Lily of the valley

Lily of the valley

Menu
Dress inspiration

Dress inspiration

Veeľmi dlhú dobu som sa vyhýbala bežnému noseniu šiat. V krátkych som sa necítila komfortne, v tých po kolená, som si pripadala zastaralo a dlhé ma skracovali ešte viac, než som bola. Okrem toho, mi neustále pripadali nudné. Veď predsa s väčším počtom kusov oblečenia, sa dá viac vyhrať, kombinovať a tak, pričom šaty sú iba jeden kus látky, zväčša výrazný sám o sebe, a jednoducho človek s ním toho veľa nenavymýšľa. Práve preto som v zime stále nosila rifle a v lete zasa kraťasy a občasne sukne. Za posledné 2 roky sa však šaty stali mojou každodennou záchranou. Počas zimy boli mojimi essentials spolu s rolákom a čižmami nad kolená, no a teraz v tých najväčších horúčavách sú tou najpohodlnejšou a najpríjemnejšou voľbou. Najradšej mám tie, ktoré si môžem obliecť aj v chladnom, aj v teplom počasí, no na druhej strane poznáte ten skvelý pocit, keď po dlhých mesiacov nosenia v jednom ročnom období tých istých vecí, sa klíma vonku zmení a vy zo škatúľ vytiahnete to staré známe oblečenie, na ktoré ste už aj pomaly zabudli? Tak to ja mám práve s letnými šatami. Teraz ich skôr vnímam ako také slnko, ktoré mi rozjasní každý deň a zároveň ako výzvu, že čo všetko sa k nim dá ešte obliecť.

Pre tento článok som si vybrala 5 typov šiat, zo stránky Zaful, ktoré nosím najradšej a asi sú tak celkovo najnosenejšie. Kvetované sú asi tými najvýraznejšími a zároveň najzaujímavejšími, tie so zvonovými rukávmi sú v podstate novinkou, ktorá sa mne osobne veľmi páči, biele čipkované máme síce v hlavách zakódované ako svadobné, no spolu s riflovkou vyzerajú super alebo ja nosím takéto najradšej na dovolenke na prechádzku okolo pláže. Košeľové asi mnohým pripadajú ako pyžamo alebo ja som sa v nich spočiatku cítila ako nahá, avšak časom som si zvykla a myslím si, že majú v sebe akýsi šmrnc, no a napokon riflové, ktoré sú aj do koča aj do voza.

Aký máte vy postoj k šatám a aké sa vám nosia najlepšie?

Shop flower dresses

  

Shop flare sleeve dresses

  

Shop white lace dresses

  

 

Shop loose shirt dresses

  

 

Shop denim dresses

  
 

2 comments

Viki

jój ja by som brala hneď všetky do šatníka 😀

Bee.

Ja a šaty sme si zatiaľ ešte nenašli k sebe cestu – presne pre dôvody, ktoré si v úvode článku vypísala 😀 Ale pevne verím, že raz budeme najlepšie kamošky a budem ich mať v skrini desiatky, pretože kúsky, ktoré si vybrala, sú skutočne krásne ❤
A STYLISH BEE // Facebook Page

Leave a reply