Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

Veľká Pardubická

Už od júla sme mali naplánovaný výlet do Pardubíc, a ako vždy som si hovorila, to je taak ďaleko, a predsa je už za nami. Ako som sa k tomu vlastne dostala? Totižto, môjho priateľa ocko každý rok pozerá a zároveň vie všetko o Veľkej Pardubickej, a tak na svoje jubielum dostal lístky na túto udalosť. A keďže som taká dobrá nevesta (:D), vzali ma so sebou.

Pardubice sú malé mestečko, teda rovnako veľké ako Prešov a spája nás nie len rovnaká rozloha či počet obyvateľov, ale aj kone. Tak ako sa my nazývame „koňarmi,“ i pre nich sú hlavným symbolom, aj vďaka tomu, že sa tam už 126 rokov usporadúvajú konské dostihy a.k.a. Veľká Pardubická. Tej sa zúčastnilo aj tohto roku mnoho ľudí a bolo vidieť, že je v Česku celkom populárna, či už medzi smotánkou (stretli sme Leoša Mareša či Libora Boučka) a najmä stávkarmi. Tí totižto minuli počas tej tohto ročnej 5,5 miliónov KČ. Nám sa to celkovo veľmi páčilo, bolo to pre nás opäť čosi nové, len škoda, že bola vonku poriadna zima, a tak nám zdravie veľmi neprialo. Na ceste domov sme sa ešte zastavili v Salaši Krajinka, kde som už nebola pár rokov a opäť som sa presvedčila o tom, že je to jedno z najkrajších miest, kde sa dá ísť napapať.

-xoxo Lily 
ASK     BLOGLOVIN     FACEBOOK     INSTAGRAM

4 comments

Kitti.

Ja som na dostihoch nikdy nebola, ale zaujímalo by ma to aké to tam je. 😀

Sofie futó

Já sice žiju v čr, ale zatím jsme vždy jen sledovala v telce 🙂

Dominica

Na dostihoch som bola raz v Anglicku a bolo zaujímavé sledovať všetkých tých ľudí- a hlavne ženy so šatami a kadejakými klobúkmi od výmyslu sveta – ktorí sa už pred obedom opíjali vo všetkých krčmách v meste a potom sa so smiechom vydali na samotné dostihy. Mňa to veľmi nezaujalo, ale je pravda, že by to bolo určite iné, ak by som si stavila na nejakého koňa, tiež si tam spravila piknik, popíjala šampanské a celkovo by som to prežívala inak.
A v krajinke som už tiež nebola roky, je to tam fakt pekné a príjemné. 🙂
DominicaLand

Jane Hepburn

Na dostihy by som určite raz rada šla, už len pre tú atmosféru a tak.
Okolo jedného salašu som dnes išla a hovorila, ako by som tam niekedy rada šla a priateľ mi sľúbil, že ma tam raz vezme, tak dúúfam, že čoskoro 😀

Leave a reply