Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

DIY: Kimono

Vitajte pri mojom novom DIY článku, na ktorý som sa už dlho tešila. Totižto asi už pred 2 mesiacmi ma oslovil e-shop kvetinovelatky.sk, či by som nechcela urobiť nejaký DIY na blog, no a potom, čo som uvidela aké krásne vzory a látky majú som, samozrejme, neodolala. Majú fakt široký výber jemných vzorov. kvetinových, so srdiečkami, bodkovaných, až po vintage alebo roztomilých detských so sovičkami, či motýľmi. A ešte k tomu som sa veľmi potešila ich facebookovej stránke, kde pridávajú neustálu inšpiráciu od zákazníčiek, ktoré im posielajú fotky svojich výtvorov.

Dlhšie som rozmýšľala, čo by som z látok vyrobila a síce mám rada výzvy, rozhodla som sa vytvoriť niečo jednoduché, pretože potom ma to o čosi viac baví, keď viem, že vás tým dokážem naozaj inšpirovať, keďže si to môžete urobiť aj vy sami doma bez akýchkoľvek komplikácií. V tomto článku vám ukážem, ako si ľahko a rýchlo dokážete, z 2 metrov látky, vystrihnúť a ušiť kimono. Tak poďme na to!

 

Potrebujeme:

 • 2×2 metre látky
 • nožnice
 • krajčírsky meter
 • ihlu a niť

Postup:

 • Ako prvý krok si zohnite celú látku na polovicu, keďže jedna polka bude vpredu a druhá bude ako zadná časť
 •  Priložte si ju k sebe a odmerajte si pokade chcete, aby vám bola na výšku aj na šírku, pričom nechcené časti odstrihnite. Keďže ja som  maličká, musela som z nej strihať na výšku asi 40cm a na širku 60cm.

 • Keď to máte odstrihnuté, odmerajte si stred látky, naťahajte si cez neho čiaru a pekne rovno rozstrihnite IBA PREDNÚ časť látky, zadná musí ostať v celku.

 

 

 •  Potom si to na seba oblečte a odmerajte si, aké široké chcete rukávy. Ja som merala od vrchu 25 cm.
 •  Keďže nemám doma šijací stroj, bolo by veľmi náročné (a s mojou šikovnosťou neestetické) zašívať celé kimono odspodu, až hore po    rukáv, preto som si odmerala 5 cm od tých 25. Takže som mala naznačené bodky na 25 cm a na 30 cm (medzi nimi je 5cm). A tých  5cm    zošila spolu aj prednú aj zadnú časť kimona. Nakoniec to potom vyzerá tak, že máte rukáv, 5 cm zošitých a ďalej vám ide  rozparok až dole.    Pokiaľ však máte šijací stroj alebo krajšie šijete, alebo chcete mať rozparok kratší, tak si to, samozrejme, môžete  prispôsobiť.

 

 

 

A je to hotovo! Ja si najradšej cez takéto široké veci dávam opasok (tento je z Bižutéria Lilly), no pokojne to môžete nosiť aj voľne.

Aby som ešte nezabudla, s kódom „Liana“ budete mať pri vašom nákupe 10% zľavu na www.kvetinovelatky.sk !

Tak čo, páči sa vám to? 🙂

4 comments

Dominika

wow, s tou bielou krajkou je to fakt pekné, ale nie je to zlé aj bez toho. Určite by som ešte viac zaexperimentovala a nafotila s tým celým outfit. Možno by som dala k tomu biele nohavice. Alebo to celé ,, rozbila,, červenou kabelkou.. Ale krásne rozhodne, si škovná 🙂

Desire fashion blog

  Lily

  Ďakujem veľmi pekne!♥ A outfit určite bude:)

CITC

Tak to je uplne bozi! Kimona miluju a nemit obe ruce levy, tak se do toho pustim.. 😀

xxx

CITC

Leave a reply