Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

Kolotoč

Od septembra som vkročila do víru menom kolotoč. Krútim sa stále dookola, až mi z toho občas začne byť zle, a to doslova. Škola, učenie, stužková, prihlášky na vysoké školy, práca= kolotoč a potom mi príde zle= migréna. A tak to nejak ide každý mesiac. Poznáte tie chvíle, keď je pondelok alebo prvý deň v mesiaci a vy môžete začať odznova? Tak teda, toto som už nezažila poriadne dlhú dobu. Myslím si, že môj nový začiatok začne 16.12.2017, keď už budem mať po stužkovej a svet sa zastaví na krásne vianočné tri týždne a po nich sa rozkrúti takými rýchlymi obrátkami, že v máji po maturitách budem totálne dezorientovaná.:D Tí ktorí to už máte všetko za sebou, nemáte pre mňa a ostatných, ktorých to čaká nejaké tipy? Nejaký druh kinedrylu na takýto typ kolotoču? Budem(e) veľmi povďačná(í)!

trench coat, jumpsuit, shoes: Stradivarius 
bag: Etsy
scarf, earings: Bižutéria Lilly

4 comments

Kitti.+♥+thestyletale.com

Taška je úplne super a podobné topánky som si chcela kúpiť v Primarku, ale klasicky moje číslo akurát nemali 🙁 A stužkovú si poriadne uži!! ♥

    Lily of the valley

    To ma mrzí, tie topánky sú fakt super- pasujú ku všetkému. Ďakujem Kittinka veeľmi pekne♥

Bee.

Ani sa mi nechce veriť, že sú to už dva (DVA!!!) roky, odkedy som zažívala to, čo ty. Môj tip „len to všetko vydrž“ sa ti veľmi páčiť nebude, no je to tak. A hlavne si to UŽI! Chápem, že momentálne vnímaš len ten stres – zo stužkovej, z matury a z prijímačok, ale skús sa na všetko pozrieť z druhej strany.
Čaká ťa najkrajší deň na strednej. Stužková je moja najkrajšia spomienka z celých štyroch rokov a bez váhania by som si ju zopakovala. Predchádza jej síce veľa plánovania, hádky, nedostatok času na prípravy, ale je to magický večer. Jednak budeš konečne rada, že všetky týždne a mesiace chystania sa reálne na niečom odrazili, no tá chvíľa, kedy sú všetci v krásnych šatách a oblekoch, kedy tráviš večer so svojimi spolužiakmi, ktorí pre teba znamenajú viac než len „nejakí známi“, kedy sa vieš porozprávať aj s učiteľmi (a nie len o škole), a kedy sa jednoducho všetci bavíte, je na nezaplatenie.
A honey, keď sa teraz stresuješ nad maturou, tak ani nechci počuť o skúškovom na vysokej 😀 To budeš zažívať matury dvakrát do roka 😀 Jasné, že ja to teraz už vnímam inak, už som sa zmierila s tým, že dva mesiace v roku strávim zatvorená doma nad knihami a skriptami, a pre teba to bude taká premiéra; ale ničoho sa neboj. Ak si počas tých štyroch rokov na strednej pohla prstom a napísala si nejaké poznámky, tak to učenie je hračka. Písomné matury sú jednoduché, tam máš dosť (ale fakt dosť) času na premýšľanie, máš čas vrátiť sa k veciam, ktoré najprv nevieš, a tiež ťa „osvieti“, to ti tiež garantujem. A ústne sú tiež v pohodičke, ak ťa učitelia majú aspoň trošku radi, tak ti pomôžu (respektíve oni pomôžu úplne každému – nemôžu ti síce povedať úplne všetko, ale pokiaľ si sa učila a pripravovala, tak sú viac než len radi podať ti pomocnú ruku a nasmerovať ťa. Ber to tak, že ani oni nechcú, aby si tam bola ešte jeden rok; a pred komisiou tiež nechcú vyzerať zle – veď oni ťa mali pripravovať 😀 )
Prihlášky na vysoké školy nech ťa tiež nestresujú – je to len kus papiera (ja som tú svoju na UK úplne dobabrala, zabudla som do nej napísať známky z voliteľných predmetov, ani som neposlala včas ukážku tvorby, a aha – vzali ma 😀 ).
A pokiaľ vieš z fyziky tak málo ako ja a chceš sa hlásiť na MatFyz, tak zázraky na prijímačkách veľmi nečakaj; no ak sa hlásiš na školu, o ktorej si myslíš, že ťa aspoň trochu bude baviť, tak tiež nemusíš mať obavy. Nie si sama, ktorá má strach, nebudeš sama, ktorá ich trošku pokašle (o mojich prijímačkách do Nitry a do Bratislavy radšej nehovorím, po oboch som mala zlý pocit a vzali ma na obe školy). Oni berú ľudí, ktorí o to majú fakt záujem. A oni UVIDIA, že en záujem máš.
Takže sa ničoho neboj. Užívaj si posledný rok na strednej, užívaj si to, že si so svojimi spolužiakmi, že už nemáš predmety, ktoré si namala rada, ale len ti, ktoré ťa bavia. Ak máš pocit, že je všetko príliš overwhelming, tak si daj na chvíľku pauzu – pozri si film, seriál, alebo choď skôr spať. Veď aj zajtra je deň. Všetka práca na teba počká. Nič z toho – ani stužková, ani matury, ani vysoká škola – nie je taká zlá, ako si myslíš.

Módní blog

Opravdu to rychle uteče, ani nebudeš vědět jak. Zkus si to „užít“, i když nervy z maturity jsem měla velký, ale bude to OK!! Držím palce.

Leave a reply