Lily of the valley

Lily of the valley

Menu
Time

Time

Čas. Čas je veľmi relatívny. Každý si ho predstavuje inak. Niekto ako týkajúce hodiny, niekto ako niečo fiktívne, alebo teda nehmotné a niekto, ako harmóniu atómov a častíc a neviem čoho ešte scientologického. Ja som ho doposiaľ nejako nevnímala, pozerala som sa na hodinky s tým, že buď mám čas, nestíham, meškám, treba ísť spať, nechce sa mi vstávať, o hodinu ku nám príde návšteva, a podobne. Občas som sa na neho pozrela aj z toho nehmotného hľadiska, ako beží, ako ho je málo či, ako sa rýchlo míňa. Avšak včera, som ho začala vnímať celkom úplne inak. Boli sme totiž v kine, na film s názvom Collateral beauty, ktorý sa zaoberal myšlienkou, že na svete sú akési tri hlavné javy, a to smrť, láska aj čas. Smrť jednoducho patrí k životu, a síce je ťažké ju prijať, musíme sa s ňou zmieriť. Ja osobne, som bola vždy zástancom lásky, tá nás totiž všetkých drží pokope, a ani som od nej neopustila, no ten čas ma totálne dostal.

Collateral beauty bol príbeh o mužovi, ktorému zomrela dcérka a on 2 roky nič nerobil iba zabíjal čas a bol v podstate nahnevaný na celý svet. Boli v ňom povedané prekrásne myšlienky a celý je nádherne spracovaný, no najviac ma zasiahlo keď prišiel za Howardom- tým mužom, čas, a povedal: ,,Spamätaj sa, veď ty úplne svojim časom plýtvaš.“ Vtedy ma to, ako sa hovorí, totálne hitlo. Predstavila som si koľko času často krát míňam na nič nerobenie, a koľko som ho vyplytvala doposiaľ. Keď hodiny trávim pri seriáloch, telke, knihách, učení sa, sociálnych sieťach, spánkom a aj keď ma to baví alebo teda niektoré veci sú mojou povinnosťou, tak to zaberá príliš veľa. Nikto nevie, kedy zaznie jeho posledný „tak,“ preto by mal zo života vyťažiť čo najviac. Nemyslíte si, že som si to doposiaľ neuvedomovala, veď aj ľudia to pripomínajú neustále, no až z toho filmu to na mňa zapôsobilo tak poriadne, keďže bol celý o živote, smrti a strede týchto dvoch elementov- čase. Viem, že to možno spôsobuje odštartovanie nového roku a toto splanutie rýchlo zhasne, no chcem, naozaj chcem využiť každú jednu sekundu môjho života, pretože naozaj nevieme dokedy ho máme ohraničený. A odteraz už nepoužívam spojenie, času je málo, pretože nie je, máme ho len a len v našich rukách.

P.s.: Film naozaj odporúčam!

-xoxo Lily

1 comment

Lily

Ten film bych velmi ráda viděla, zní to zajímavě! Sama jsem se letos rozhodla hospodařit s časem trochu lépe, tak jsem zvědavá, jak se mi to podaří!

Leave a reply