Lily of the valley

Lily of the valley

Menu

Prírodná kozmetika #1

Krásnu a ničím nerušenú nedeľu vám želám! Dnes som si pre vás pripravila článok z kategórie kozmetika, čo je možno trochu prekvapujúce. Tí ktorí ma dlhodobo a pravidelne čítate, asi dobre viete, že kozmetika nie je veľmi moja parketa, a že za ňu nerada dávam peniaze. Avšak, veci sa tak trochu zmenili. Moji rodičia a postupne aj moja celá rodina sa veľmi snažíme robiť všetko preto, aby sme našu matku Zem, čo najmenej vyťažovali a naopak, aby sme ju čo najviac chránili. Nie je to u nás nejaká novinka či bum, práveže rodičia recyklujú, jedia pohánky a pšenice, nekupujú plastové fľaše a nosia vlastné tašky do obchodov dlhé roky a vedú nás- ich deti k tomu, aby sme to robili aj my a som im zato nesmierne vďačná.

V čom sme však tak trochu zaostávali a ešte stále zaostávame, je kozmetika. Tá prírodná, bio, eko alebo akokoľvek ju chcete nazývať, prišla na náš trh nedávno. Roztrhlo sa s ňou však vrece a šíri sa nezastaviteľnou rýchlosťou. Dokonca, ešte k tomu, tou domácou, slovenskou a českou, za čo som fakt rada, že sú to práve miestni ľudia, ktorí si uvedomujú dôležitosť šetrenia prírody v každom smere. A teda, v poslednom pol roku som dala toľko peňazí do práve prírodnej kozmetiky, ako za celý život nie, a nedám na ňu dopustiť. Nie len, že človek robí „dobú vec“ pre životné prostredie, ale aj sám pre seba. Predsa len, keď si prečítate obsahové stránky akejkoľvek kozmetiky z drogérií, máte na nich napísané, že obsahujú parabény, alumnium v deodorantoch, bronopol, ktorý je určený na zvlhčovanie a používaný v odlíčovačoch alebo sprchových géloch, pričom táto látka je v Kanade napríklad zakázaná, ale u nás je voľne predajná, ethyl v lakoch na nechty a mohla by som pokračovať do nekonečna. Škoda, že si ľudia neuvedomujú, keď si kupujú kozmetiku za pár drobných, ako veľmi sami sebe škodia. Aj ja som si škodila a ešte stále si občas škodím, keďže dekoratívna prírodná kozmetika stále nie je veľmi rozšírená, a tak neviem celkom po čom siahnuť v tejto oblasti. No späť k produktom v tomto článku. Tieto boli práve mojou štartovacou čiarou, ešte niekedy v máji, a používam ich doposiaľ, čo je dosť dlhá doba, takže vám naozaj viem povedať po dlhom skúšaní, že či sú dobré, či nie.

UPOZORNENIE: Všetko, čo je napísané pri recenzii produktov, je z môjho hľadiska a z mojej skúsenosti, a teda všetci sme iní, preto každému akákoľvek vec sadne inak. Niekomu by mohla lepšie, niekomu horšie, niekomu rovnako, je to vec individuálna. Preto treba skúšať a keby niečo nehnevajte sa na mňa.

Tuhý šampón od značky Navia

S hľadaním tuhých šampónov začala moja mamka, s tým, že na ne počula dobré recenzie. Je mnoho slovenských značiek, ktoré ich majú v ponuke, no my sme sa akosi dopracovali práve k tejto. Najprv som od nich mala iný šampón, no nesadol mi. Potom som však zobrala na skúšku tento, ktorý je určený na mastné vlasy a bol to, poviem vám, ako zázrak z nebies. Prvý mesiac používania mi vlasy vydržali nemastné aj 5-7 dní, čo zopakujem sa, bol pre mňa hotový zázrak. Viem, že niekomu pripadá hrozne nechutné, keď si niekto týždeň neumýva vlasy, mne však príde neprirodzené si ich umývať každý deň. Predsa len, dávať si na vlasy každý jeden deň chémiu, ktorá vám má „vyčistiť“ vlasy a zbaviť ich mastnoty, nie je zdravé, práve naopak, nie v jednom článku som čítala, že čím viac svoje telo čistíte šampónmi, sprchovými gélmi atď., tak sa vám viac premasťuje. Tento je vyrobený z čajovníkového oleja, chlorely a neem. Je malinky, takže sa s ním naozaj super cestuje a krabička je z papiera, čo je recyklovateľné. Funguje na princípe mydla a to 50g balenie vydrží naozaj dlho. Mnohí sa možno zľaknú ceny, a to 50g balenie stojí 8,50€. Je to určite dosť pre tých, ktorí si kupujú šampón za 3€, avšak keď si to rozrátate, tak práve naopak, veľa ušetríte. Dajme tomu, že s klasickým šampónom si umývate vlasy každý druhý deň, takže šampón vám vydrží, ja neviem mesiac a pol? S týmto si budete umývať vlasy každý 5 deň, pričom tieto tuhé šampóny majú dosť dlhú trvácnosť, možno také 4 mesiace. Čiže máme  za tuhý šampón 8,50€, na 4 mesiace, pričom za klasický šampón dáme na 4 mesiace 9€. 🙂 Jediná nevýhoda, ktorú som spozorovala je, že dlhšie trvá kým sa vlasy poriadne rozpenia. No a druhá vec, z ktorej som veľmi smutná je, že to na mojich vlasoch prestalo po čase fungovať. Asi po 2 mesiacoch si na ten šampón zvykli a začali sa zasa skôr mastiť, no to mám pri každom jednom, avšak žiaden nefungoval tak dobre, takže na tie 2 mesiace to zato stálo. Teraz som mala od neho pauzu pár mesiacov a chcem sa ku nemu opäť skúsiť vrátiť, či to nebude fungovať opäť.

