Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

Liverpool │ Day 1&2

To, že pôjdem do Liverpoolu som vedela už od októbra, to, že to bude úžasný zážitok, som vedela tiež, ale to, ako sa nám veľmi zapáči toto mesto, som nečakala. Celý tento výlet vznikol na základe lásky môjho priateľa ku futbalu, a teda presnejšie ku futbalovému klubu FC Liverpool. Jeden z jeho snov bolo vidieť ich hrať na domácej pôde- Anfielde, čoho som sa chytila a na jeho 20te narodeniny mu tento sen spolu s jeho, aj mojimi rodičmi splnila. 
 • Naše dobrodružstvo sa začalo v piatok 20.1.2017. keď nás v Prešove na stanici čakal Tiger Express, čo je najlacnejší transport do Krakowa, aký som našla. 
 • Na letisku sme čakali 7 hodín, na naše lietadlo do Manchestru, no nebolo to až také strašné,  keďže na letiskách sa stále niečo deje. To krakowske, je jedno z najkrajších, aké som doposiaľ videla, je čisté a úplne novulinké, čiže čas strávený na ňom je len a len príjemný. Ešte k tomu celému, Edo letel po prvý krát, takže to bolo o niečo viac vzrušujúcejšie. 
 • Keď sme prišli do Manchestru čakali sme ďalšie 2 hodiny na autobus do Liverpoolu. V Liverpoole sme potom dosť kvalitne blúdili a taká zaujímavosť, v ich mhdečke neukazujú, aká zastávka nasleduje, takže to sa stalo miernym stresovým okamihom, pretože sme nevedeli, kde sa nachádzame.  
 • Avšak šťastlivo sme dorazili, ubytovali sa a išli spať, keďže bolo okolo polnoci.
 • Čo sa týka nášho ubytovania, opäť sme bývali cez Airbnb.
 • Bývali sme v domčeku, kde okrem našej izby boli prenajaté ďalšie 2, no to sa dalo úplne v pohode zvládnuť, keďže sme chodili v podstate sa na našu izbu iba vyspať. Koniec koncov stálo nás to oboch dokopy za 3 noci 113€, čo bolo cenovo jedno z najvýhodnejších ubytovaní. 
 • Domček sa nachádzal v tichej štvrti, kde chodil autobus veeľmi často a bolo to nim asi 10-15 minút od centra,
 • Najlepšou vecou sa však stal náš host, ktorý je najmilší človek, akého som kedy spoznala. V deň keď sme prišli a nevedeli čo a ako, Dave bol na večeri s kamarátmi, no aj tak sa nám venoval a napísal nám každý jeden krok, ktorý máme urobiť, aby sme sa bezpečne dostali k nášmu ubytovaniu. Okrem toho mi každý deň písal, či je všetko v poriadku, dal nám kopu rád, a dokonca sa mi ho podarilo vystrašiť, pričom sa strašne smial, takže ak budete mať raz cestu do Liverpoolu, choďte bývať ku Davovi, je skvelý!

 •  Hneď v prvý deň sme šli na zápas FC Liverpoolu, čo bol skôr zážitok pre Eda, než pre mňa (ehm, veľký fanúšik futbalu nie som), i keď sa to ráta aj mne, pretože nič také som doposiaľ nemala možnosť zažiť. 
 • Štadión bol naozaj nádherný, sedenie sme mali skvelé, i keď na strane protivníkov, čo nebolo napokon až tak na škodu, pretože práve oni vyhrali, tak sme aspoň sedeli na strane víťazov.:D
 •  Organizácia bola perfektná, aj atmosféra (aj keď nie taká ako zvyčajne), všetci spievali, boli v červených farbách, každý fanúšik mal na sebe znak fénixa, už len tá výhra a lepšie počasie chýbali.

 •  Po zápase sme šli do centra mesta, kde sme si chceli dať poriadne jedlo po 2 dňoch. Dlhšie sme hľadali reštauráciu, ktorá by nás zaujala svojim výberom jedál a hlavne som mala chuť na teplú polievku, ibaže k nej sme sa nedostali vôbec, asi si Angličania na nich nepotrpia. Napokon sme natrafili na krásne miesto s názvom Wildwood Kitchen a neodolali syrovej Margarite.
 • Keď sme vyšli z reštaurácie, vonku už bola tma, no stále málo hodín, tak sme sa prechádzali po centre. Spočiatku sme v ňom blúdili lebo na jednej strane je naozaj malinké, ale na druhej veľmi popreplietané, takže sme neustále vchádzali do nejakej novej uličky a nevedeli sme, kde sa nachádzame, aj keď sme boli stále v srdci centra. Napokon sme si však našli také tie záchytné body a ľahko sa vedeli z toho celého vysomáriť.
 • Albert Dock ukončil našu večernú prechádzku, a preto, že bol ešte stále vianočne vyzdobený, mal nádhernú priam romantickú atmosféru. Vďaka tomu sa stal aj jedným z mojich fav miest v Liverpoole a doposiaľ myslím na to, ako dobre, som sa tam cítila.

6 comments

Terka Polak

krásny výlet a určite veľký zážitok pre oboch! 🙂

Terka Polak

Diana P

Joj, ja ti tak závidím tie tvoje Airbnb výlety – aj ja už chcem niekam vypadnúť 😀 Celý čas som sledovala tie tvoje instagram stories a veľmi ma tešilo, že si si to užila, že ste mali skvelé ubytovanie, hosta a taktiež veľa pekných zážitkov!

Ľúbezná

Wuaa, super! To ubytko ste úplne vychytali za takú cenu a skvelého majiteľa 🙂

Lily

Poslední noční fotografie jsou krásné! Super, že jste si to tak užili a měli štěstí na ubytování, to dělá vážně hodně. Já jedu koncem března na prodloužený víkend sama do Nizozemí/Belgie a na hledání ubytování jsem se zasekla nejvíc.. snad se mi taky poštěstí něco dobrého najít a někoho milého potkat 🙂

Liana Janeková

Ja mám stále chuť niekde ísť, hlavne, keď vidím denno denne na internete stovky ľudí ako cestujú každý mesiac niekam inam. Je to nákazlivé. Áno, bolo to skvelé:)

Liana Janeková

Ďakujem, som rada, že sa ti páčia 🙂 Tak to držím palce!! Ubytovanie je dosť podstatné.

Leave a reply