Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

Pleated skirt

What I wear: shirt- ZARA  //  sukňa- SHEIN  //  jacket- CAMAIEU  //  shoes- ALTERO  //  bag- THOMAS WYLDE 
Minule som rozmýšľala, ako ma hnevá, že sme stále veľmi pozadu s módou. Aby som to uviedla na pravú mieru, čižmy nad kolená som chcela už v zime pred 2 rokmi, avšak nikde som sa k nim nedostala, pretože neboli trendy, a tým pádom neboli dostupné v obchodoch. Na internete som ich samozrejme našla, pretože vo svete sa nosili rok, čo rok, veď odtiaľ som to predsa odkukala, avšak stáli veľmi veľa, kvôli tomu, že neboli vo všeobecnosti rozšírené. Teraz sa konečne nachádzajú aj u nás a za primerané ceny, no už ich majú všetci. Rovnako to je aj s týmto krásnymi pleated sukňami, či koženkami. Pamätám si, ako asi pred 4 až 5 rokmi bol neskutočný bum s koženkami, ktoré mali po sebe zlaté cvočky a teraz o nich už nikto nezakopne. Práve preto, mi v hlave vznikla myšlienka, ako sa stať nadčasovým? To, čo sa kedysi nosilo, sa vracia, no zároveň to prichádza v modernejšej verzii, pričom je to „in“ taký maximálne rok, a tak príde zase niečo iné. Zároveň, to ku nám príde o 2 roky neskôr, tak kde vlastne dokáže človek zohnať tie všetky trendy včas? Viem, že to nie je až taká výhovorka kreatívny ľudia sa vedia často krát vynájsť, ponachádzať nejaké nadčasové kúsky v second handoch poprípade vymýšľať kombinácie zo všetkých možných aj nemožných vecí, ale je to podľa mňa celkovo veľmi ťažká úloha, držať krok s tým všetkým. Čo si o tom myslíte vy? 
-xoxo Lily 

8 comments

Anonymný

Krásne 🙂

Anonymný

čo tak nesnažiť sa držať krok s ostatnými ale ísť si vlastnou cestou? 🙂

Liana Janeková

To áno, jasné že áno, môj point je, že síce nosím veci v ktorých sa cítim dobre a to je moja vlastná cesta, občas z nej treba zísť alebo teda tým že ju máš stále na očiach, máš chuť z nej zísť a bohužiaľ tá odbočka býva taká, že ju ma veľa ľudí.:)

Dominica

U mňa je to väčšinou podobne. Napr. to tak bolo v roku 2013 s tými dolly sukňami. Vtedy som to neskutočne chcela, len som to nevedela nikde zohnať, iba na internete za nejakých 80eur a to som zase za to nechcela dať. Potom prišiel rok 2014-2015 a nosili to všetky dievčatá, tak už som to ani poriadne nechcela, lebo to bolo už akoby také davové, teda mal to skoro každý. A takto to býva často. Preto už teraz nosím veci skôr minimalistické, také basic kúsky, ktoré sa budú dať kombinovať aj o tri či päť rokov – a pritom som si zase spomenula na to, že som si prednedávnom robila poriadok v náhrdelníkoch atď a dávam preč všetky tie statement náhrdelníky, ktoré si tiež zažili svoju slávu a každý (a ja tiež) ich chcel mať, ale teraz už ich nemám s čím kombinovať a tak. 🙂
DominicaLand

Veronika Baginová

tak táto suknička ti veľmi pristane 🙂 pekný outfit 🙂 ja som si nevedela predstaviť s čím takúto sukňu skombinovať, ale takto s čižmami to vyzerá super 🙂
MakeUpByVeo

Minau

Super outfit!

Johanka

Můj styl je většinou klasičtější – šaty pouzdrového střihu, nebo s kolovou sukní, ale mám i takové, které jsem našla v sekáči a spadají do "ještě letícího" sedmdesátkové trendu úplně dokonale. Stejně to platí o kalhotách – upnuté džíny jsou super, ale je fajn mít i něco jiného (a nejen džínového).
Třeba tvůj článek mě nutil se zamyslet nad tím, že vááážně potřebuju skládanou sukni, ale vzhledem k tomu, že jsem si zakázala kupovat oblečení z fast-fashion obchodů, koukám se po sekáčích a vinted. A občas i na fler a podobných se najde něco, co se dá označit za klasiku, ale právě teď je to děsně in. Což se děje pořád, že.
Takže můj tip, jak dát občas najevo, že vím, co se nosí je zalovit na vinted, kde je oblečení z obyčejných řetězců, ale za nižší cenu a zároveň tím ani tolik neničíš životní prostředí.

Leave a reply