Maska a čistič od značky Soaphoria

Soaphoria je asi prvá bio značka, o ktorej som počula a myslím, že ju aj vy poznáte. Dosť sa preslávila svojimi šumivými bombami do kúpeľa či produktami v sklíčkach šetriacich prírodu. Videla som ich produkty aj na mnohých blogoch vrámci, tipujem, spoluprác a nečítala som asi žiadnu zlú recenziu. Ja som si ich produkty objednala prvýkrát cez biokrásu, keď moja pleť bola vo veľmi zlom stave, dúfajúc, že mi už konečne niečo pomôže. Tento čistič pleti som si kúpila na základe vtedajšieho humbuku okolo L’oreal masiek, pričom som si myslela, že to bude taká tá typická maska, ktorá zaschne a vytiahne všetky bodky z pleti, aké máte. Keď som ju však otvorila, čakala na mňa v balení hustá masa takej divnej zelenohnedej farby. Na pleti však bola príjemná, chladivá, i keď v horších dňoch ma aj na pleti štípala. Najhoršie bolo asi jej zmývanie. Veľmi ťažko a dlho sa to dávalo dole, až sa to tak ťahalo ako lepidlo, avšak potom som prišla na life hack a pomocou takých tých penových hubiek, som to zmývala dole ľavou zadnou. Po aplikácií som mala hladšiu pleť a takú zdravšiu, no nejaké extra veľké zázraky od toho čakať netreba, teda nejaké zlepšenie pleti, čo sa týka tvorby vyrážok alebo hojenie som ja osobne nepostrehla. Najviac ma však potešil popis na balení, keďže je to vegánske, netestované na zvieratkách, neobsahuje palmový olej a je to ručne robené.

Hojivý gél od značky Sophoria

So Sophoriou pokračujem aj ďalej. Tento gél bola druhá vec, ktorá ma zaujala a zároveň veľmi pomohla. Keď som mala tvár v tých najhorších stavoch, pálila ma, svrbela, bola celá červená, tak toto mi naozaj pleť upokojilo, schladilo, neštípalo to a keď som to vlastne používala na noc, tak som sa ráno jednoznačne zobudila s omnoho krajšou pokožkou a zároveň aj vyrážky boli zahojenejšie. Tento jediný produkt z týchto všetkých som doposiaľ spotrebovala celý, takže naozaj odporúčam!

Prírodný deodorant Ponio

Ako som vyššie písala pri géle, že je jediný, ktorý som spotrebovala, tak teda prosímpekne tento pazúch mi ešte stále od mája drží, a pri tom ho používam každý jeden deň! Hneď ako si môžete všimnúť, tak balenie je z papiera, takže opäť nápomocné pre našu zem, no a vnútro obsahuje kopu levanduľovej vône, kokosového oleja, mäty priepornej a iných prírodných ingrediencií. Koža z neho neštípe ani nesvŕbi a robí svoju prácu dobre, a to eliminuje pach celý deň. Jedine mne čo vadí je, že sa trochu krúši, no za cenu 7,50€ na trištvrte a možno ešte viac roka, je to skvelá vec, takže určite siahnite aj po ňom. 🙂

