Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

Summer 2016

Taak a prázdniny sú na konci. Na rovinu vám poviem, že nie som z tých, ktorí sa do školy tešia, to ani náhodou. Už v piatok ma zasiahol duševný smútok a neviem sa s predstavou, že zajtra budem kráčať po chodbách školy zmieriť. Síce si už neviem predstaviť, čo by som robila, keby sme mali o týždeň viac, no existujú zábavnejšie a zaujímavejšie miesta, ako trieda číslo 86. Ale späť k letu. Niektorí ho ukončili 31 augusta, iní 1 septembra a ja sa s ním lúčim tuto na blogu, až dnes a definitívne zbohom mu dám zajtra. 

Prázdniny 2016 boli…pohodové a plné úsmevu. Asi som si ich predstavovala o trochu viac akčnejšie, plné výletov, no nemôžem sa ani trochu sťažovať. V podstate všetko, čo som chcela podniknúť, sa splnilo, ale poďme pekne poporiadku. Pamätáte si na môj summer to do list? Well, pozrime sa ako to celé dopadlo. 

1. Navštívi minimálne dve mestá, v ktorých ešte nikdy nebola.  
Splnené. Moje prázdniny sa vlastne začali ešte počas júna, keď som po prvýkrát navštívila Prahu. Stihli sme ju prejsť od vrchu po spodok. Bola som nadšená zo všetkých nezvyčajných miest, najmä kaviarní, Náplavky či malej strany. V auguste sme šli do Poľska, tak ako každý rok, no tento krát do Krakowa, čo bolo pre mňa ďalšou novinkou. Krakow je krásne malé mestečko, ibaže ho prejdete naozaj rýchlo, takže my, sme tam nemali čo robiť celé 3 dni. 


2. Urobí si piknik pod holým nebom na nejakom rozprávkovom mieste. ✓ 
Áno, vyšlo to! Teda nebolo to nejaké extra rozprávkové miesto, ale bol tam pokoj, vonku bolo krásne a mala som super spoločnosť. Môžete si o tom prečítať tuto


3. Pozrie si východ slnka z poriadnej výšky. 
Nebola to síce nejaká extra výška, ale určite to bolo lepšie, ako z okna mojej izby. Vlastne, bolo to prekrásne. Mali sme obrovské šťastie, pretože východ slnka bol nádherný a aj vďaka klasom, tam bola super atmosféra. (fotky sú bez úpravy)


4. Začne behať (toto si hovorím pred každými prázdninami).
:DD Môžete si tipnúť, ako to dopadlo. Ale na moju obranu, pár krát som si zabehala a cvičila som jógu.

5. Prečíta si ASPOŇ 3 knihy, všetky, ktoré odkladala a tiež vypisovala do to read listu. 
Keby len tri, prečítala som ich 6 a mám rozčítanú 7. Bolo by ich aj viac, ibaže knihy nie sú zas až také lacné a musela som sa uskromniť no. Práve preto už mám na to read liste ďalšie 2. 

6. Pôjde na filmovú noc na hrade. 
Bola som tam! Síce som tam neostala spať, pretože nikto nebol ochotný, ale aj účasť sa počíta (dúfam). Bolo to parádne! Keď sme tam prišli, bolo tam veľmi málo ľudí a aj sme sa nudili a asi by to vlastne nebolo také dobré, ak by nepustili jeden silný film zo slovenskej filmografie. Ten nás všetkých dostal do kolien a vďaka nemu to celé stálo zato.


7. Bude tvoriť a skúšať nové veci.  
Úprimne, netuším, čo som si predstavovala pod touto vetou, ale tvoriť, som tvorila. Urobila som si pompomovú bundu aj topánky. Robila som chokre aj strapcové náušnice. Veľmi som sa chcela naučiť šiť, avšak akosi som sa k tomu nedostala. 


8. Predovšetkým bude oddychovať! 
Táto položka sa splnila na 150%. Oddychovala som veľmi veľa, až mi to občas liezlo na nervy, ale tak vykompenzovala som si to po celom školskom roku a nabila sa pred tým ďalším. 

