Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

Navždy sa zachová

Stužková. Deň, na ktorý všetci tak netrpezlivo čakáme, od kedy po prvý krát vstúpime do útrob našich stredných škôl. Naplánujeme si dátum, vyberieme miesto, zbierame peniaze, no nevieme si celkom predstaviť, čo nás čaká, a aké to bude, lebo veď toľko veľa času do vtedy máme. A potom.. potom zrazu máme týždeň do stužkovej. Všade samý chaos, nepokoj, stres, slzy, pot, zo všetkých strán znejú slová: ,,veď my ešte nič nemáme,“ všetci sme chorí, bolí nás hlava, nikto nič nestíha, niektoré dievčatá ešte nemajú ani šaty, 20 ľuďom chýba kronika, spoločný tanček je na bode mrazu a potrebujeme vymyslieť ešte 2 scénky do programu lebo veď akosi je ich málo, nie to že nám ich treba ešte nacvičiť. Všetci sa hádame na tom, či budeme mať na večeru kuracie mäso alebo bravčové, či chceme ovocie alebo akú veľkosť sviečok potrebujeme. Je to zlé. Veľmi zlé. Akosi sa kazia dobré vzťahy, chladne pozitívna nálada, všetci sa na seba mračia a máme všetkých plné zuby. Chceme už, aby bolo po všetkom, vôbec sa na ten deň D netešíme, už nám je ukradnutý, len nech už je po ňom, aby sme si oddýchli.

A potom ten deň prišiel. A bol to jeden z najlepších dní v mojom živote. Bol dokonalý. Absolútne nič mu nechýbalo. Boli tam všetci, na ktorých mi tak veľmi záleží, od rodiny, priateľa, kamarátov, spolužiakov až po našich milovaných učiteľov. Plakali sme a boli sme dotknutí toľkou láskou z každej strany, boli sme tak strašne šťastní, až sme skákali do vzduchu, tak veľmi sme sa smiali a tešili, tancovali a spievali z celých pľúc. Bolo to nádherné. My sme boli nádherní, nie len z vonku ale aj zvnútra, všetci sme sa objímali a užívali si každú jednu stotinu dňa, žili sme v prítomnosti a asi nikdy som nebola šťastnejšia, ako vtedy.

Liana Janeková

O Lianke každý vie,
že sa rada zasmeje.
Úsmev veľký, kučeravé vlasy,
Vzrastom hoci skromná, no ikona krásy.

Móda a štýl, to je jej doména,
chutná čokoládka je pre ňu odmena.
Život vie užívať plnými dúškami,
Všetko to potom rada, postne na instagramy.

Zdvorilosť a čestnosť hoci v nej tkvie,
úprimnú rebelku v sebe nezaprie.
Vždy totiž vyjadrí svoj názor,
povie, čo na srdci, nehľadiac na vzdor.

Láskyplná duša je naša Lily,
priatelia s rodinou jej dávajú sily.
Srdiečko má veľké a schopnosť organizácie,
čoho sa chytí, pre to srdcom žije.

P.S. Joooj.

ó šaty, utkané z jahodovej peny: kúpené v Poľsku a plášťové rukávy boli DIY via šikovných rúk krajčírky

ó najkrajšie fotky na svete: má na svedomíPavel Višňovský

2 comments

Bee.

Ani neviem, čo povedať… Nádherný článok, až mi je smutno, ako dávno bola moja stužková… Človek sa na ten deň spočiatku neskutočne teší, najmä keď sa niekedy v treťom ročníku začnú prípravy a všetko sa zdá byť tak ďaleko; potom nadšenie klesá a nahrádza ho stres spojený s hnevom – a práve toto je obdobie, ktoré mňa teraz s odstupom času najviac mrzí, pretože sme sa vtedy zbytočne hádali a zrazu sa už nikto na stužkovú netešil. Ale potom príde ten deň, kedy sa strieda opäť pocit nadšenia s takým… veľkým vydýchnutím, že konečne je to tu, a konečne je po všetkom; no až deň po stužkovej si človek uvedomí, že sa už nemá na čo tešiť, že jeho najkrajší deň na strednej už bol. A hoci ti teraz držím palce na matury a prijímačky, verím, že i keď sa všetci rozpŕchnete po celom Slovensku a okolitých krajinách, ostanete v kontakte – my sa plánujeme stretnúť o dva dni, a ani si nevieš predstaviť, ako veľmi sa neviem dočkať 😀 Vysoká je super, to hej, ale ľudia zo strednej mi veľmi chýbajú, a tak som rada, že sa stretávame aspoň takto zbežne 😀
Anyways – boli ste nádherní, šaty si mala prekrásne, ako hotová víla!
(PS: Aj Simona bola nádherná, bola som veľmi zvedavá, aké bude mať šaty a tiež jej to veľmi pristalo; a nevedela som, že s tebou do triedy chodí aj Paťa Dobranská 😀 svet je malý 😀 )

Viki

Jéj to je krásny článok, hneď som si spomenula na svoju stužkovú a to bolo teda pekne dávno, ale doteraz patrí medzi najkrajšie zážitky vôbec 🙂 Mala si krásne šaty a celkovo si bola (aj si) ako princezná 🙂

Leave a reply