Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

New adventures

V prvom rade, vám chcem všetkým poďakovať za podporu a nádherné komentáre! Dnes som sa snažila odpísať aspoň na polovicu z nich a dala som si predsavzatie, že denne okomentujem aspoň 10 blogov, no nejako sa mi to nedarí. Snažím sa jednoducho úžívať si pokoj, kým sa dá a nemám chuť zapínať počítač a stráviť na ňom celé hodiny, aj keď ma to na jednej strane baví, no na druhej mám výčitky kvôli slnku, ktoré na mňa vonku číha a to je mi akosi prednejšie, keďže sa u nás zdržiava 2 mesiace do roka. Tak či onak, ešte raz ďakujem, vaše názory sú pre mňa veľmi dôležité a neskutočne si ich cením! 

Dnes som si pripravila taký oddychový článok, no zároveň ho považujem za motivačný. Prečo? Pretože síce máme polku prázdnin za sebou, čo je na jednej strane srdcervúce, no opakujem si, že máme EŠTE tú druhú. Viac rokov po sebe sa mi stávalo, že som toho stihla mnoho počas júla a na august som žiadne plány nemala a tak som celý ten mesiac odflákla a nič z neho nemala, hlavne preto, lebo som mala pocit, že už sa mi prázdniny končia, no pritom je to ešte celých 31 dní! Síce neplánujem nič veľké, naozaj, tohto roku nemám veľa nápadov, ako by som si mohla vyplniť deň, predsa len, všetci sú niekde odcestovaný, majú program či prácu. Ja neabsolvujem žiadnu dovolenku ani nič prevratné, no aj tak sa snažím každý deň vymyslieť niečo, s čím sa zamestnám aspoň na hodinu. Cvičím, čítam knihy, pozerám filmy, píšem články, fotím, vymýšľam a síce to asi neznie ako veľká zábava, no potom príde nejaké dobrodružstvo, ktoré stojí za to a tak mám pocit, že je to akosi vyvážené. Celý rok sa sťažujem, že nemám poriadny víkend. V sobotu sa pratá pol dňa a v nedeľu sa už musím učiť, z čoho vyplýva, že si ani neodýchnem a ani nič nezažijem. Práve preto mi absolútne nevadí tráviť deň doma, v záhrade a na slnku a nič nerobiť. Samozrejme, na môj to do list nezabúdam a rada by som z neho vyškrtla všetko, práve preto sa dnešný článok volá „Looking for new adventures.“ Máme totiž celý August pred sebou a ja verím, že zažijeme ešte mnoho nových dobrodružstiev.  

First of all, I want to thank all of you for your support and wonderful comments! Today I tried to respond at least half of them and I gave myself a resolution, that I’m gonna comment at least 10 blogs per day, but somehow I can not manage it. I’m trying to relax little bit and I’m too lazy to  turn the computer on and spend hours on the internet. 

Today I prepared relaxing article, yet I consider it as motivational. Why? Because although we have half of holiday behind us, which is on the one hand heartbreaking, but I repeat that we still have the other one. There were some years when I used to do things I like in july and then I did not have any plans for August. So I was doing nothing all month long and then gained the feeling that holidays are already almost over but of course, that was naturally not true cause I still had a whole month in front of me.  Otherwise I’m not planning anything big. In fact, this year I don’t have a lot of ideas on how I could possibly fill the day, everyone is enjoying holiday somwhere abroad or they have different program or work. I did not attend any holiday or anything groundbreaking, but even so I try to invent something that will employ me at least for an hour every day. I’m doing exercises, I’m reading books, watching movies, writing articles, I’m taking pictures, creating and although it probably does not sound like much fun,  then comes a new adventure that is worth it, so I feel that it is somehow balanced. All year long I complain that I do not have a proper weekend. On Saturday, we clean our house which takes half of a  day  and on Sunday I have to learn, which means that I’m not relaxed and I have no new experience. That is why I absolutely do not mind to spend the day at home, in the garden and in the sun and do nothing. Of course,  I’m not forgetting about my summer to do list and I would like to check off everything, that is why I have called today’s article „Looking for new adventure.“ The whole August is in front of us and I hope that we will experience more new adventures.