9. Natočí svoje prvé letné video (ó prosím nech vyjde!). X
🙁 Nevyšlo. Ako, bola tu aj možnosť, lenže ja keď už niečo robím, musí to byť tip top. V prípade videa to znamená, že by muselo byť naozaj kvalitné a bohužiaľ, nemala som techniku, s ktorou by to tip top bolo. Možno o rok.

10. Bude sa snažiť užívať si búrky a nebáť sa ich.  
Nie som si istá, ale tuším, že 21.8. bola poriadna búrka a spočiatku mi to nebolo 2-krát príjemné, hlavne tým, že mám izbu v podkroví. Avšak potom som sa upokojila, otvorila si okno, pozerala na prázdne ulice, počúvala šum dažďa a vychutnala si každý jeden blesk aj hrom.

11. Stanovačka!
Stanovačka síce nevyšla, pretože počas augustových nocí je už poriadna zima, ale boli sme na rybách, hrali sme karty, rozprávali sme sa, opekali, pozerali sa na hviezdy a v noci sme sa prišli vyspať domov, nech nezamrzneme. 


12. Urobí nejaký sleepover s jej najmilšími. 
Odškrtnuté. Nebola to žiadna party hard, ani zábava overload, ale bola som rada, že sme spolu.:)

13. Pozrie si filmy, ktoré nevidela a dobehne tróny.
Polovične splnené. Na tróny som totižto počas prázdnin nemala náladu práve preto, keď som si chcela niečo pozrieť, tak som si zapla film. A tých som teda videla dosť veľa. 

14. Konečne vytvorí knihu roka. X
Nope. Kniha roka je vec, na ktorú sa musíte psychicky pripraviť a nechce sa vám k tomu sadať denno denne. Nechcelo sa mi hľadať fotky, ani ich tlačiť a už vôbec vymýšľať popisy a obrázky k daným udalostiam. Ale do konca roka ju samozrejme urobím.:D

15. Kúpi si analógovú kameru! 
Nekúpila si ju, ale našla ju v pivnici! Ešte do nej musím kúpiť film a nájsť nabíjačku. 

16. Jeden deň strávi celý v pyžame. 
No jasné, bolo to splnené hneď na začiatku prázdnin. 😀

17. Pôjde do botanickej, aj zoologickej.
Do botanickej som chcela ísť veeeľmi, ale niekto sa tu bojí hmyzu, že Petra?! A v zoo som bola minulý týždeň a moje nadšenie bolo na úrovni 5 ročného dieťaťa.:D
18. Urobí si túru do Tatier. 
Ááááno. A bolo to nádherné. Slovensko je krásna krajina, o tom niet pochýb♥Okrem toho som bola v Bratiske a Viene, čo bolo úúplne super! Ďalej, v Košiciach, minimálne 3-krát v Pružanoch, naháňala som srnky a potom, čo mi zomrel Rio, som dostala 2 nové spoločníčky. Myslím, že tie 2 mesiace napokon dopadli celkom fajn♥ 


A čo vaše prázdniny? Kde ste boli, čo ste videli, čo sa vám splnilo a čo naopak nie? Určite mi dajte vedieť!

-xoxo Lily

ASK     BLOGLOVIN     FACEBOOK     INSTAGRAM

11 comments

Sofie futó

Krásný článek! <3 Taky jsem psala rekapitulaci, bohužel, já už jsme šla do školy 1.9. 🙁

Johanka

Týjo, podle mého jsi toho udělala fakt dost, ono se to nezdá, ale čas fakt utíká rychle a za jeden den (ještě, když je člověk prázdninově líný) toho moc neuděláš :D. Tvoje fotky jsou taky moc krásné, Tatry a východ slunce ♥♥

Paige Douglas

Pekný článok a fotky ♥ Na noc na hrade som mala záujem ísť, ale nezúčastnila som sa :/ Tešila som sa na prázdniny, ale boli dosť oničom, keďže som ich nestrávila s priateľmi, pretože nemali čas :/ A zajtra je škola… zbehlo to dosť rýchlo, ale celkom sa aj teším, pretože to bude môj prvý deň na strednej škole 🙂

