Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

Christmas drinks

Existuje niečo lepšie, ako horúci nápoj, teplé ponožky a pohodlná pyžama, keď prídete domov po náročnom dni a ešte k tomu z tej zimy? Podľa mňa nie. Ja si najradšej uvarím čaj (silno odporúčam sypaný, ktorý nájdete v zdravej výžive a volá sa jahody v šampanskom) a k nemu si dám tofíka, čo je tá karamelová placka, ktorá zmäkne, keď ju položíte na pohár alebo potom horúce kakao. Avšak rozhodla som sa moje horúce nápoje updatovať do zaujímavejších verzií. Enjoy.

Horúca čokoláda 
Nevyhnutnosťou je tiež horúca čokoláda, ktorú mi-lu-jem, avšak môžem ju piť iba v malých množstvách a nie veľmi často, no ak si ju dám, tak si ju poriadne vychutnávam. Našla som strašne jednoduchý a rýchly recept, ako si vytvoriť domácu čokoládu, tak som to vyskúšala, pričom deti mali obrovskú radosť a oblizovali sa až za ušami. 

Ingrediencie: 
♥ čokoláda
♥ mlieko / smotana na varenie
♥ smotana na šľahanie
♥ niečo na ozdobu 

Postup: 
Najprv si vyberte šálku, akú veľkú chcete a podľa nej si odmerajte, koľko mlieka potrebujete. Namiesto mlieka môžete použiť aj smotanu na varenie. V prípade mlieka je tá čokoláda riedkejšia, no v prípade smotany kalorickejšia. To potom varte, až kým zovrie. Medzi tým si dajte kocky čokolády do šálky a keď sa mlieko/smotana uvarí, tak to iba do nej vlejte a tým, že to bude horúce, čokoláda sa vám roztopí sama. Pokiaľ to chcete mať hustejšie, musíte použiť viac čokolády, než mlieka. Na čokoládu si môžete potom pridať šľahačku a ozdobiť si to lentilkami, želé cukríkami alebo použiť škoricu, nech je to na vianočný spôsob. 

Kurkuma
Bohužiaľ, zima je aj o tom, že je veľmi veľa ľudí chorých ( u nás doma sú momentálne všetci chorí, len ja sa držím). preto sa treba nejako obrniť proti všetkým bacilom. My veľmi lieky neuznávame a vždy sa snažíme prísť s nejakým alternatívnym- babským receptom a kurkuma ním rozhodne je. Je veľmi účinná a je to v podstate prírodné antibiotikum, ktoré veľmi dobre pôsobí napríklad na pečeň. Preto, som sa rozhodla, že vám ukážem aj takýto typ receptu, ktorý vám v prípade choroby alebo obrane proti chorobe dokáže pomôcť. 

1. spôsob
Je hnusnejší, ale rýchlejšie. Zoberte si štamperlík, do neho dajte 1 PL oleja a 1 ČL kurkumi a ak chcete ešte zlepšiť efekt, tak aj trochu čierneho korenia a jednoducho to do seba rýchlo hoďte a zapchajte si nos. 😀 
2. spôsob
Zohrejte si mlieko a do neho dajte 1 PL kurkumi a keď trochu vychladne, tak 1 PL medu. 

Punč 
Asi žiadny dospelák si nevie predstaviť Vianoce bez punču, teda v tejto dobe nielen dospelí. Existujú aj alkoholické, aj nealkoholické verzie, no myslím si, že punč nie je punčom bez vína, preto som urobila alkoholickú verziu.

Ingrediencie: 

♥ 0,75l-1l vína (bieleho alebo červeného) 
♥ 1l vody
♥ 4 vrecúška čaju 
♥ 2 PL kryštálového cukru 
♥ klinčeky a škorica 
♥ ovocie (jablká, pomaranče)
♥ rum / demänovka

Postup: 
V prvom rade si rozmyslíte, či chcete robiť punč z bieleho alebo červeného vína. Ak z červeného, tak budete potrebovať nejaký ovocný čaj a rum a ak z bieleho, tak použite mätový čaj a demänovku. 
Najprv necháme zovrieť vodu, do ktorej dáme vylúhovať 4 vrecúška cukru. Po pri tom dáme variť víno s cukrom a korením, kým sa nám nevytvorí pena. To potom precedíme, aby nám tam neostali klinčeky a zmiešame to spolu s čajom. Posledný krok je voliteľný a to namočiť ovocie do rumu/ demänovky na 20 minút a to napokon tiež pridať do nápoja.

Pumpkin spice latté 
Napokon tu mám starbucksový recept, a to Pumpkin spice latté, ktoré je asi najtypickejším vianočným nápojom v zahraničí. 

Ingrediencie: 

♥ 2 PL tekvicového pyré 
♥ 1 hrnček mlieka
♥ 2 PL kryštálového cukru 
♥ 1 espreso 
♥ 1 PLvanilkový extrakt / vanilka 
♥ klinčeky 
♥pumpkin pie spice: 1/ 8 ČL muškátového orieška, čierneho korenie, nového mletého korenia, zázvoru a 1/2 ČL škorice 
♥ smotana na šľahanie 

Postup: 
Ako prvý krok si do hrnca dáme tekvicové pyré, s pumpkin pie spice a zohrievame to za stáleho miešania asi 2 minúty, pokiaľ to nie je horúce a začína to rozvoniavať. Potom pridáme cukor a miešame, až kým z toho nevznikne hustá tekutina, podobajúca sa na sirup. Vtedy pridáme mlieko a vanilku a zohrievame to dovtedy, kým bude mlieko tesne pred bodom varu (nesmie zovrieť). Potom to ešte opatrne rozmixujeme ponorným mixérom. Pri servírovaní, nalejeme do hrnčeka 1/4- 1/2 kávy (espresa) a k tomu dolejeme tekutinu, ktorú sme si pripravovali. Na to si môžeme dať ešte šľahačku a je to hotové! 
-xoxo Lily

6 comments

Johanka

Mám strašnou chuť na čokoládu, nebo aspoň kakao, takže za to můžeš ty, že teď přeruším čištění zubů a půjdu do kuchyně 😀 :D!

ivana xx

Mňam toto vyzerá tak dobre, že to asi potrebujem hneď! 😀
Ivana xx

Viki

jéééj krásne 🙂 presne niečo takéto chystám, už mám niečo nafotené, rozmýšľame asi rovnako 🙂 a do tej čokolády sa asi pustím mňam

Rose Tascher

Mňam mňam a moc hezké fotky 🙂

Leave a reply