11 comments

Simona

Ja mám tuhý šampón z Lushu a je perfektný! Používam ho už dosť dlho a ešte stále má v pohode veľkosť akurát že stál až 16 eur.. ale pení vynikajúco a ja mám dooosť dlhé vlasy, takže som chcela skúsiť nejakú inú starostlivosť, ale sem ta ho striedam aj s iným šamponom, aby nestratil ucinok 🙂

http://www.sinnamona.blogspot.com

Johanka

Hojivý gel vypadá skvěle, ale nejlepší (a nejlevnější) je si ho udělat normálně doma – jedna rostlina aloe vera, nějaký konzervant a můžeš si vyrobit gelu, kolick chceš :D. Suchý šampon také plánuji zkusit, ale moje vlasy sjou tak mastné a jemné, že na ně nezabere nic. Chtěla jsem zkusit metodu, kdy si vlasy umýváš jen vodou a octem, týden jsem to vydržela, ale nedalo se to, musela bych minimálně půl roku žít v jeskyni, protože vlasy vypadali jak nějací hadi, nebo žížaly, ach jo… 😀 Po nějakém přírodním deodorantu se koukám pořád, tenhle vypadá hezky (i když kokosáku se musím vyhýbat, jelikož je vysoce komedogenní). A filozofie ponia se mi moc a moc líbí, papírové věci, ty já můžu ♥.

Janka Bianka

Teda komentáre máš zabezpené riadne, ja viem síce po anglicky, ale trochu to zdržiava. S tou kozmetkou máš pravdu, prírodná je lepšia a na Slovensku jej máme dostatok možno už až prebytok, konkurencia skrátka rastie. Mala som niečo od Soaphorie, od Navie tieto tuhé šampóny a aj niečo od Dulcie. Mám rada ružovú vodu Dulcia, páči sa mi viac ako tá česká od Purity Vision. S dekoratívkou to ja zatiaľ vôbec nevidím na tú prírodnú, mala som pár vecí od Alverde, na istý čas dobré hlavne púdre, ale stále to nie je úplne ono.

    Lily of the valley

    To s komentármi celkom nerozumiem. Nemám to ani po anglicky a treba písať iba meno a email a potvrdiť, že nie si robot, myslím že nič zložité a zaberá to 30 sekúnd. Ja som zasa o Dulcia nepočula, idem si to hneď nájsť a áno máš pravdu, tiež začínam mať pocit, že je tej prírodnej kozmetiky na Slovensku už pomaly prebytok, ale tak zasa aj keď ideš do drogérie tak máš 50 druhov a značiek krémov, len to, že tá prírodná od lokálnych značiek sa nedá nájsť na jednom mieste pokope, tak sa asi zdá, že je toho viac no. Ja som od Alverde skúšala pár produktov, ale absolútne mi nevyhovoval zatiaľ ani jeden, takže tiež neviem s tou dekoratívnou kam sa vydať.

Nelly Janek

Krásny článok❤️Verím že sa ti bude aj naďalej s blogom dariť, a že aj tvoja pleť a telo bude o niečo rozumnejšie a krajšie

Petra

Produkty vyzerajú super, zatiaľ som vyskúšala len hrejivú masku na pleť 🙂 Prírodný deodorant som ešte asi ani neskúšala

http://www.frenchstyle.eu

Maris Novotná

Zaujal mě ten tuhý šampon, vypadá vážně zajimavě a nikdy jsem o ničem takovém dříve neslyšela 🙂

Maris Novotná

Diana

Ten Ponio deodorant sa už chystám kúpiť asi polroka a vždy na to nejak zabudnem, veľmi mi vadí, že používam bohvie akú chémiu na také citlivé miesto a tak si ma teraz namotivovala, že najbližšie si ten prírodný aj naozaj vezmem 😉
https://feelikeunicorn.blogspot.sk/

Linda Pazderová

Značka Sophoria je sama o sobě moc dobrá. Už jsem měla i tu čest zavítat do jednoho z jejich obchůdků a moc se mi tam líbilo 🙂
Ale co mě na článku fakt zaujalo, tak to je ten tuhý šampon. Ten je prostě super. Musím ho sehnat a vyzkoušet, jelikož se mi vlasy celkem rychle mastí, tak chci zkusiot jestli to bude fungovat i u mě 🙂

martirezaninova

Tak tuhý šampon jsem nikdy nezkoušela, nějak si to nedokážu představit :-O
RIGHT HERE RIGHT NOW

Petra

Značku Soaphoria som ešte nikdy neskúšala, ale videla som ju na viacerých blogoch 🙂 Na prvý pohľad mi padol do oka tuhý šampón

Leave a reply