Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

NY’s resolutions

Celý internet momentálne praská vo švíkoch kvôli novoročnými predsavzatiam. Ľudia majú pocit nového začiatku, a tak si stanovujú, čo by chceli robiť viac, dosiahnuť alebo naopak, obmedziť v ich živote. Ako som už skôr písala, ja si už žiadne predsavzatia nedávam, pretože to aj tak dopadne tak, že ich vydržím dodržiavať mesiac, keď vôbec, a potom na to celé, tak, či onak zabudnem. Včera, keď som prokrastinovala, otvorila som si video Teri Blitzen, ktorá v ňom hovorí o tom, že si určuje akési priania, poprípade ciele, ktoré by chcela za rok stihnúť, a to mi pripadá omnoho viac motivujúcejšie a splniteľnejšie.
Asi pred 3 týždňami som zdieľala na fb fotku, expectation vs. reality, ohľadom vianočných nápojov, pričom vďaka nej, mal príspevok nadpriemerný počet videní, tak som sa rozhodla, že v budúcnosti urobím články, na tento spôsob. Na začiatok si myslím, že neexistuje na expectation vs. reality lepší príklad, než predsavzatia. Verím, že sa vám bude takýto nový typ príspevku páčiť.:)
Cvičenie je podľa mňa najpredsavzavánejšie predsavzatie zo všetkých. Totiž, nikto nie je nikdy na 100% spokojný so sebou a svojou postavou, ani ja nie. Preto si v novoročných zľavách nakúpia to najkrajšie oblečenie na cvičenie a stále si v hlave iba opakujú koľko budú cvičiť a ako budú v lete super vyzerať, no a ako to nakoniec dopadne? Veď sami viete…:)
S cvičením súvisí aj zdravá strava, lebo veď bez nej to potom nie je efektívne. Samozrejme obmedzenie sladkostí je N1, potom jesť viac zeleniny či ovocia, piť veľa vody a stravovať sa pravidelne presne 5x do dňa a posledné jedlo zjesť o 6 večer. Naozaj obdivujem všetkých, ktorí to vydržia a udržia sa na každej jednej rodinnej oslave či neísť do kaviarni, cukrárni, čokoládovni, palacinkárni a podobne.
Škola sa nás dotýka z obrovskej časti, veď doposiaľ sme v nej strávili asi viac, ako pol života, i keď ja nie som dobrá v matike, takže ak má niekto presnejší výpočet, sem s ním! Mnohí si prajeme byť viac organizovaní, poctiví, menej prokrastinovať a viac sa sústrediť. Ja som dnes však druhý deň, po novom roku v škole, a poviem vám, je to so mnou zle.:D Je niekto z vás vždy pripravený tip top a dokáže sa vkuse sústrediť pri učení?
Posledným typickým predsavzatím je voľný čas. Ten nám väčšinou vypĺňajú filmy, seriály, sociálne siete alebo poniektorým aj iné koníčky. Sľubujeme si, že budeme viac čítať, tvoriť, chodiť von, piecť, venovať sa rodine, priateľom a podobne, no väčšinou to končí stále rovnako- scrolovaním instagramu, snapchatu i facebooku.
Tak vám všetkým predsavziarom držím palce a prajem veľa zdaru!

6 comments

ivana xx

Tak toto ma fakt pobavilo 😀 myslím že si absolútne vystihla všetky tie najviac populárne predsavzatia a presne to ako to s nimi dopadne 😀 ja osobne si tiež nedávam predsavzatia ale skôr ciele, ktoré by som chcela v danom roku vyplniť :))
Ivana xx

Lily

Výstižné 😀 Přesto doufám, že ve svých cilech pro rok 2017 budu úspěšnější 🙂 Jen poznámka k tomu jídlu.. Nejde o to jíst naposled v 6, ale nejíst třeba 2 hodiny před spaním. Často chodívám z práce o půlnoci a jíst naposled v 6, budím se v noci hlady 😀 A to tedy není nic moc probuzení, už jsem měla tu čest.

Liana Janeková

Držím ti palce! Tak to áno, podľa mňa je to hlúposť, ale veľmi veľa ľudí sa oháňa tým, že sa má posledné jedlo jesť o 6 a podobne:)

Liana Janeková

Tak to som rada a zároveň ďakujem 😀 Veru, tých mám v hlave zopár aj ja 🙂

Katarína Sládečková

Novoročné predsavzatie si nikdy nedávam. Myslím si že je to nezmysel nakoľko drvivá väčšina z nás to nedodrží. Ja som si dala predsavzatie že nebudem jesť cukor týždeň potom 3 týždne a napokon to sú už 4 mesiace a sladké mi nechýba. Samozrejme, občas áno keď rodičia kúpia zákusky a torty ja nemôžem a ešte mu tým behajú teda otec pred nosom či si to nerozmyslim. Čo sa týka cvičenia pravidelne cvičím 3 krát do týždňa a to nemusí byť ani nový rok a viac cvičiť už ani nie je potrebné pretože optimálne by sa malo cítiť 3-4 krát do týždňa. Čo sa týka učenia, to by som naozaj potrebovala ale viem ze by som to aj tak nedodržala a som rada jed sa vôbec učím na skúšky. A ako posledné – čítanie kníh. Popravde nie je ti mojim hobby vyslovene. Teda odkedy chodím na vysokú školu knihy a ani beletriu nechcem vidieť cez leto mi to úplne stačí. Ale uznávam že novoročné predsavzatie je veľmi ťažké dodržiavať a ak niekto vie, že to aj tak nebude dodržiavať nechápem tu logiku, prečo hovorím vysloví. Ľudia čo aspoň prvý týždeň dokážu dodržiavať si zaslúžia aspoň menší potlesk podľa mňa, pretože je vidieť že chceli ale ich vôla ešte bola na taký radikálny krok príliš slabá. Nedávno som čítala článok o tom, že ak si dáva človek predsavzatia formou menších krokov – týždňové či mesačne, skôr sa dostane k cieľu ako keď si dajú celoročne. A popravde toto sa osvedčilo aj mne aj keď som si to pri cukre neuvedomila.

Dominica

Ten voľný čas… No akurát teraz mám v izbe rozložený stojan, že idem maľovať, ale chcela by som skúsiť olejové farby a radšej som si šla pozrieť na internete nejaký, ako sa majú používať a tak. A namiesto toho tu teraz sedím a čítam články, ale veď času mám teraz dosť. 😀 Páči sa mi, ako si to spracovala, lebo pravda pravdúca toto je. Ak si dávam pradsavzatia vo forme cvičenia a pod, tak vždy na september. Vtedy to fakt vnímam ako omnoho väčší začiatok a v septembri sa dá ísť ešte aj niekam von si zabehať a tak, teraz v januári toľko možností nie je. Už asi tretí rok nemám predsavzatia, ale presne niečo také, o čom hovorila Teri. Pôvodne som si to dávala ako "Veci, ktoré chcem stihnúť do (napr.) 17. narodenín", takže som ešte po novom roku mala pár dní čas, teraz si to dávam presne na rok. Sú to skutočne veci, na ktorých plnenie sa veľmi teším, no nikdy som sa nevedela dokopať k tomu, aby som to skutočne spravila. Na tento rok mám napríklad "nájsť si penfriends z celého sveta" – čo som už dokonca splnila, alebo naučiť sa jazdiť na skateboarde, ísť na výlet s kamarátmi do Prahy alebo Viedne. A fakt sa na všetko toto veľmi teším. ♥

Leave a reply