Lily of the valley

Lily of the valley

Menu
Nostalgia

Nostalgia

Šťastný nový rok želám! A rovno na úvod vám prajem najmä veľa zdravia a lásky lebo tieto 2 veci prinášajú do života šťastie a pohodu, teda aspoň u mňa to tak funguje.:) Dnes mi celý deň rezonuje v hlave veta, ako na nový rok, tak po celý rok, pričom tentokrát verím, že je to len jedná veľká povera, pretože ma skolila choroba. A tak celý deň len ležím, kašlem na všetko, na čo sa len dá, až ma z toho začína chytať depka- veď predsa takto môj celý rok vyzerať nemôže! Snažím sa ale aspoň čo to robiť, že keby náhodou to fakt platilo, nech je to aspoň o trošku lepšie. 😀 Práve preto som sa pustila do updatovania blogu (sekcia lifestyle konečne funguje!), čo som vlastne chcela urobiť na konci roka 2017, aby som vstúpila do toho nového s čistým štítom, no posledné 2 dni, kedy som to mala naplánované, som strávila v posteli a snažila sa vyliečiť, nech som na Silvestra fit, čo mi aj tak nevyšlo. No prosto hotový chaos.

Chcela by som ale ešte povedať pár slov na záver roka 2017 a zároveň na úvod roka 2018, nech to tu mám na blogu aspoň trošku kompletné. Čiže. Rok 2017 bol…divný. Taký, že mi celkom nedával ani hlavu ani pätu. Veľmi veľa chvíľ z neho mám zahmlených a nejasných, najmä z jeho prvej časti. Viem, že som bola nešťastná duša na jeho začiatku, no potom ako som zvládla maturitu zo slovenčiny, začalo sa otepľovať, prišla jar a s ňou aj potom leto, tak aj v mojom živote začalo hriať slnko o čosi viac. Všetko sa dalo do dobrých a zároveň starých koľají a nejako od vtedy sa začal vyvíjať rok tým správnym smerom. Na tento rok mám kopu spomienok s mojimi kamarátmi a to najmä preto, že som sa začala prekonávať a posunula som svoje komfortné hranice opäť o niečo ďalej. Veľmi som sa otvorila aj mojej rodine, vďaka čomu sa nám veľmi zlepšili vzťahy. Opäť som dostávala lekcie od života a učila sa s každým a všetkým nejako popasovať. Bol to pre mňa zároveň rok jedného veľkého neviem. Mala som na svojich pleciach veľkú ťarchu budúcnosti s obrovskou kričiacou otázkou čo bude a to, že som na to nijako nevedela odpovedať ma hrozne desilo. Od septembra sa čas začal valiť prirýchlo a od vtedy sa nespomalil. No minimálne mi priplavil ten najkrajší záver roka, aký by sa dal. Mala som prekrásnu stužkovú, pokojné sviatky a nádherné chvíle s mojou druhou polovičkou, rodinou aj priateľmi. Za posledný mesiac mi úsmev nezišiel dole z tváre a už dlho som necítila toľko vďačnosti, ako teraz.

 

Čo sa blogu týka, mrzí ma, že som tu bola tak málo. Síce v tých dňoch a mesiacoch, keď som moju konvalinku nezalievala, som to tak jednoducho cítila, nemala som chuť tu byť, chuť písať, chuť tvoriť a to je dobre. Každý potrebuje občas pauzu a robiť niečo na silu nemá absolútne žiadny význam. Na druhej strane, som tu bola fakt VEĽMI málo. Alarmujúco málo. To sa však v tomto roku snáď zmení. Nič však nesľubujem ani vám, ani sebe samej, pretože rok 2018 bude…ťažký. Verím teda, že bude lepší, už len z toho dôvodu, že sa mi párne čísla páčia viac a jednoznačne bude iný, ale bude asi hlavne ťažký. Posledné mesiace s mojimi najdrahšími spolužiakmi, maturita z ďalších 3 predmetov, lúčenie sa s miestom, ktoré mi tak veľmi prirástlo k srdcu, lúčenie sa s mojou pokrvnou rodinou, ale aj rodinou, ktorú som si vybrala sama. Dovŕšenie mojich 20 rokov (wtf?), sťahovanie sa, menenie školy, prostredia, nabratie všetkej dospeláckej zodpovednosti a opustenie môjho detstva. Bude to krásne, na tento rok budem iste spomínať veľmi, pretože sa budú diať všetky tieto veľké veci, ale dúfam, že pôjde pomaly a nebude to tak veľmi bolieť, ako si myslím.

Stačilo na dnes vylievania si srdca, ale tak musí to byť aspoň trochu nostalgické všakže? Tak mi napíšte aj vy, aký ste mali rok 2017 a čo vás čaká alebo aké máte očakávania od roka 2018. Rada si prečítam vaše komentáre a myšlienky.♥ Všetko dobre vám prajem ešte raz!

2 comments

Dominika

Lily! Minule sa ti tu nedali dat komenty ale ako vidim uz vsetko bezi, tak sa rychlo pytam, to kdeze si si napokon vybrala zivot v akom meste? : )

    Lily of the valley

    Áno, beží, chvalabohu! 🙂 No určite na Slovensku a vyzerá to tak, že v Bratiske. Zvažujem však aj Trnavu 🙂

Leave a reply