Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

Trip to Kraków

Krakow je jedno z miest, ktoré som už dlhšiu dobu chcela navštíviť, no podarilo sa mi to až teraz. Je to krásne historické mesto, ibaže na môj vkus trošku nudné, nemastné neslané a ako sa hovorí, ani do koča, ani do voza. Veľmi sa mi páčilo námestie, Wawelský palác, či park, ktorý sa tiahol okolo celého centra. Tiež boli úžasné bicykle a kone, ktoré sme mali možnosť vidieť na každom kroku či uličky, ktoré mali taký umelecký podtón, avšak zvyšok mesta mi pripadal prázdny. Samozrejme nevidela som všetko, veľmi som chcela ísť do galérií a kaviarní, ktoré mi vždy spríjemnia pobyt a akosi zlepšia mienku, ale viete ako to chlapa dostať na také miesta. 

Opäť sme bývali cez Airbnb v malilinkom bytíku a super lokalite. Hneď pri bytovke bola pekáreň i potraviny a pekné večerné prechádzky sme mali pri rieke, ktorá bola odtiaľ asi 200 metrov vzdialená. Do samotného centra to bolo asi 5 minút na pešo, s tým, že sme po ceste míňali reštaurácie a obchody, takže sme mali tak či onak pocit, že sme blízko hlavného diania. Krakow je malinký, takže za deň prejdete naozaj úplne všetko podstatné, poprípade sa vraj ešte oplatí zájsť do Wieliczky. A čo vy, boli ste v Krakówe? Čo na neho poviete? 


Krakow is one of the places I have wanted to visit for a long time, but I couldn’t manage it, until now. It’s a beautiful historical city, however I found it little bit odd and boring. I really liked city center, Wawel palace or the park which surrounded the whole center. Bikes and horses were everywhere and streets with kind of artistic atmosphere were amazing, unless the rest of the city appeared as empty to me. I haven’t seen everything indeed, I wanted to go to galeries and coffee houses, which always make my trip more enjoyable, but you know, men are not interested in such a things. 

We had apartment via Airbnb again in a beautiful location. Bakery was next to our flat and grocery as well. Wisla was around 200m far from it and city center 5 minutes by walk. Krakow is small so you can see everything important in a day, but if you have more time, Wieliczka is near and worth of seeing.


-xoxo Lily 
ASK     BLOGLOVIN     FACEBOOK     INSTAGRAM

16 comments

Lily

Z fotek to působí jako takové malé milé městečko 🙂 Ještě jsem v Polsku nebyla, lákal by mě ale spíš Gdaňsk než Krakow.

Lily Of The Valley

Tak to áno, do Gdánsk by som šla aj ja, ibaže odtiaľto tam trvá cesta 9 hodín a to sa nám fakt neoplatí.

Sofie futó

Dokonalé fotky! Vypadá to tam moc hezky, taky bych se tam chtěla jednou podívat 🙂

Part of Nicol

Wau pekné fotky! 🙂 Akurát nedávno som rozmýšľala, že by som sa rada pozrela do Krakowa…ešte som tam totiž nebola 🙂
partofnicol.blogspot.sk

Ľúbezná

Skvelé fotky, musel to byť mega výlet! Tie galérie a kaviarne by mrzeli aj mňa, ale aspoň dôvod navštíviť mesto znovu! 🙂

Alexandra Čuchorová

Krakov mám moc rada a tvoje fotky sú úžasné! Hlavne tá posledná :3

SASHA´S LIFE

Caroline T.

Nádherné fotky! ♥ V Krakove som ešte nebola, no veľmi rada by som sa tam pozrela! Snáď sa mi to podarí na budúci rok vďaka školskému výletu.
CAROLINE

monica

My sme s rodičmi chceli toto leto zájsť do Krakowa, avšak ešte sa sme to nejak nezrealizovali. Síce to nikdy nebol nejaký môj cestovateľský sen, ale páči sa mi (už len z fotiek), že vyzerá tak historicky a pekne, tak hádam sa nám to podarí. 🙂

Roxanne

Moc hezky to tam vypadá 🙂

Anonymný

tak ten outfit chceme vidieť!! 😀 prosím!
v Krakowe som bola a veľmi sa mi páčil(aj keď nie viac ako Praha či Vieden)e, ale boli sme tam ln pár hodín čo je škoda..toto leto som mala ísť opäť ale deň pred odchodom sa nám pokazilo auto:D..ako ste šli vy?(a poprípade koľko vás to ako študentov vyšlo?) blížia sa posledné týždne prázdnin tak ich treba využiť všakže:)
PS:krásne fotky
PS2:je super, že tak často pridávaš príspevky!

Lily Of The Valley

Veru veru:)) Ďakujem!

Lily Of The Valley

Ďakujem krásne! A áno tá wafľa bola výborná!

Lily Of The Valley

Držím palce!:) A ďakujem!

Lily Of The Valley

Žiaľ, fotky z neho nemám žiadne, ale možno počas jesene by som ho tu mohla dať.:)
To ani mne, u mňa stále vedie Budapešť. Tak to ste mali teda smolu.:D My sme šli autom, totiž moji rodičia nás tam priviezli aj odviezli a bola som tam iba s priateľom. Ďakujem veľmi pekne!♥

claire

I think it's up to you is Kraków boring or not… I have been travelling there for all my life, that I even could not count how many times I was in Kraków, although I still have not seen "everything important", so is bit amusing to me, that you have seen it in one day. This city is not easy, I think is involving some knowledge.

Lily Of The Valley

I wrote, that I haven't seen everything so I can't judge the rest of the city just city center, which I liked . It's just the first impression.

Leave a reply