-xoxo Lily 
ASK     BLOGLOVIN     FACEBOOK     INSTAGRAM

10 comments

Dominica

akoby si mi hovorila z hlavy. Presne vždy som mala pocit, že august už je nanič mesiac, lebo už je polovica prázdnin za nami. okrem toho, keď som bola dieťa, dovolenku sme mali väščinou v auguste a po návrate z nej mi zostávali nejaké dva týždne voľna. teraz si predstavím, že ešte do konca júla sme chodili do školy a teraz nás čaká AŽ mesiac prázdnin. a teším sa na všetky miesta, ktoré navštívim, no zároveň som si stanovila taký denný program, čo všetko za deň robím – idem si zabehať/zabicyklovať, cvičím, cvičím aj na gitare, okomentujem aspoň 5 nových blogov, čítam či fotografujem. a som celkom rada, lebo aj keď som doma, robím ničo zmysluplné. hoci tiež mám rada, keď môžem byť len tak doma, celý deň čítať knihu a nemusieť myslieť na školu či iné povinnosti. 🙂
DominicaLand

Sofie futó

Krásné fotky, hlavně ta první a poslední je super <3 já taky moc plánů nemám, a zároveň i mám, tak uvidíme, jak to nakonec dopadne. Těším se na další článek <3

Lily Of The Valley

Ja úprimne aj teraz mám trošičku pocit, že už sa to končí, neviem prečo, ale August mi pripadá ako december, taká bodka za všetkým a tak mám pocit, že utečie veľmi rýchlo a bude taký nijaký. A potom sa väčšinou na konci augusta spamätám, že dokelu som nič neurobila.:D Súhlasím!

Lily Of The Valley

Jej, ty mi stále robíš radosť♥ Ďakujem veľmi pekne a rovnako to mám aj ja síce mám plány, ale nič nie je 100% a tak ani neviem, či to plány sú a či sa splnia.:)

Jane Hepburn

Ja sa snažím byť dosť aktívna tieto prázdniny a zatiaľ mám pocit, že sa mi to aspoň trocha darí, aj keď koľkokrát si radšej ľahnem s knihou von a nič viac nerobím. Ale uvedomujem si, že cez školský rok nebudem mať vôbec čas na veci, ktoré potrebujem spraviť a tak sa nejako vždy dokopem, aj keď mi to trvá aj týždeň 😀
Inak mňa dosť vydesila predstava, že už ostáva len polovica prázdnin pred nami, no ocino ma pekne opravil, keď som sa sťažovala, že "neostáva ti už len polovica prázdnin, ale EŠTE polovica prázdnin". Tak to ma celkom potešilo a dodalo mi optimizmus 😀
Verím, že zažiješ v auguste super veci! 🙂

Lily Of The Valley

No veď ja vidím ako cestuješ kade tade a je to úplne super, pokračujem takto ďalej a nemyslí na leňošenie s knihou!:) Hej aj ja sa tak pomaly dokopávam. Presne včera sa ma na to pýtala jedna teta, že ako sa cítim, keď mi ostáva už iba mesiac a ja som jej povedala EŠTE, tak všetci na mňa nechápavo zízali, kde sa vo mne zobral toľký optimizmus.:D Ďakujem!!

Lily

I jen tak v klidu sedět a přemýšlet nebo naopak ležet a vůbec nad ničím nemyslet je fajn, když je škola, práce, člověk má hlavu jako balón a tohohle si neužije. Já kromě výletu do Itálie trávím prázdniny psaním bakalářky, takže docením každé "malé dobrodružství", třeba když teď o víkendu jedu na chalupu. A kdybych to náhodou dopsala, budu se učit na státnice. Takže to vlastně pořádné prázdniny nejsou, proto si užívám každou maličkost, přesně, jak jsi napsala. Přeji ti, ať tě tedy tento měsíc potkají nová příjemná dobrodružství a těším se, že tu o nich budu číst 🙂 Fotky jsou bezva, úplně lákají k tomu píchnout jen tak náhodně prstem do mapy a prostě jet 🙂

ivana xx

Vždy som mala presne tento pocit, hoc tento rok sa to všetko nejako pomenilo a najviac plánov mám na August a v Júli som sa len snažila oddýchnuť si po škole a všetkom tom strese a skrátka si konečne vydýchnuť tak naozaj keďže cez víkend na to ozaj nie ej vždy dostatok času! Ale presne ako vravíš treba si užiť každý deň a niekedy aj malé dobrodružstvo môže byť super letný zážitok :)))
Fotky sú nádherné!!!
Ivana xx

Another Dominika

Moje prázdniny tenhle rok vypadají podobně, také nemám žádné velké extra převratné plány, konečně si užívám klidu, odpočinku a mám čas dohánět to, co během školy jsem nestíhala..
Fotky jsou úplně neskutečné, strašně moc se mi líbí! 🙂

Another Dominika

bee.

Moje prázdniny začali už v júni, takže ja už mám dva mesiace za sebou; a hoci sa snažím užiť si ešte posledné dni nielen voľna, ale i v Prešove, na ten september sa fakt teším – aj preto mi augustové dni len prekĺzavjú pomedzi prsty. Trávim ich zväčša v práci, a keď potom prídem domov, chcem si trochu oddýchnuť – a uvoľnenie nájdem práve pri pozeraní Kostí; no a ani sa nenazdám a je večer – a potom všetko znova.
Ale verím, že sa mi podarí ešte niekam ísť – budúci mesiac už nebudem mať veľa času na výlety 😀
BEELIEVIN // Facebook Page

Leave a reply