Lily of the valley

Lily of the valley

Menu
Neviem

Neviem

Moje momentálne obdobie sa nazýva neviem. Jeho hlavným aktérom je neskutočne otravné, nepresné a zavádzajúce slovíčko „neviem.“ Používam ho tak často, až sa to nedá spočítať. Je ako pijavica, ktorá z teba saje pozitívnu náladu, energiu, či všetky nápady a myšlienky, ktoré ti napadnú. Tak teda, poďme sa pozrieť na všetko, čo neviem.

 • Ako sa máš? – Neviem.
 • Čo sa chystáš robiť? – Neviem.
 • Máš nejaký plán na víkend? – Neviem.
 • Máme niečo na domácu? – Neviem.
 • Čo by si si dala na obed? – Neviem.

Neviem k takýmto otázkam býva celkom znesiteľné, človek si povie, že Lily nemá náladu alebo nerada plánuje, no keď prídu otázky typu:

 • Kam chceš ísť na výšku? – Neviem.
 • Na akú výšku chceš ísť? – Neviem.
 • Ale veď musíš mať nejaký obľúbený predmet alebo niečo, čo ťa fakt baví! – Neviem.
 • Čo chceš v živote robiť? – Neviem.
 • Máš nejaký dream job? – Neviem.
 • Máš vôbec nejaký sen? – Neviem.
 • Prečo nepridávaš články častejšie? – Neviem.
 • Prečo si v podstate prestala blogovať? – Neviem.
 • To fakt nič nevieš? – NEVIEM!

Vtedy si ľudia začnú hovoriť, že Lily asi vôbec nemá svoj život pokope, je brutálne zúfala a mala by ho, čo najskôr vyfigureoutovať lebo jej sakra horí pod zadkom. Ibaže Lily, má na to iný pohľad. Lily hovorí, že je v poriadku, keď neviete. Že život je len jeden a nie je celkom dobre ho rozlúsknuť a nájsť životnú cestu, pretože tá nie je len jedna. Je ich viac, je ich omnoho viac. Niektoré sú farebné, iné zasa zmrznuté, ďalšie upršané, no v konečnom dôsledku sú všetky úžasné lebo každá jedna z nich ti do života niečo dá. Kebyže Lily má naplánovanú a vydláždenú jednu jedinú cestu už teraz, a zo slovíčka neviem, urobí viem, uľavilo by sa jej možno na chvíľu, no v konečnom dôsledku by po tej jednej ceste našla príliš veľa sklamaní či prekážok, a tak ako sa človek veľmi rýchlo mení a vyvíja, aj tá cesta by začala byť po čase nevyhovujúca. A tak Lily stále používa slovíčko neviem, miestami s ním ozaj bojuje, pretože jej fakt horí pod zadkom (:D), ale verí, že aj keď urobí zle rozhodnutie, nájde ďalšiu a lepšiu cestu, pretože nikdy nie je neskoro a kedykoľvek sa to dá. Dokonca to aj králik potvrdil!

3 comments

Bee.

Ja zase neznášam, keď niekto odpovie „neviem“ 😀 Samozrejme, že sú situácie, keď je táto odpoveď pochopiteľná, pretože ak niekto skutočne nemá ani páru, koľko je hodín alebo či vonku prší, tak od neho nemôžem očakávať inú odozvu.
Nedávno sme sa s my best friends/spolubývajúcimi bavili na tému budúcnosť – čo chceme robiť po výške, práca, rodina, deti a podobne. R. mi takmer na každú otázku povedala „neviem“, a ja som nielen nevedela, či nám to len nechce povedať alebo o tom reálne nikdy nepremýšľala, no takisto aj to, ako veľmi toto slovo neznášam. Evokuje vo mne nezáujem, že sa opýtanému ani len nechce premýšľať nad odpoveďou, tak radšej povie neviem.
Ale chápem tvoje obdobie. Aj ja som v maturitnom ročníku ‚nevedela‘, čo ďalej, všetky možnosti boli super a hrozné zároveň a ja som sa nevedela rozhodnúť, či chcem hrdo kráčať za svojimi snami alebo sa radšej zahrabať do perín a ostať tam niekoľko mesiacov. Ale nech už si vyberieš akúkoľvek cestu, nezabudni, že vždy sa môžeš vrátiť alebo odbočiť. To, že sa teraz rozhodneš pre jednu školu ešte neznamená, že po pol roku nemôžeš seknúť a v septembri nenastúpiť niekam inam. Možností je mnoho, žiadna škola alebo práca nie je nezvládnuteľná, no hlavne choď za tým, kde ťa to ťahá najviac (ale nie do tej postele :D). Keď do toho vložíš seba a svoje srdce, tak dokážeš všetko, čo si zmyslíš ❤
A STYLISH BEE // Facebook Page

Johanka

Taky jsem to tak měla a v jistých věcech pořád mám. Co se týkalo školy, rozhodla jsem se v podstatě asi 6 měsíců před přijímačkami (režie) a jelikož mě tam nevzali, musela jsem se rozhodnout pro další možnost – a nějak bez dalšího přemýšlení jsem skočila po maďarštině. Zatím mi škola nezačala, takže nechci nic říkat dopředu, ale zatím jsem svého rozhodnutí nelitovala…někdy jsou unáhlená rozhodnutí ta nejlepší :D!
Přeju ti hodně dobrého do dalších dní a týdnů!

Katka

Pekne opísané obdobie, ktoré prežíva občas každý a neraz. Kiežby ľudia vedeli, že také „neviem“ obdobie budeš mať aj o pät – desať rokov. Len otázky budú iné.
Baví ťa tvoja práca?-Neviem
A chceš ostať žiť v tomto meste?-Neviem.
Kedy budeš mať deti?-Neviem.
atď. 🙂

Leave a reply