Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

Our flat in Prague

Keď som sa dozvedela, že ideme do Prahy, hneď som vedela, že ubytovanie idem hľadať cez Airbnb. Už pred rokom som cez neho chcela ísť do Krakowa, ibaže náš výlet padol a tak mi ostávalo čakať na ďalšiu príležitosť. Airbnb je stránka, kde ľudia môžu ponúknuť svoj byt na bývanie, zväčša pre turistov vo veľkomestách. Funguje to asi tak, že na úvodnej strane zadáte mesto, do ktorého máte namierené, dátum príjazdu a odchodu a počet osôb. Podľa toho vám stránka nahodí miesta, ktoré sú pre vás vhodné. Vy si však potom môžete vybrať, či chcete bývať vo vlastnom byte, izbe či dome. Na boku sa tiež zobrazí mapa, ktorá vám napovie, či je byt vo výhodnej polohe a či za tú cenu stojí. Taktiež je podľa mňa veľmi podstatná recenzia od iných ľudí, ktorí tam boli, tá vám totiž napovie, či sú ľudia, ktorí ten byt prenajímajú zodpovední, spoľahliví, či je to naozaj blízko centra, zastávok, či je tam hluk, čisto a podobne.
Ja som náš byt vyberala veľmi dlho. Chcela som, aby to bolo perfektné. Tento byt, ktorý sme mali my som preskakovala stále dookola, i keď sa mi páčil,  no pripadal mi holý. Ibaže potom, keď som zistila, že je asi tak 5 krokov od orloja= dokonalá poloha a pritom byty, ktoré neboli až tak v centre stáli rovnako, tak som si povedala, že toto je perfektné. Samozrejme pozerali sme ubytovanie aj cez booking a iné stránky, či nenájdeme niečo výhodnejšie, no nenašli sme. Na svoju prvú cestu, sme v tom čase získali aj 30€ zľavu, teraz to tuším kleslo na 18€, no keď budete chcieť cestovať s Airbnb, môžete ísť cezo mňa a dostanete zľavu.
 
Byt bol celkovo naozaj v úžasnej lokalite, všetko bolo blízko z každej strany, takže sme nemali žiadny problém chodiť všade peši. Hneď pod bytom sa nachádzalo KFC, čiže keď sme nemali chuť dať za večeru 15€, ale 5€, tak sme zamierili tam. No a jediné 2 problémy nastali a to, že nám neišlo wifi, čo nie je taká katastrofa, ale tak spoliehate sa aspoň čiastočne, že budete mať internet, ak nebudete niečo potrebovať nájsť a tak. No a druhý som vám už písala v predchadzjúcom článku, že nám ten pán zabudol povedať, kedy máme odísť a vlastne, pri tom byte písalo, že čas odchodu a príchodu je +-24h, čo by malo znamenať, že tam môžeme byť do kedy chceme my, no ale to už je jedno. Mne sa tam tak, či onak veľmi páčilo, byt bol superský, viete si asi predstaviť, že marble stôl, cool posteľ, kaktusy, rámčeky, staré parkety, biele steny a všetko ďalšíe bolo pre moje blogerské oko potešujúce.

-xoxo Lily 

ASK     BLOGLOVIN     FACEBOOK     INSTAGRAM

10 comments

Dominica

Je fakt nádherný ♥ Cez Airbnb som ešte nemala možnosť cestovať, no už dlhšie si prezerám nejaké mestá a ubytovania. A síce vždy prebehnem viacero stránok, toto je tá najlepšia. Aj v tom, že sa tu dá zohnať lacné a pekné ubytovanie niekde rovno v centre. Akurát nedávno som takto prehľadávala Toskánsko a našla som fakt krásne apartmány či domy s veľkými terasami rovno s výhľadom na more. Fakt boli krásne, no potom to prevzala sestra a našla niečo iné na ostatných stránkach. Každopádne, keď pôjdem do Prahy, mám aspoň jeden tip na ubytovanie♥
DominicaLand

Caroline T.

Keď som videla, že si pridala článok s bytom, v ktorom ste bývali v Prahe, ani som nečakala, že bude vyzerať takto super! <3

CAROLINE

Malá Dominika

Já chci tuto stránku už vyzkoušet delší dobu, jen zatím nebyla příležitost, ale budu to muset brzo vyzkoušet 🙂 Jen ještě koupit někam nějaké výhodné letenky a můžu začít vybírat. Byt je náhodou docela pecka, navíc fakt kousek od centra, jen jak tak koukám ta kuchyňka byla oproti tomu pokoji možná trochu šok, že? Nebo aspoň to tak díky té ledničce vypadá 😀

Another Dominika

Já myslím, že jste nakonec vybrali krásný byteček se skvělou polohou 🙂

Another Dominika

Lily Of The Valley

No letenky sú celkom výzva a tiež ceny niektorých tých bytov, treba sa v tom poriadne hrabať, kým človek nájde ten správny.:) Vieš čo, tak nebola taká pekná ako zvyšok bytu, ale už bola ukázaná na fotkách tých prenajímateľov, takže šok to nebol.

Lily Of The Valley

Aj ja si myslím, boli sme obaja spokojní:)

Lily Of The Valley

Presne tak, dajú sa tam nájsť omnoho výhodnejšie a krajšie byty. V mnohých veľkých mestách dáš rovnakú cenu za hotelovú izbu a pri tom z Airbnb dostaneš celý byt, s kuchyňou, terasami a všelijakými inými výhodami.:)

Jane Hepburn

Vyzerá byť úplne skvelý! A to wifi, to by bol asi najmenší problém, aspoň ste trávili čas spolu a nie na mobiloch 😀 cez airbnb som ešte nikdy nič neobjednala, ale veľmi ma to láka.:)

Johanka

Hned by jsem se přestěhovala ♥

monica

Neviem či sa to zdá len mne, ale byty v Prahe vyzerajú asi 100x lepšie ako hoci kde inde. Naozaj netuším, čím to bude, či preferujú skôr ten minimalizmus a pohodlie alebo sa nechali inšpirovať dačím, ale stále som ich obdivovala. Rozhodne by som sa do takého bytíku nasťahovala raz. 🙂

Leave a reply