Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

Movies worth watching

Zdravím! Keďže sa nám vonku poriadne ochladilo a prázdniny sa schyľujú ku koncu, rozhodla som sa, že vám dnes predstavím moje najobľúbenejšie filmy, ktoré sa podľa môjho názoru naozaj oplatia vidieť. Síce som ten typ človeka, ktorý si asi najradšej zapne nejakú romantickú komédiu, pri ktorej už hneď na začiatku viem ako dopadne, ale nejako ma to baví a je to hlavne oddychové. Avšak milujem filmy, ktoré sa mi zaryjú do pamäti, zaskočia ma, mám z nich zimomriavky a sú jednoducho nezabudnuteľné. Práve tie mi napadnú ako prvé, keď sa ma niekto opýta, aby som mu poradila nejaký film, tak verím, že sa k nim raz dostanete aj vy.


Podľa skutočnej udalosti:
Filmy podľa skutočných udalostí, sú pre mňa dychberúce. Pozerám ich s otvorenými ústami a rozmýšľam nad nimi ešte ďalší týždeň. Sú iné, pretože mnoho filmov nás teraz už nezaskočí, omieľajú tie isté zápletky stále dookola, ibaže tie, ktoré sa naozaj stali prídu vždy s niečim iným.

Intouchables je asi prvý film, ktorý som z týchto videla. Rodičia mi ho zapli krátko po jeho premiére a akonáhle som počula hudbu v ňom, od Ludovica Einaudiho, zamilovala som si ho. Je to krásny film o predsudkoch, o tom ako si veľmi treba život vážiť a užívať či o tom aké vie byť priateľstvo silné.

Danish girl som videla až teraz cez prázdniny, pretože vždy treba mať akúsi chuť sadnúť si k vážnejšiemu filmu a ja som to odkladala doposiaľ. Ihneď som to však oľutovala, pretože film bol neskutočný. Chvíľkami som neverila, že sa to naozaj stalo a bolo veľmi veľmi zvláštne vidieť myšlienky či emócie  toho „transrodového“ človeka. Tiež nemôžem zabudnúť, že herec, ktorý hral vlastne hlavnú postavu by si zaslúžil asi tak milión Oskarov, pretože to zahral tak uveriteľne, až som si ho hľadala, či nie je aspoň gay alebo nejaký podobný prípad.:D

Desert flower som videla už tiež dávno a myslím si, že ho už aj viacerí z vás videli. Je to silný príbeh a až sa mi zdvíha žalúdok pri tom, ako ľudia žijú v iných krajinách, no je super, že sa nájde aspoň jeden človek, ktorý sa pozbiera a dokáže o tom hovoriť a dokonca bojuje za ľudí trpiacich v jeho krajine. Veľmi sa mi páčil celý príbeh, ako sa z krehkého dievčatka stala silná žena, ako ju kamarátka nenechala v štichu za žiadnych okolností, tiež ma zaujala tá módna stránka filmu a podobne.

Dráma:
Nemôže sa stať, žeby ste nevideli Slumdog millionaire. Je to ten najkrajší film, s neskutočným námetom, nádherným príbehom, spracovaním, krutým životom a celkovo ironickým podtónom, ako jeden človek dokáže iba vďaka životným skúsenostiam, odpovedať na všetky otázky v súťaži. Naozaj, ak ste ho ešte nevideli, utekajte hneď teraz!

Akčný:
Akčné filmy nie sú môj šálok kávy kakaa, ibaže In time sa mi tak zapáčil, že som dala v poslednej dobe šancu aj iným z tohto žánru. Ako prvé ma hneď upútalo herecké obsadenie, opäť myšlienka je nádherná, no zároveň absolútne nepredstaviteľná.

Romantický:
Minule som sa nudila a tak som si povedala, že si pozriem nejakú romantickú komédiu, zadala som do Googlu „100 najlepších romantických filmov“ a viete čo sa stalo? Všetky som videla:D Nechápala som, kedy som to stihla všetko vidieť, ale tak som master v tomto no. Milujem komédie s Jennifer Aniston, filmy s Jennifer Lawrence, tiež Kate Hudson, Kathrine Heigl a tak ďalej. No keby som si mala vybrať jeden jediný, povedala by som with love, Rosie.♥ A ešte odporúčam Age of Adeline.


-xoxo Lily 
ASK     BLOGLOVIN     FACEBOOK     INSTAGRAM

11 comments

Another Dominika

Viděla jsem jen některé filmy (Intouchables, With love, Rosie & Age of Adeline), všechny se mi neuvěřitelně líbily a nějakým způsobem mě zasáhly. O Dánské dívce mi už někdo psal do komentářů na mém blogu, už si ho stahuju a co nejdřív se na něj podívám 🙂 A možná se i konečně podívám na Milionáře z chatrče, tenhle film se mi stále vyhýbá, ale možná je na čase to napravit 🙂

GIVEAWAYAnother Dominika

Sofie futó

Viděla jsem téměř všechny a Pouštní květ už když sem byla ještě celkem malá, pár let zpátky. Dánská dívka taky mega silnej příběh, stejně jako Age of Adeline…. Super výběr!

Alexandra Čuchorová

Neviem či som jediná alebo som práve vtedy nemala svoj deň ale film nedotknuteľné ma až tak moc nezaujal. Asi by som mu mala dať druhú šancu. Dánske dievča som ešte nevidela ale taktiež som na ten film počula len samú chválu. A film S láskou rose milujem. Pekný výber.

SASHA´S LIFE

Minau

Intouchables a Danish Girl už chci dlouho vidět!Desert flower je dobrý tip! Ostatní filmy jsem viděla a moc se mi líbily všechny, hlavně Age of Adeline.

Lily

S láskou, Rosie je vážně nádherný film! Musím se přiznat, že Milionáře z chatrče jsem ještě neviděla.. ale brzy tu chybu napravím!

ivana xx

Aww všetky tieto filmy sú super!! hlavne majú aj krásne myšlienky! :))
Ivana xx

Soňa Profantová

Z týchto filmov som videla len tri, ale musím povedať, že ma zaujali aj tie ostatné. Určite si ich zapíšem niekam na papier a čo najskôr si ich pozriem 🙂
Weirdhouse

Diana P

Okrem posledných dvoch romantických filmov som videla všetky uvedené! Urobila si skvelý výber, tieto filmy si naozaj zaslúžia pozretie.

Caroline T.

Všetky filmy, ktoré si sem dala sú naozaj skvelé! Dánske dievča som síce ešte nevidela, no hneď som si ho dala sťahovať (pretože to chcem vidieť už naozaj veľmi veľmi dlho!). The Age of Adaline je jeden z mojich najobľúbenejších filmov a aj keď som ho videla štyrikrát, pozrela by som si ho pokojne aj znova! <3
CAROLINE

monica

Úžasný výber filmov, naozaj súhlasím, že by si ich každý musel (minimálne raz) pozrieť, pretože si to zaslúžia. Pre mňa je Love, Rosie taká klasika, že si tento film pozriem stále, keď mám zlú náladu. Alebo mám pocit, že som sa už dávno rozplývala nad Samom haha 😀

Leave a reply