Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

Moje módne hygge

Myslím si, že jedinou vecou, na ktorej v živote záleží je, aby sme sa cítili šťastní. Teda, najviac záleží na našom zdraví, ľuďoch okolo nás, možno úspechu a plnení svojich cieľov, no to všetko aj tak iba vedie ku šťastiu. Veď viete, ako sa spieva v tej pesničke, že štěstí je tá krásná a přepychová věc, a musím dodať, že v tejto dobe aj veľmi vzácna. Ľudia sa zabúdajú tešiť a usmievať, všetci sme veľmi uponáhľaní a vystresovaní, až nám, podľa mňa, slovíčko „šťastie“ častokrát pripadá ako úplne cudzie. Dánom však nie. Oni sú totižto vyhlásení za najšťastnejší národ, pričom tvrdia, že ich k tomu vedie takzvané hygge.

Hygge, ktoré sa za uplynulý rok stalo veľmi populárne, znamená vo voľnom preklade útulnosť, pohodlnosť alebo také dobre bytie. Najčastejšie sa spája s užívaním si prítomnosti, zastavením sa, vychutnávaním si maličkostí či všímavosti, aby sme sa cítili príjemne, odpočinuto i šťastne. Nebudem vám však písať o spôsoboch, ako to dosiahnúť, každý sám predsa veľmi dobre vie, kedy sa cíti najviac uvoľnene a šťastne, a je už iba na nás, aby sme za tým šli.

Chcela by som ale napísať niečo o módnom hygge, pretože mám pocit, že o tom málo ľudí hovorí. Totižto, pripadá mi veľmi smutné, keď sa niekto kontroluje, prispôsobuje sa ostatným, a akoby ide s prúdom rieky. Obliekame sa pre iných, pre kamarátov, aby sme zapadli, pre chlapcov, aby sme sa im páčili, pre rodinu, aby nás neodsudzovala, pre okoloidúcich, aby nás nejudgovali. A čo tak užívať si to, že máme v obliekaní totálnu voľnosť? Ženy striktne nemusia nosiť sukne, ako kedysi, práve naopak nohavice sú základom našich šatníkov, môžeme nosiť kostými s motýlikom na spoločenské udalosti namiesto prečačkaných šiat, môžeme si chodiť braless namiesto pevne utiahnutých korzetov, môžeme nosiť tenisky namiesto podpätkov, môžeme mixovať bodky s prúžkami a striebornú so zlatou. Môžeme všetko. A pri tom, koľko z nás cíti to pravé hygge, keď sa ráno oblieka? Je veľmi podstatné cítiť sa šťastne a pohodlne vo vlastnej koži, no okrem toho aj v tej druhej, ktorú dávame na seba deň, čo deň. Ja som si dala predsavzatie, že si už nebudem kupovať oblečenie podľa toho, či mi pasuje k tomu zvyšnému alebo či je práve v móde, alebo nie, ale podľa toho, či ma urobí šťastnou, keď sa naň ráno pozriem. Potom mám aj väčšiu chuť nosiť ho a nemusím 15 minút stáť pred skriňou a rozmýšľať, čo dať na seba. Skúste to aj vy, je to life changer! A tak nosím najradšej culottes, aj keď mnohým pripadajú netvárne, málo sexy a tvrdia, že zakrývajú krivky. Nosím môj prútený košík bežne, namiesto kabelky, aj keď podľa zaužívania patrí iba na pláž. Nosím červenú s ružovou, aj keď je to vraj akoby som mala na chlebe kombináciu šunky a salámy. A je mi to jedno. Cítim sa v tom sama sebou, veľmi príjemne, pohodlne a najmä šťastne. Vždy sa teším, keď si to dávam na seba, a tak by sa mal cítiť každý!

Tento článok vznikol v spolupráci s Trendhim

t-shirt: Pull & Bear
culottes: Shein 
shoes: CCC
bag: Nenasideas via Etsy
earings: Bižutéria Lilly

Shop the look:

  

1 comment

Johanka

Souhlasím s tebou, určitě bychom si měli nakupovat oblečení tak, aby nám přinášelo radost a to rozhodně tu dlouhodobou (opak od nakupování, abych zahnala nějaký smutek, nebo v horším případě nudu). Není nad to obléct se tak, že se já sama cítím ___ (doplň si jakékoliv pozitivní slovo, kterým chceš být označována)…zrovna na těchto fotkách jde vidět, že se v tom oblečení fakt cítíš svá a veselá a tak to má být :). Úplně záříš!

Leave a reply