Jane Hepburn

skvelý článok! obdivujem ťa, že väčšinu vecí si splnila, asi si budúci rok tiež takéto niečo vymyslím. no i napriek tomu, že som to-do list nemala spísaný, viacero vecí, čo som mala v hlave sa mi naplnili, aj keď určite ich bolo menej ako tvojich. aj keď mám pocit, že každým rokom je moje leto lepšie a nezabudnuteľnejšie. vždy som bola z tých, čo nenávidí teplo, slnko, leto, more a podobne, no tento rok som si všetko toto úplne zamilovala a preto je mi ešte viac ľúto, že sa leto končí. ale netreba upadať do depresie, hádam začne školský rok tak pozvoľne a hlavne aj to jesenné oblečenie má niečo do seba ( = milujem svetre). 😀

Alexandra Čuchorová

tvoje leto z fotiek vyzerá krásne. Určite si si ho užila!
SASHA´S LIFE

Dominica

To bol krasny clanok. Pisem bez diakritiky, lebo mi nejako fakt blbne pocitac a vobec sa mi neda pisat makcene a pod. Dufam, ze ti to nebude trhat oci.
Bolo to fakt nadherne zhrnutie prazdnin. ako na skolu sa tesim, ale teraz mi je konca prazdnin luto, znova si ma na ne naladila.
Sama som si nerobila zoznam veci, ktore chcem cez prazdniny stihnut, no taky jeden provizorny som mala v hlave. A tiez som ho celkom dosbre splnila, dokonca aj to, o com som nerozmyslala, ze by sa mi to podarilo. som fakt spokojna. moje minule prazdniny boli teda omnoho blaznivejsie a akcnejsie, ale aj s tymito som spokojna. vyskusala som fakt vsetko, navstivila Toskansko, bol to moj sen, chodievala casto behat, navstivila konecne Bratislavu, chodila fakt casto do prirody a do lesov, na bicykel, citala som knihy a stihla si pozriet vsetky filmy z mojho clanku, dokonca som pokorila krivan, a to teda nie som nadsenec turistiky. takze bolo to super ♥

Lily Of The Valley

Ďakujem! Tak my sme mali 1.9. štátny sviatok, takže to máme trošku posunuté:)

Lily Of The Valley

Ono sa toho zdá byť veľa, ale to všetko mi zabralo 22dní a z toho 4 sa stali ešte v júni, takže som vlastne 48 dní prázdnin nemala čo robiť. A Ďakujem!♥

Lily Of The Valley

Ďakujem veľmi pekne:) Ja si myslím, že si o nič až také super neprišla. Teda, pokiaľ ideš s partiou tak to iste stojí zato, avšak v inom prípade si myslím, že to až také zábavné a zaujímavé, nie je. Ja som mala tiež predstavu, že budem s kamarátmi o dosť častejšie, než som bola, ale tak to býva no. No ja sa celkom neteším, pretože je to štvrtý rok na strednej:D Ale držím ti palce, hlavne nech máš dobrý kolektív, aj učiteľov, na tom najviac záleží.

Lily Of The Valley

Vďaka! Och vieš čo, že splniť všetky veci neznamená nejaké super šťastie, úspech alebo skvelé prázdniny. Možno je tu toho viac spomenutého, no keď sa ma opýta niekto na moje prázdniny tak vlastne ani neviem, čo povedať. Ty si mala krásnu dovolenku, tú ešte stále obdivujem! Mne je zasa do plaču pri predstave chladnejšieho počasia a hrubšieho oblečenia:D

Lily Of The Valley

Jeej, som veľmi rada, že sa ti páči:) Tak to si mala teda super prázdniny, to Toskánsko musel byť obrovský zážitok a presne také chvíle ako zájsť do lesa alebo ísť na bicykel sa podľa mňa tiež počítajú, pretože takto si naše telo aj mozog najviac odpočinie od všetkého:)

Leave a reply