Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

Recipe: Tartlet

Už len týždeň. Nechcem to tu takto písať čierne na bielo, nechcem na to ani len myslieť a nechcem, aby sa to ozaj stalo realitou, no je to tak, treba si to priznať. Práve preto si chcem posledný týždeň užiť naplno, mám ešte zopár plánov, neviem však či vyjdu, no jedným z nich je pečenie, keďže počas školského roka na neho veľmi čas nemám. Aj pre vás som si pripravila jeden superský recept, ktorý mal u nás doma obrovský úspech a koláčiky sa zjedli asi za pol hodiny. Síce nevyzerajú úplne dokonalo, pretože na tartaletky existuje originálna forma, ktorú doma nemáme a tak sa mi cesto trošku rozkrušilo, no chuť stojí naozaj zato. 

Potrebujeme
Cesto: ♥  300g polohrubej múky
                         ♥ 200g masla
                         ♥ 100g trstinového cukru
                         ♥ 2ks žĺtok
                         ♥ citrónovú kôru 

Krém: ♥ 250g riccoty
                         ♥ 250g mascarpone 
                         ♥ 50g čokolády na varenie 
                         ♥ 1ks vanilkový cukor 
Zdobenie: ♥ čerstvé ovocie
                                      ♥ mäta


Postup
Najprv si spojíme múku s cukrom, pridáme vychladnuté, na kocky nakrájané maslo, žĺtky a nastrúhame citrónovú kôru. Cesto vymiesime, zabalíme ho do fólie a dáme aspoň na 30 minút do chladničky. Potom ho necháme dozlatista upiecť.

Kým nám cesto odpočíva, zmiešame si mascarpone s riccotou, z čoho nám vznikne krém, ktorý rozdelíme na 2 polovice. Do jednej pridáme vanilkový cukor a do druhej, roztopenú čokoládu. Nimi potom plníme cesto a navrch ukladáme ovocie i mätu.

-xoxo Lily 

ASK     BLOGLOVIN     FACEBOOK     INSTAGRAM

6 comments

Soňa Profantová

Aj keď vravíš, že nevyzerajú perfektne, podľa mňa sa ti podarili úplne super! Musím povedať, že som o nich ešte nepočula ani som ich nejedla, ale raz ich určite vyskúšam aj napiecť 🙂
Weirdhouse

Lily

Vypadají úžasné, to určitě vyzkouším! Díky za tip 🙂

Sofie futó

Mňam! Už jsem o nich slyšela, ale nikdy jsme je ještě nezkoušela a tak jsem ráda za ověřený recept. Vypadají chutně!

Lily Of The Valley

Jeeej, tak to ďakujem:)

monica

Vyzerá to skutočne dobre, aj keď hovoríš že možno nevyšli perfektne, mne sa páčia také aké sú, pretože vyzerajú ešte chutnejšie, ako keby boli dokonalé podľa formy ♥

Leave a reply