Lily of the valley

Lily of the valley

Menu
Rámčekový DIY

Rámčekový DIY

Krásnu sviatočnú sobotu želám! Musím povedať, že na posledný DIY na tomto blogu si už ani nepamätám, no určite by som si pamätala lepšie, keby som tento článok zverejnila vtedy, keď som mala. Totižto, tieto fotky a vlastne tento DIY som robila v apríli, no nejako očividne nevyšlo. 😀 Verím však, že lepšie neskoro, ako nikdy, pretože aspoň podľa mňa je fakt jednoduchý, rýchly, nenákladný (rámčeky stáli asi 4€ dokopy a zvyšok som mala doma), efektný a nápomocný, keďže vďaka nemu mám na mojej poličke o niečo menší neporiadok. Verím, že aj vám padne vhod a snáď sa ním aspoň trošku inšpirujete 🙂

Potrebujeme:

 • Rámčeky akejkoľvek veľkosti uznáte za vhodné
 • Vlnené nitky alebo špagát alebo stužku, tiež podľa vlastného uváženia
 • Na upevnenie môžete použiť sekundové lepidlo alebo pištoľ s horúcim lepidlom
 • ceruzku a noviny

Postup:

 1. Z rámčekov si vyberieme sklo, obrázok aj uzatváraciu časť.
 2. Odmeriame si dĺžku vlny, ktorú použijeme na kratšiu stranu obdlžníkoveho rámčeka, čiže šírku.
 3. Natiahneme ju, o také 2 cm nižšie, než je kraj rámčeka a zalepíme.
 4. Zavesíme si na prvú šnúrku okuliare, aby sme si vedeli vymerať, do akej vzdialenosti môžeme prilepiť druhú a zaznačíme si to ceruzkou.
 5. Keď máme prilepenú aj druhú šnúrku, tak  rámček môžeme zavesiť na klinec. Mne sa to však nepáčilo, tak som si odmerala ešte jednu dlhú, ktorú som zalepila na horné okraje rámčeka, vytvorila som tým trojuholník, ktorý som zavesila na klinec.
 6. Čo sa týka rámčeka na náušnice, tak vlastne postup je ten istý, akurát, že šnúrku lepíte a smerujete do rôznych strán. Zdá sa mi, že na niektorých miestach to nevyzeralo tak pekne, takže som ju tam odstrihla a pokračovala ďalej novou, avšak myslím, že to nie je viditeľné a vyzerá to ako jeden kus.
 7. A je hotovo!

 

6 comments

Pattrissien

Wau! Skvely clanok a Neuveritelne si vazim krasnych fotiek. Normalne ma mrzi, ze som na tvojom blogu prvykrat, pretoze blogeriek s citom na pisanie a fotenie je paradoxne menej ako tych ucelejsich! Pattrissien

  Lily of the valley

  Jeeej, ďakujem 🙂 Toto si zasa ja veľmi vážim!♥

Ivana xx

aww tak toto je fakt milý a veľmi pekný napad! :3
Ivana xx

  Lily of the valley

  Ďakujeem♥

Viki

To vyzerá šikovne 🙂

Kitti. ♥ thestyletale.com

To s okuliarmi som chcela už dlhšie vyskúšať, keďže nemám žiadne poriadne miesto, kde ich skladovať 😀

Leave a reply