplicitylife

Nádherné fotky a vážne úžasné miesta o ktorých som ani len nepočula 🙂

Lily

Mně se v Bratislavě docela líbilo, ale nebudu lhát, jsem z Prahy, jsem na Prahu hrdá a tak to prostě.. nebylo úplně ono. Asi by mě ze Slovenska lákaly spíš hory nebo některé hrady 🙂 Ale to zrcadlo s budíky, to nutně potřebuji!! 😀

Leave a reply